A Honvédot is legyőztük, sorozatban hat győzelemnél tartunk

A 17. fordulóban a Budapesti Honvéd együttesét fogadtuk. Csapatunkból hat játékos is tíz pont felett teljesített és nem volt kérdés, hogy sikerül megszereznünk sorozatban hatodik győzelmünket.

Zalakerámia ZTE KK- Budapesti Honvéd 93-80 (22-19, 33-21, 16-22, 22-18)
Zalaegerszeg, 1650 néző, Jv: dr. Mészáros, Frányó, Major

Zalakerámia ZTE KK: Trice 21/3, O’Reilly 13, Polster 13/9, Smith 15/3, Ostojic 12, csere: Keller 5, Zsíros, Szalay, Rakicevic 14/9, edző: Sebastjan Krasovec

Budapesti Honvéd: Simon 2, Tanoh Dez 14, Mijovic 15/3, Demeter 13/6, Peringer 6, csere: Sherman 17/12, Hajdú, Völgyi 10, Kopácsi 3/3. edző: Baksa Szabolcs

Kipontozódott: Völgyi 36’,

Simon Kristóf és Völgyi Marcel vendégként először játszottak Zalaegerszegen.

A vendégek harcosan kezdtek és a 3. percig tartották a ritmust csapatunkkal (6-5). Trice szorgosan gyűjtögette a pontokat és fokozatosan léptünk el fővárosi ellenfelünktől. A 7. percben Polster hármasával már tíz ponttal vezettünk (17-7). A védekezésünk valamelyest visszaesett, erőre kaptak a vendégek és Völgyi kosaraival 17-13-ra zárkóztak. Rakicevic hármasa a legjobbkor jött, de továbbra is ott volt a nyomunkban a Honvéd (22-19).

Keller három büntetőjével, majd Rakicevic újabb hármasával tovább növeltük az előnyünk (28-19). Smith és Polster keze is elsült távolról, utóbbinak kétszer is. Közben viszont gyermeteg hibákat is elkövettünk, amiből könnyű kosarakat kaptunk (45-33). A félidő hajrája a miénk volt és megnyugtató előnnyel várhattuk a folytatást (55-40).

A nagyszünet után nem jó ritmusban kezdtünk, míg a Honvéd kemény védekezéssel próbált fogást találni csapatunkon. A 24. percben Krasovec mester időt kért, de nem igazán találtuk a vendég védelem gyenge pontjait. Feszültté vált a hangulat, mind a lelátón, mind a parketten, hiszen keményedett a mérkőzés. A negyed felénél Ostojic büntetőivel még csak 6 pontnál jártunk (61-51).  Két gyors villanás elég volt, hogy rendezzük a sorainkat és növeljük előnyünket (65-51). Vendég időkérés után sem nyugodhattunk meg, hiszen a fővárosiak nagy akarással játszva 7 pontra zárkóztak (65-58). A játékrész végén O’Reilly és Ostojic összjátékából szereztünk szép kosarat, majd Keller faulttal együtt ziccerezett (71-62).

A záró negyed elején három támadást is kosárral fejeztünk be, a vendégek pedig kénytelenek voltak időt kérni (78-62). Ellenfelünk több mint három perc elteltével szerezte első kosarát (80-64). Uraltuk a játékot és tartottuk a megszerzett előnyt. A 36. percben Rakicevic faulttal együtt szerzett kosarával közel kerültünk a húsz pontos különbséghez (86-67). A fővárosiak Sherman és Demeter távoli dobásaival közelítettek. Lankadt a figyelem a fiúknál, ezért Krasovec mester időt kért. A végjátékban még próbált közelíteni a vendégcsapat, de ez már nem számított, hiszen végig vezetve sikerült megnyernünk a mérkőzést (93-80).