A 10. helyen zárt U20-as csapatunk

A bajnokság 14 csapattal rajtolt el 2021 őszén.

Fiataljainknak nem indult jól a szezon, szeptemberben kétszer léptünk pályára hazai környezetben, de mind a kettő alkalommal vesztesen hagytuk el a pályát. Először a Körmend (48- 57), majd a Kaposvár (56-95) diadalmaskodott ellenünk.
Októberben, idegenben folytattuk, de a Kecskemét (89-59) ellen sem sikerült javítani. Az első sikerre a 4. fordulóig kellett várni, amikor az Oroszlány (59-69) csapata ellen játszottunk idegenben. Szalay Domonkos (17p), Csuti Kornél (20p) és Makkos Dávid (11p), húzóembernek bizonyult, oroszlánrészt vállalva a sikerben.

A következő fordulóban a Szeged (77-81) gárdáját láttuk vendégül, ahol hajszálnyival ugyan, de alulmaradtunk. Ezen a mérkőzésen többek között Varga Huba (10p) játékát lehet dicsérni.
A bajnokság első negyedében, idegenben jobban ment a játék, így volt ez a 6. fordulóban is, amikor Paksra (81-89) látogattunk. Csuti Kornél (26p) ezúttal is jól játszott, míg Lajos Bálint (13p) 70%-os dobóformával, remek napot kifogva segítette győzelemre csapatunkat.

A 7. fordulóban a Szombathely (65-106) gárdája érkezett hozzánk, és magabiztosan érvényesítette is a papírformát. Makkos Dávid mellett Szelestey Szilárdot lehet kiemelni, aki 12 pontot tett a közösbe.
Az utolsó októberi mérkőzésen Debrecenbe (82-57) látogattunk, ahol a hazai csapat esélyeshez méltóan behúzta a mérkőzést. A 9. játéknapon a Nyíregyháza (73-82) érkezett hozzánk, és a 2. és 3. negyedbeli megingásunkat kihasználva megnyerték az összecsapást. Szalay Domokos (26p) mellett még Szűcs Valter (17p) hívta fel magára a figyelmet ponterős játékával. A Pécs (78-72) ellen sikerült itthon javítani, bár a vendégek a második félidőben mind a kettő negyedet megnyerték, fordítaniuk már nem sikerült. Varga Huba (22p) és Szalay Domokos (20p) kiemelkedően játszott.

Decemberben Székesfehérváron (103-72) folytattuk, ahol a hazaiak magabiztos győzelmet arattak, nálunk Simó Bence (15p) és Csuti Kornél (20p) emelkedett ki.
A következő fordulóban a Szolnok (61-70) gárdája érkezett hozzánk, és bár végig meccsben voltunk, és kettő negyedet is sikerült megnyernünk, a 3. negyedben elhúztak a vendégek, és onnan már nem tudtunk visszakapaszkodni. Sopronban (81-65) újabb vereség következett, a hűség városában nem sikerült negyedet nyernünk.

A bajnokság második szakaszát ugyancsak rosszul kezdtük. Zsinórban három vereséget könyvelhettünk el, a Körmend (98-66), a Kaposvár (87-63) és a Kecskemét (62-99)) csapata ellen.
Az Oroszlány (102-66) ellen törtük meg a rossz sorozatot, ezen a találkozón jól játszottunk, Simó Bence pedig 40 pontja mellett 44-es VAL értékkel is büszkélkedhetett. Kis híján bravúrgyőzelem született Szegeden (75-71) ahol végül is 4 ponttal ugyan, de alulmaradtunk a Tisza-partiak ellen. A 19. fordulóban újabb magabiztos hazai siker született a Paks (93-62) gárdája ellen. A fiatalok mind a négy negyedet megnyerve, 93 egységig jutva arattak megérdemelt győzelmet.
A következő játéknapon Szombathelyre (91-50) látogattunk, ahol a hazaiak ellentmondást nem tűrően győzték le csapatunkat. Hazai pályán folytattuk a Debrecen (92-88) ellen, akiknek hatalmas csatában sikerült visszavágni az idegenben elszenvedett vereségért. Dicséret illeti az egész csapatot, Makkos Dávid 26, Csuti Kornél 29, Varga Huba pedig 23 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A folytatásban Nyíregyházára (62-83) látogattunk, ahol a nyírségieket alaposan meglepve diadalmaskodtunk. Nem volt megállás, idegenben a Pécs (62-80) csapata következett, ez a győzelem pedig zsinórban már a harmadik volt. Csuti Kornél, Varga Huba és Szalay Domokos ezúttal is jó játékot mutatott be.A Székesfehérvár (85-94) szakította meg a jó sorozatunkat, a fehérváriak 9 ponttal győztek le bennünket hazai pályán. Kettő idegenbeli mérkőzéssel zártuk a bajnokságot, de nem sikerült újabb bravúrgyőzelmet aratnunk. A Szolnok ellen 93-71-gyel maradtunk alul, míg a Sopron gárdája ellen 76-84-es eredménnyel zártunk.

A Zalakerámia ZTE KK fiú U20-as csapata 8 győzelem, valamint 18 vereség ellenében, a 10. helyen zárta a 2021/22-es idényt.

Baki Gergely vezetőedző: "Azzal az elképzeléssel vágtam bele a munkába, hogy nem az eredmény az elsődleges cél, hanem megpróbálok mindig minden jelenlévőnek játéklehetőséget adni, amit többnyire sikerült is tartanom. Kellett egy kis idő, amíg összecsiszolódtunk a srácokkal, illetve belerázódtam a szerepbe, de a bajnokság második felében már voltak biztató jelek, jobb mérkőzések. A folyamatok megkönnyítésében Heinrich Róbert nagyon sokat segített, amiért köszönettel tartozom neki. A fiúknak is köszönöm az együttműködést és remélem ők is tudtak/tudnak profitálni a mögöttünk hagyott szezonból."

A 2021-22-es U20-as keretünk: Bihari Barnabás, Böcskei Bálint, Csuti Kornél, Gyimes Áron, Koller Bálint Balázs, Kiss Bence Gábor, Komády Márton, Lajos Bálint, Lovas-Bán Barnabás, Makkos Dávid, Mike Mátyás, Novák Téglás Patrik, Simó Bence, Szalay Domokos, Szelestey Szilárd, Szűcs Valter, Takács Levente, Varga Huba. Edzők: Baki Gergely, Heinrich Róbert