A párharc folytatódik, szépített a Sopron

A Sopron elleni negyeddöntő harmadik felvonásán az volt a kérdés, vajon a le tudjuk-e zárni a párharcot, vagy a vendégek szépíteni tudnak. A Sopron szinte végig kézben tartotta a mérkőzést és győzelmével 2-1-re módosított az állást.

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 87-99 (20-30, 22-22, 23-19, 22-28)
Zalaegerszeg, Rájátszás 3. mérkőzés, 1500 néző, Jv: Praksch, Frányó, Söjtöry

Zalakerámia ZTE KK: Trice 18/9, O’Reilly 13/6, Keller 9/9, Smith 22/3, Csuti 9, csere. Polster, Rakicevic 4, Németh, Zsíros 6/6, Ostojic 6. edző: Sebastjan Krasovec

Sopron KC: Joseph 31/6, Jones 8/3, Valerio-Bodon 9/9, Barnett 18/6, Durham 6. csere. Sitku, Molnár 10, White 14/3, Takács 3/3, Supola. edző: Kostas Flevarakis

Kipontozódott: Durham 29’,

Csuti Kornél, a soproni mérkőzéshez hasonlóan a kezdőben kapott helyet és meghálálva a bizalmat két perc alatt öt pontot termelt. Soproni oldalon Valerio Bodon tett hasonlóan, de ő egy ponttal többet gyűjtött, így az eredményjelzőn a csapatok neve helyett Csuti- Valerio Bodon lehetett volna (5-6). A vendégek fiatal játékosához Durham és Joseph csatlakozott a pontszerzésben és 5-11-es állásnál időt is kellett kérnünk. Az 5. perc derekán már nyolc ponttal vezetett a Sopron, amikor Trice szerzett távolit (10-15). Nem igazán találtuk a ritmus, főleg védekezésben. A negyed nagy részében uralta a játékot a Sopron és nem engedte közel magához csapatunkat (18-23). A negyed végén már tíz pontosra nőtt a különbség a vendégek javára (20-30).

Smith 2+1-es akciójával kezdtük a második negyedet, majd gyorsan megtoldotta egy középtávolival (25-30). Molnár közelije után Smith egy hárompontost is elsüllyesztett a soproni gyűrűben, de Molnár újra kosárral válaszolt (28-34). A 14. percben bónuszba kerültünk, így Ostojic két büntetőjével zárkóztunk (33-36). Sajnos nem tudtunk átbillenteni a mérleg nyelvét és könnyű kosarakat kapva ismét ellépett a Sopron (33-42). A 17. perc elején egy remekül kijátszott támadás végén Smith zsákolt, majd Keller szerzett labdájából Rakicevic volt eredményes. O’Reilly tört be két védő közé és a szeméhez kapva az öltözőbe rohant. Trice értékesítette helyette a büntetőket. Villámgyorsan szerzet két közelit a Sopron és Krasovec mesternek időt kellett kérnie (41-50). Barnett büntetőivel a félidő utolsó percében ismét kétszámjegyű előnybe kerültek a vendégek (42-52).

Keller hármasával nyitottuk a második félidőt, majd negyedik faultja után Ostojic kényszerült a padra. Örömünkre O’Reilly ragasztással a jobb szeme alatt visszatérhetett a pályára. Nem sikerültek a dobásaink, így Sopron könnyen tartotta az előnyét (49-60). Voltak felvillanásaink, de a különbséget nem tudtuk csökkenteni (51-62). Időkérésünk után Csuti közelijével kerültünk lendületbe, majd Trice egy hármassal lőtte közelebb csapatunkat (56-62). A 27. perc elején Csuti forgatta meg látványosan Durham-at és szerzett fontos közelit, majd Keller hintett egy távolit (61-65). Takács hárompontosa vetette vissza a felzárkózásunkat. A játékrész utolsó percébe kanyarodva O’Reilly szerzett távolit, majd Smith pontozta ki Durham-et, de az előny továbbra is a Sopronnál volt (65-71).

Barnett hármassal nyitott, de jött a válasz O’Reilly és Zsíros kezéből (71-74). Joseph oltotta a lángolni készülő zalai tüzet két büntetőjével, majd Zsíros hármasával zárkóztunk két pontra (74-76). A negyed felénél újítani tudott a Sopron és Joseph kosaraival két pontról kilencre módosította a különbséget (76-85). Négy perc volt hátra a találkozóból, amikor megpróbáltunk egy végső hajrát. Trice hármast dobott, Smith közelit, Joseph meg válaszolt (82-87). White és Keller váltott távolit, majd White büntetőivel lépett előrébb a Sopron (85-92). Jó védekezés kellett volna a hajrában, de sajnos ez ma nem ment a fiúknak, ahogy támadásban is alulmaradtunk. A párharc a vendégek győzelmével így 2-1-re módosult és a csapatok szombaton újra Sopronban találkoznak.

Fotó: Seres Péter