A fejlődés útján járnak a fiatalok

Kadett (U16) B csapatunk a versenykiírás sajátossága miatt december eleje és február vége között nem játszott tétmérkőzést, s bár ebben az időszakban is folytatódott az építkezés, a COVID járvány, egyéb betegségek és sérülések esetükben is hátráltatták a közös munkát.

Németh Csaba vezetőedző összefoglalója:

Mivel ez egy tanulóév U15-ös játékosainknak, a tavaszi szezonra vonatkozó elképzelések és elvárások abból állnak, hogy az idő közben folyamatosan elvégzett munka eredményének meg kell mutatkoznia a játékosok egyéni fejlődésében, ezáltal nyilván játékunk képében, annak szervezettségében és folytonosságában. Fontos lenne, hogy az edzésen gyakorolt dolgainkat végre a mérkőzéseken is lássuk. Azonos ellenfelek elleni meccseken ez mérhető, statisztikai adatokban számszerűen mindenképp. Amennyiben ezek összeállnak, a csapat megnyerheti csoportját a régióban.

Idei első mérkőzésünket a Marcali együttesével kellett megvívnunk, őket ősszel idegenben is legyőztük már (47-77). Ezúttal megfelelő koncentrációval kezdtünk, hamar jelentős előnyt alakítottunk ki (16-0) ezt követően a játékosoknak közel egyforma időt adva kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk; a játék képe védekezésben és támadásban is az elvárások szerint alakult.

ZTE KK U16 B – Marcali VSE 99-34 (27-5, 22-7, 23-11, 27-11).

ZTE KK U16B: Gérczei B. 23/15, Kovács Á.B. 22, Ruzsics B. 18, Tóth L. 11, Papp P. 9/3, Fügemann D. 6, Horváth B. 6, Molnár B. 2, Csaplár-Nagy M. 2, Ekler G., Varga Á.

Második (egyben utolsó hazai) mérkőzésünket a Siófoki Kosársuli ellen játszottuk. Ellenfelünk a csoport utolsója, őket az ősz folyamán idegenben győztük le 102-53-ra. Azon a meccsen védekezésünk nem volt elég határozott, ebben mindenképp előre kellett lépnünk.
A mérkőzést azonban nem kezdtük elég meggyőzően, főként támadásunk volt lassú, akadozó, hiszen előnyünket hamarabb fel kellett volna építenünk. Félidőre javult a helyzet (54-19), a harmadik és negyedik negyedben már sok csere mellett is jobban teljesítettünk.

ZTE KK U16B – Siófoki Kosársuli 116-37 (19-5, 35-14, 27-6, 35-12)

ZTE KK U16B: Tóth M. 24, Kovács Á.B. 21, Papp P. 18, Ruzsics B. 17, Fügemann D. 17/3, Molnár B. 7, Ekler G. 6, Kardos Á. 4, Csaplár-Nagy M. 2. Varga Á.

A folytatásban 4 idegenbeli mérkőzésünk következik - ezek közül várhatóan a Kaposvári Sportiskola B (ősszel: 76-66) és az NKA Pécs/Ricsilla Z. (46-54) elleniek lehetnek „értékmérői” a fejlődésünknek.