A Pécs jutott a Magyar Kupa elődöntőbe

Nagy csatát hozott a Zsíros Tibor Magyar Kupa negyeddöntője, melyet az NKA-Universitas Pécs ellen vívott csapatunk. Volt lehetőségünk eldönteni a mérkőzést, de a Pécs nem adta fel és a végén jobban koncentrálva és kevesebbet hibázva nyertek.

Zalakerámia ZTE KK- NKA-Universitas Pécs 75-78 (20-21, 21-15, 15-16, 19-26)
Zalaegerszeg, 930 néző, Jv: dr. Mészáros, Goda, Söjtöry

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 19/9, Paige 8, Szalay, Németh 7/3, Ostojic 9, csere: Csátaljay 5, Keller 10/3, Mishula 10/6, Tóth 7. Edző: Lubomir Ruzicka

NKA Pécs: Kerpel-Fronius, Kovács 4, Scherer 3/3, Durmo 8/3, Manjgafic 16/6. csere: Herger, Nikolic 10, Walker 28/21, Benke, Lados 9/6. Edző: Goran Tadic

Kipontozódott: Keller 40’

Mindkét oldalon volt egy-egy hiányzó, a vendégeknél Meleg Gergő, nálunk Csuti Kornél nem lehetett ott a keretben.

Gyászszünettel emlékeztünk a mérkőzés elején a nemrég elhunyt Magyar Andrásra.

Négy sikeres büntetővel kezdtük a találkozót, a vendégek válasza pedig másfél perc elteltével egy távoli volt (4-3). Sok volt a hiba a csapatok játékában, de hát a tét is nagy, az elődöntőbe kerülés. A negyed felénél Walker hármasával a Pécs vezetett (6-10). Keller duplájára Walker újabb távolija érkezett, Ruzsicka mester pedig időt kért (8-13). Hicks hármasával zárkóztunk volna, de Walker keze újra elsült távolról (11-16). A 8. perc elején Keller harcolt meg egy közeliért, amit faulttal együtt értékesített. Walker sorozatban a negyedik tripláját is elsüllyesztette a gyűrűnkben. A védekezésünk nagyon szellős volt, hiába szereztünk kosarat, rendre jött a válasz a vendégektől (19-21). A negyed végén egyenlíthettük volna, de Ostojic csak egyik büntetőjét értékesítette (20-21).

Hicks két közelijével fordítottunk, de irányítónk rövid idő alatt két személyit is begyűjtött (24-23). A 13. perc elején Durmo büntetőivel visszaelőzött a Pécs (24-25). Rendezett volt a védekezésünk és támadásban is pontosabban céloztunk és Hicks hármasával négy pontos előnyt szereztünk (29-25). A negyed felénél Mishula szerzett távolit, Walker-ral viszont nem tudtunk mit kezdeni és vezérletével kiegyenlítette a Pécs (32-32). Mindkét oldalon sok volt a technikai jellegű hiba, így egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. A félidő hajrájában Paige és Mishula közelijével kerültünk előnybe (36-32). A 19. percben Csátaljay szedte le Mishula kihagyott távoliját és faulttal együtt szerzett kosarat (39-33). Paige büntetőire még Durmo válaszolt egyel, így öt pontos előnnyel mehettünk pihenőre (41-36).

Nagy küzdelmet hozott a harmadik negyed is, melynek elején valamivel pontosabban játszva ellenfelünknél kilenc ponttal elléptünk (47-38). A pécsiek távoli dobásai nem sikerültek, mi pedig próbáltuk ziccerig játszani a támadásainkat. A 26. perc elején Hicks hármasával tíz pont fölé növeltük az előnyünk (52-40). A vendégek időkéréssel próbálták megtörni a lendületünket, amibe sokszor a nagy akarás miatt csúszott hiba. Mintha elhittük volna, hogy kezünkben a meccs, mert kezdtünk szétesni és visszaengedtük ellenfelünket egy pontra (53-52). Időt kértünk, majd Németh távolijával léptünk lőtávolon kívülre (56-52).

Beragadtunk a záró játékrész elején a Pécs pedig egy 7-0-s sorozattal átvette a vezetést (56-59). Tóth Ádám törte meg a góltalanságunkat, majd Ostojic kosarával fordítottunk (60-59). Walker és Keller váltott triplát a csapatok pedig vezetést (63-62). A 35. perc elején a végletekig kijátszott támadás végén ismét Ostojic volt eredményes (65-62). Időt kért a Pécs és Manjgafic egyenlített (65-65). Szerencsére megtaláltuk a rést a vendégek védelmében és könnyű ziccerekkel kerültünk előnybe (69-65). A 36. percben Hicks ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, Lados csak egy büntetőt értékesített, majd labdát szereztünk és Mishula hármasával erősítettük meg a vezetésünk (72-66). Nem adta könnyen magát a Pécs és Walker hármasával kiegyenlített (74-74). Mishula büntetőjére Lados hármassal felelt, Hicks ziccere pedig kipörgött a gyűrűből (75-77). Nem tudott élni a lehetőséggel a Pécs, de mi sem. 9 másodperccel a vége előtt előnyről támadhatott ismét a vendégcsapat. Faultoltunk, Nikolic pedig csak egy büntetőt dobott be (75-78). Paige hárompontos dobása nem sikerült, így a Pécs jutott be története során először a Magyar Kupa elődöntőbe.

Fotó: Katona Tibor