Harmincötödik alkalommal adta át a Zala Vármegyei Kosárlabda Szövetség a szezon legjobbjainak járó elismeréseket. Az Arany Bárány Hotelben rendezett ünnepségen a szezon legjobb zalai játékosait és edzőit köszöntötték.
A zalai kosárlabdában több mint három évtizedes hagyomány, hogy a bajnoki idény lezárását követően köszöntik a vármegye legeredményesebb játékosait, edzőit és a sportágért dolgozó szakembereket. A rendezvényen Bodrogi Csaba, a ZTE egykori kiváló játékosa idézte fel a díjátadó történetét, amelyet még 1991-ben dr. Villányi Antal kezdeményezett elsőként az országban a megyei szövetségek közül.

A résztvevőket Zalaegerszeg város alpolgármestere, Gecse Péter köszöntötte, aki hangsúlyozta: a kosárlabda nemcsak versenysport, hanem közösségteremtő erő is, ezért különösen fontos, hogy a sportág szereplőinek teljesítményét évről évre elismerjék.
A köszöntőt követően Szűcs József a megyei szövetség elnöke és Gecse Péter adták át az elismeréseket. Az eseményen idén is díjazták a legjobb női és férfi játékosokat, a legjobb utánpótláskorú lány és fiú sportolókat, valamint a szezon edzőjét.

A férfi utánpótláskorú kosárlabdázók között Szabó Zsombort, klubunk tehetségét választották a szezon legjobbjának. A férfi felnőtt kategóriában Brandon Johnsont választották a legjobbnak.

A szezon legjobb edzőjének Bödör Ferencet, az U16-os csapatunk vezetőedzőjét választották.

A női kategóriákban a ZTE NKK játékosai bizonyultak a legjobbnak. A legjobb női utánpótlás-játékos díját Bors Anna Zoé, míg a legjobb női felnőtt játékosnak járó elismerést Horváth Fruzsina kapta.
Az eseményen átadták a Dr. Villányi Antal-bajnokság legjobb játékosának járó díjat is, amelyet Vertetics Ádám vehetett át, míg a „Kosárlabdáért Zala Vármegyében” kitüntetést Lázár Béla érdemelte ki a sportágért végzett munkájáért.

2026. június 24. Zalakerámia ZTE KK
Megosztás