A pontosabban játszó KTE nyert

A 7. fordulóból elhalasztott mérkőzést játszottunk a Kecskemét ellen. A találkozón végig a vendégek vezettek és megérdemelten nyertek.

Zalakerámia ZTE KK- Duna Aszfalt DTKH Kecskemét 83-94 (22-25, 25-25, 16-20, 20-24)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Praksch, Goda, Kovács

Zalakerámia ZTE KK: Duren 14/3, Delas, Bonifert 2, Vuko 16, Glenn 14, csere: Völgyi, Donaldson 28/21, Szabó 2, Plézer 5/3, Simon 2, edző: Luca Bechi

Duna Aszfalt DTKH Kecskemét: Wittmann 26/15, Thomas 13, Kucsera 9/3, Derasimovic 8, Karahodzic 13, csere: Horti, Lukács, Dramicanin 19/12, Jaramaz 6/3, edző: Váradi Kornél

Glenn szerezte az első pontunkat Karahodzic duplája után (1-2).  Wittmann próbálta belőni kétszer egymás után a távolságot, de csak a második ért hárompontost (videózást követően (3-7). A válogatott irányító nem csak próbálkozott, hanem eredményesen is célzott, úgy hogy négy perc alatt 11/6-nál járt. Nehezen ált össze a védekezésünk, sok faultot és könnyű kosarakat kaptunk. A negyed felénél hét ponttal ellépett a KTE (11-18). Az időkérésünk után sem változott gyökeresen a játék képe, dobtunk egyet és kaptunk egyet. Az utolsó percen belül Plézer triplájával és a következő támadásból szerzett ziccerével egy pontra zárkóztunk (22-23). A KTE Karahodzic büntetőivel tartotta előnyét (22-25).

Egy mintaszerű, végijátszott támadás végén Glenn szerzett kosarat, majd Thomas 2+1-vel távolodott a KTE. Glenn zsákolása után, Karahodzic dobott pontot, majd Donaldson hintett egy távolit, amire a vendégek időt kértek (29-30). A 14. perc elején Wittmann már a harmadik tripláját szerezte, de Glenn 2+1-es akciójával maradtunk közel a vendégekhez (32-33). Kucsera pontjaival próbált szökni a Kecskemét, de Glenn közelijével és Donaldson távolijával újra egy pontra voltunk ellenfelünktől (37-38). A 18. percben Vuko büntetőivel végre átvettük a vezetést (41-40). Sajnos nem sokáig, mert Karahodzic gyorsan fordított (41-42).  A 19. percben Vuko egyedül robogott végig a pályán és közelijével újra nálunk volt az előny (43-42). Vendég időkérés után Jaramaz szerzett tiszta helyzetből triplát, majd Dramicanin is megismételte röviddel utána (43-48). A végére maradt még egy utolsó másodperces Donaldson távoli és hárompontos KTE vezetés (47-50).

Ahogy az első negyedben ezúttal is Karahodzic kezdte meg a pontszerzést (47-52). Szabó gyorsan összeszedte negyed faultját, így a padra kényszerült. Nehezen találtuk a ritmust, amit a KTE kihasznált és kilenc pontra növelte előnyét (47-56). Luca Bechi időt kért, de továbbra sem ment a fiúknak a játék. A 24. percben Jaramaz ziccerével távolodott a KTE (47-58). Közel öt percig nem dobtunk pontot, amit Duren tört meg egy 2+1-es akcióval (50-58). Gyermeteg hibákat vétettünk és nem volt, aki kezébe venné az irányítást. A 26. percben Kucsera büntetőivel már 12 ponttal vezettek a vendégek (50-62). Duren triplájával és Donaldson középtávolijával zárkóztunk (56-64). Felgyorsítottuk a játékot, ami nem ízlett a vendégeknek. A hajrában tartotta tíz pont körüli előnyét a Kecskemét, amit végül Donaldson egy utolsó másodperces távolival hétre csökkentett (63-70).

Glenn közelijével kezdtük a záró negyedet, amire sajnos egy Dramicanin tripla érkezett válaszként (65-73). Simon Kristóf labdád csent Karahodzic elől és egy kézzel zsákolva juttatta a gyűrűbe a labdát (67-73). Időkérés után gyorsan rendezte a sorait a KTE és két távolival újra tíz pont fölé növeltek előnyüket (67-79). Időt kértünk mi is és Donaldson egy újabb „időben” eleresztett hármassal kezdte a hátralévő hét percet (70-79). Duren büntetőivel tovább zárkóztunk, de nem koncentráltunk eléggé és Dramicanin könnyű ziccert szerzett (72-81). Szabó kipontozódott a 36. percben, majd Daramicanin szerzett triplát, Wittmann meg 2+1-et (72-87). Donaldson rázta meg magát és sorozatban öt pontot szerzett (77-89). Kicsit későn kezdtünk el agresszívebben védekezni, ami sajnos már nem tudta kellően befolyásolni a mérkőzés alakulását. Ezen az estén nem működött jól a csapatjáték, míg a vendégek koncentráltabban és pontosabban játszva megérdemelten szerezték meg a győzelmet.