A Szeged ismét ellenünk törte meg rossz sorozatát

A 18. fordulóban a Szeged vendégeként folytattuk a bajnokságot. A keretünkből Barnett és Polster is hiányzott. Sajnos nem tudtuk megismételni az elmúlt meccsek harcos játékát.

Naturtex SZTE Szedeák- Zalakerámia ZTE KK 93-75 (28-16, 26-20, 22-19, 17-20)
Szeged, Jv: Földházi, Frányó, Szilágyi

Naturtex SZTE Szedeák: Persons 22/12, Cook 17/9, Szatmári -, Bognár 10/3, Alston 21/3, Csere: Balogh 1, Filipovic 4, Keller 13/9, Polányi, Hunt 2, Kerpel-Fronius 2, Mayer 1, edző: Simándi Árpád

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 16/6, Parks 10/3, DeCosey 17/9, Csuti -, Horti 7, Csere: Takács 3/3, Holton 11, Révész 6, Németh 5/3, edző: Emir Mutapcic

Lendületesen kezdtük a mérkőzést és Wilson és Parks pontjaival 2-7-re vezettünk. Cook vezérletével pillanatok alatt fordított a Szedeák, majd Parks hat pontjával fordítottunk (11-13). Kezdett belelendülni a házigazda és a 7. percben Persons távolijával már tíz pont fölé nőtt az előnyük (24-13). A negyed hajrájában Holton szerzett kosarat, de Alston pontjaival tartotta a különbséget a Szeged (28-16).

A második negyed elején 9-2-vel nyitott a házigazda (37-18). Nem működött a védekezésünk és támadásban is sok hibát vétettünk. A hazaiak távolról is jól céloztak és a 16. percben Persons távolijával már húsz pont fölé nőtt a csapatok közti távolság (49-27). A félidőhöz közeledve Horti pontjaival zárkóztunk (54-36).

A nagyszünet után sem vett vissza a lendületéből a Szeged és Alston öt pontjával távolodtak (59-36). Nem nagyon törődtek a védekezéssel a csapatok. Decosey , majd Cook is triplát szerzett és közelített a különbség a harminc ponthoz. A 26. percben Holton zsákolt, majd Decosey blokkja után Wilson hintett távolit. Holton újabb közelije után a hazaiak időt kértek (70-50). A negyed hajrájában kevésbé összpontosítottak a csapatok, a játék sem volt magas színvonalú. A negyedet Németh távolijával zártuk (76-55).

A záró felvonás elején tartotta húsz pont körüli előnyét a Szeged. Hiába próbáltunk közelebb férkőzni, csak ritkán tudtuk megállítani a hazaiakat a pontszerzésben. A negyed felénél Keller, Decosey és Persons váltott triplát (88-63). A Szegedben a cserejátékosok kaptak nagyobb szerepet. A Decosey és Holton pontjaival faragtunk a hátrányon (89-71) A vége húsz ponton belüli vereség. Ami viszont sokkal fájóbb, hogy az elmúlt két mérkőzés harcossága, küzdeni tudása csak nyomokban volt tapasztalható.