A második félidőben átrobogott rajtunk a Körmend

A 8. fordulóból elhalasztott találkozón, az örök rivális Körmend vendégei voltunk. Jól kezdtük a mérkőzést, de a folytatásban sok hibát vétettünk és ezt kihasználva nyertek a vasiak.

Egis Körmend- Zalakerámia ZTE KK 97-80 (22-27, 23-15, 29-18, 23-20)
Körmend, Zárt kapuk mögött, Jv: Tőzsér, Frányó, Boros

Egis Körmend: Thames 9/3, Oroszi, Mócsán 11/9, Simons 17/9, Taylor 17, csere: Ireland 21/6, Tóth 4, Takács 4, Németh 6, Ferencz 8. edző: Antonis Constantinides

Zalakerámia ZTE KK: Duren 10, Wiggs 12/3, Bonifert 6, Vuko 2, Szabó 18/9, csere: Glenn 22, Antóni, Donaldson 4, Simon 3/3, Völgyi, Polster 3/3. edző: Luca Bechi

Nagy lendülettel kezdtük a találkozót. Szabó egy triplával nyitott, majd a 2. perc végén újabb kosarat szerzett faulttal együtt (0-6). Taylor büntetőivel szerezte első pontjait a Körmend, de jött egy újabb Szabó tripla, majd egy Bonifert közeli a 3. perc végén (2-11). Hazai időkérés után Thames hintett egy távolit, de Szabónak erre is volt válasza (5-13). Kicsit visszaesett a játékunk és ezt kihasználva a házigazda 10-2-es futással kiegyenlített (15-15). A folytatásban Mócsán és Polster váltott hárompontost. Megnyomtuk a negyed végét és Glenn, valamint Szabó kosaraival megnyertük a negyedet (22-27).

A második negyed elején is Glenn és Szabó voltak a főszereplők, hiszen hiába próbált zárkózni a Körmend sikerült tartanunk a távolságot (24-32). A játékunkban ismét következett egy hullámvölgy és kiegyenlítettebb lett a küzdelem. Duren is elkezdte gyűjtögetni a pontokat és sikerült távol tartani a házigazdát, egészen a 17. percig, amikor Taylor egyenlített. Keményített a védekezésén a Körmend és az eladott labdáinkból kosarakat szerezve fordított (42-40). A félidő utolsó percében Duren jó védekezése után Wiggs ziccerezett, de a hazaiaknak volt még egy válasza, Ireland utolsó pillanatban eleresztett hármasával (45-42).

A nagyszünet után a Körmend hozhatta a labdát és Simons egy triplával nyitott (48-42). Wiggs fölösleges betörési kísérlete hazai labdaszerzéssel és újabb Simons távolival zárult (51-42). Luca Bechi kénytelen volt időt kérni, de sajnos nem használt. Wiggs büntetőket hibázott, Thames könnyedén ziccerezett (53-42). A védekezésünk nem működött, a zónánkat könnyedén átjátszotta a Körmend. Bonifert és Glenn pontjaival próbáltunk elmozdulni a holtpontról, de a hazaiak tovább robogtak és szinte minden támadásukat ponttal fejezték be (64-50). A negyed felénél újra időt kértünk és visszatérve a rövid szünetről Szabó pöcizte a gyűrűbe Donaldson kimaradt dobáskísérletét (64-52).  A 28. percben Simon eladott labdájából Taylor szerzett faulttal együtt kosarat (67-52). Kapkodó lett a negyed végén a játék mindkét oldalon. Donaldson az első kosarát szerezte, majd rövid időn belül a másodikat (69-58). A negyed végén Duren büntetőivel zárkóztunk, de Ireland újabb dudaszós triplával demoralizált (74-60).

Tóth és Glenn váltott kosarat a záró negyed elején, majd Duren szerzett labdát és dobott könnyű ziccert (76-64). A 33. percben Tóth duplájával és Mócsán triplájával tovább növelte előnyét a Körmend (81-64). Simon triplájával faragtunk a hátrányunkon, de csak egy pillanatra, mert Simons két közelijével 18 pontra távolodtak a hazaiak (85-67). Időkérésünk után Wiggs rázta meg magát és sorozatban öt pontot szerzett (85-72). Ireland és Ferencz pontjaival elérte a 90 pontot a hazai csapat. Nálunk csak Glenn tudott a hátralévő időben kosarat dobni, míg Simons egy bravúr triplával zárta le a meccset (97-80).

A jó kezdés után sajnos visszaesett a játékunk és a házigazda élve a lehetőséggel, jó csapatjátékkal érvényesítette a hazai pályát.