A Körmend sem adott esélyt

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltunk az Egis Körmend ellen. Az első negyedben még vezettünk, majd jött az összeomlás és ez ismét döntőnek bizonyult. Sorozatban nyolcadik vereségünket szenvedtük el, ami már több mint aggasztó.

Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK 85-71 (14-21, 28-14, 22-14, 21-22)
Körmend, Jv: Cziffra, Goda, Szilágyi

Egis Körmend: White 11/3, Savic 11, Stokes 11/6, Martinez 2, Gordon 19. csere: Takács, Henry 6/3, Ferencz 15/9, Krivacevic, Durázi 10/6, Érsek. edző: Antonis Constantinides

Zalakerámia ZTE KK: Parks 11/3, Guyton 19/6, Polster 2, Barnett 13/3, Horti 5/3. csere: Németh, Wilson 3, Holton 18/12, Bonifert, Révész. edző: Emir Mutapcic

Közel két perc elteltével White szerzett kosarat, majd Barnett egyenlített (2-2). Nem védekeztünk jól, de a faultjaink gyorsan nőttek, ahogy a Körmend pontjai is. A 6. percben átvettük a vezetést Horti triplájának és Guyton ziccerének köszönhetően (8-9). Felváltva potyogtak a kosarak. A 7. percben Holton átadásából Polster egyenlített (13-13). Wilson érkezésével alacsonyabb szerkezetre váltottunk és ez bejött, mert Guyton hármasával és Wilson pontjaival vezettünk (14-19). A negyed végén újabb pontszerzési lehetőséget kaptunk White támadófaultjával, amit Holton révén ki is használtunk (14-21).

Parks közelijével indult a második negyed, majd Henry szerzett kosarat faulttal együtt (17-23). Holton és Stokes váltott távolit. Ferencz Csaba kapta el a fonalat és két támadásból is hárompontost szerzett, így muszáj volt időt kérnünk (26-28). Nem sikerült megállítani a körmendiek lendületét és újabb öt pontot szerezve megfordították a meccset (31-28).

Pontatlanul, kapkodva játszottunk és a leblokkolásunk hazai fordítást eredményezett (33-28). Újabb időt kért Emir Mutapcic, de sajnos ez sem használt, mert maradt a szétesett játék, amit a Körmend pontokkal büntetett (37-28). A 18. percben Martinez sportszerűtlen hibája után Guyton törte meg a gólcsendünket egy büntetővel. Sajnos a ráadás támadásból nem tudtunk kosarat szerezni, viszont Ferencz újabb távolijával tíz pont fölé nőtt a hazai előny (40-29). Az utolsó percbe kanyarodva Parks büntetőivel zárkóztunk (40-33).  A végén még Holton tudott hozzátenni egy duplát, így hétpontos hazai előnnyel zárult az első félidő (42-35).

A nagyszünet után két gyors kosárral kezdett a Körmend, majd úgy tűnt összekapták magukat a fiúk és négy pontra zárkóztunk (46-42). Durázi és Savic tettek róla, hogy ne jöjjünk közelebb. A negyed felénél Barnett és Holton pontjaival feljöttünk ismét négy pontra, de megint jött egy Durázi tripla és egy dupla, így újra tíz pont fölé kúszott a különbség (62-49). Savic még megtoldotta a egy duplával és így továbbra is magabiztosan vezetett a Körmend (64-49).

A záró negyed elején Holton két távolijával faragtunk a hátrányon, de Stokes-tól is jött egy, így nem sikerült feljebb zárkóznunk (69-55). Gordon pillanatai következtek és a 34. percben már húsz ponttal ment a házigazda (77-55). A hajrában valamelyest faragtunk a különbségen, de sajnos a lényeg nem változott, hiszen újra vesztesen hagytuk el a parkettet.

fotó: hunbasket.hu