A középház második fordulójában, az elsőben szabadnapos Kecskemét csapatát fogadtuk. Dustin Ware ezúttal is csak a kispadon figyelhette társai teljesítményét.

Zalakerámia ZTE KK – KTE Duna Aszfalt 87-91 (25-20, 20-23, 19-21, 23-27)
Zalaegerszeg, Jv: Győrffy, Farkas, Hervay (Fekete)

Zalakerámia ZTE KK: Thompson 17/3, Gulyás 5/3, Green 25/6, Szabó 10, Agafonov 10, csere: Doktor 8/3, Bagó -, Kis -, Durázi 12/6, edző: Bencze Tamás

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 18/6, Green 12, Derasimovic 18, Dramicanin 16/6, Karahodzic 12, csere: Mészáros 5/3, Molnár M. 2, Dimic 8/3, edző: Forray Gábor

Két sikertelen támadás után Agafonov, majd Green kosaraival kerültünk előnybe a találkozó elején. Gulyás triplájával és Green duplájával már 9-0-ra vezettünk a 3. percben. A KTE J. Green büntetőivel szépített (9-2). A folytatásban gyorsan gyűltek a faultok, a vendégek meg 9-7-re zárkóztak. A negyed felénél Agafonov büntetőire Derasimovic felelt egy közelivel (11-9). Durázi büntetője után Doktor Peti hintett egy távolit (15-11). Agafonov szerzett egy közelit, majd Durázi pillanatai következtek. Előbb egy büntetőt szerzett, majd egy távolit és egy közelit (23-15). A 8. perc elején Dramicanin és Derasimovic büntetőivel zárkózott a KTE (23-19). A negyed végén Thompson remek egyéni akció végén szerzett egy közelit, majd Doki ütött oda az utolsó másodpercben Derasimovicsnak, aki időn túl csak egy büntetőt értékesített (25-20).

Wittmann közelije szédült be a gyűrűnkbe, majd Agafonov két gólpasszát váltotta pontra Szabó és Green (29-22). A 12. perc elején Thompson 2+1-vel tíz pontra növeltük előnyünket (32-22). Vendég időkérés után Dramicanin szerzett egy távolit, majd Karahodzic egy közelit, Bencze Tamás pedig időt kért (32-27). Thompson ziccerével rendeztük a sorokat, de sajnos azonnal kaptunk egy hármast Wittmanntól (34-30). A 16. percben Karahodzic közelijével kettő pontra zárkózott a KTE (36-34). A 17. percben Doktor és Szabó büntetőivel próbáltunk elszakadni ellenfelünktől, de nem sikerült, sőt a hajrában kiegyenlítettek (40-40). Újabb időkérésünk után Green szerzett egy távolit, amire Mészáros válaszolt szintén egy triplával. Az utolsó percen belül Gulyás dobott egy közelit és bár mindkét csapat próbálkozott újabb kosárral, de egyiküknek sem sikerült (45-43).

Szabó szerzett két gyors közelit, de kaptunk is gyorsan kettőt (49-47). A 22. percben Szabó büntetői után Wittmann egy közelivel és büntetőkkel egyenlített (51-51). A 24. perc elején Green szerzett három pontot büntetőkből, majd Thompson egy közelivel növelte előnyünket (56-51). Jól védekeztünk és Durázi triplájával és Green büntetőivel távolodtunk (61-53). A KTE nem adta könnyen magát és Dimic és Derasimovic kosaraival faragtak a hátrányukon (61-57). Időkérésünk után Karahodzic tovább csökkentette a különbséget (62-59). A 29. percben Derasimovic 2+1-vel egyenlített a Kecskemét (62-62). Az utolsó percbe érve Molnár duplájával először vezetett a vendégcsapat (62-64). J. Green megtette azt a szívességet, hogy kihagyta a büntetőit, Durázi pedig éppen büntetőkkel egyenlített (64-64).

Szabó harcolta ki a lehetőséget Doktor pedig bedobta a negyed első támadását (66-64). Másfél perc elteltével Dimic egy triplával fordított (66-67). Felváltva vezettek a csapatok, majd Doktor egy kecskeméti védő lába között hozta ziccerbe Agafonovot (70-69). A 33. percben Wittmannt tapsolta meg a közönség a sportszerűségéért, mert a játékvezetők döntését felülbírálva jelezte, hogy róla ment ki a labda. A vendégek újra átvették a vezetést majd a negyed felénél Doktor csent labdát és kihagyott ziccerét Green tette vissza (72-71). Hazai időkérés után J. Green fordított, majd átfordulva a félidő felén a mi Greenünk tette ugyan ezt két büntetővel (74-73). A 37. percben a kecskeméti Green fordított egy duplával, amire Thompson válaszolt (76-75). Karahodzic büntetőivel került előnybe a KTE, amit Green fordított meg szintén büntetőkkel (77-76). A 38. percben Dramicanin maradt egyedül és triplát szórt (78-80). Egy perccel a vége előtt növelhette volna előnyét a KTE, de jól védekeztünk és Thompson 2+1-vel visszavettük a vezetést (81-80). Vendég időkérés után Wittmann szerzett távolit. Időt kértünk, de eladtuk a labdát és Agafonov odaütött, amit hosszas videózás után sportszerűtlennek ítéltek a játékvezetők. Karahodzic mindkettő büntetőjét bedobta, majd a bónusztámadásnál J. Green-nek is odaütöttünk és ő sem hibázott (81-87). 14.5 másodperc volt hátra Green triplát dobott, Wittmann meg büntetőket (84-89). 3.5 másodperc volt hátra Thompson is betalált (87-89). Derasimovicsnak odaütöttünk és az ő keze nem remegett meg, így a KTE nyert (87-91).