A Kaposvárt is sikerült legyőznünk

A 9-14. helyért folytatott alsóházi rájátszás második mérkőzésén a Kaposvár együttesét fogadtuk. Az alapszakasz hazai mérkőzésén elszenvedett vereségért most sikerült visszavágnunk.

Zalakerámia-ZTE KK – Kaposvári KK 98-90 (24-23, 22-19, 23-26, 20-22)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. Jv: Praksch, Győrfy, Makrai.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 29/9, Donaldson 11/3, Polster, Vuko 17/6, Szabó 20/6. Csere: Bonifert, Wiggs 19/3, Völgyi 2, Antóni. edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Curry 18/3, Krnjajski 13/3, Bogdán 3, Rivers 26/6, Heindlein 6. Csere: Milisavljevic 24/12, Baki, Plézer. Vezetőedző: Nikola Lazic.

Csapatunkból Simon és Glenn, míg a vendégeknél Révész és Allen hiányzott sérülés miatt.

A találkozó elején felváltva potyogtak a kosarak. A 4. percben Curry közelijével próbált ellépni a Kaposvár (4-8). Duren vezérletével, 8-0-s futással fordítottunk (12-8). A kispadról remekül szállt be a mérkőzésbe Milisavljevic és távoli dobásaival fordított a Kaposvár (16-17). Hullámzó volt a mérkőzés, egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyt szerezni. Az utolsó percben Szabó hármasával kerültünk előnybe (24-23).

A második negyed elejét jól kapta el a Kaposvár és egy 6-0-s futással kerültek előnybe (24-29). Időkérés után mi kaptuk el jobban a ritmust és 8-2-es futással a 14. percben visszavettük a vezetést (32-31). A lendületünk nem torpant meg, Wiggs és Duren pontjaival már nyolc ponttal vezettünk (40-32). Jobban védekeztünk ellenfelünknél és támadásban is pontosabbak voltunk. A 18. percben Donaldson triplájával tíz pontra nőtt az előnyünk (46-36). A hajrában kicsit kiengedtünk és ezt a somogyiak kihasználva négy pontra zárkóztak (46-42).

A nagyszünet után Duren és Donaldson pontjaival nyolc pontra növeltük előnyünk, amit a 22. percig meg s tartottuk (54-46). A folytatásban Krnjajski és Milisavljevic hármasaival pillanatok alatt visszajött a Kaposvár, ezt követően Rivers előbb egyenlített, majd egy triplával a vendégeket juttatta előnyhöz (68-51).  A 27. percben Szabó távolijával zárkóztunk, majd Duren egyenlített, Vuko pedig vezetést szerzett csapatunknak (65-63). A negyed végéig felváltva vezettek a felek, majd Szabó közelijével mi várhattuk előnnyel a záró etapot (69-68).

A negyedik játékrész elején Curry hármasával fordított a Kaposvár, majd Vuko szerzett fontos triplát, amit Szabó toldott meg egy közelivel (77-73). A negyed felénél Duren pontjaival léptünk el ellenfelünktől (81-74).  A 37. perctől a végjátékig négy pontra megközelítette csapatunkat a Kaposvár, de ennél közelebb már nem tudtak jönni (92-88). Fél perccel a vége előtt Wiggs hármasa döntötte el végleg az összecsapást (95-88). A végén felváltva büntetőztek a csapatok, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét (98-90).

A Kecskemét után a Kaposvárt is sikerült legyőznünk, így két győzelemmel kezdtük a playoutot.