A végén pontosabb volt a Körmend

A szurkolótáborok már a bemutatás előtt fantasztikus atmoszférát teremtettek a csarnokban. Mindenki nagyon várta a szezonkezdetet, vele együtt pedig az örökrangadót. Izgalmas és fordulatokban gazdag csatát hozott a mérkőzés.

Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 80-84 (20-16, 22-22, 22-27,16-19)
Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Söjtöry, Kovács,

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 21/3, Simó 7/3, Bonifert 9/3, Barnett 7/3, Harris 20, csere: Horti 10/3, Guyton 3, Németh 2, Polster, Révész1, edző: Teo Cizmic

Egis Körmend: Stokes 23/9, White 17/3, Savic 12/3, Krivacevic, Martinez 2, csere: Mócsán 6/6, Garett15, Ferencz 9/9, Balogh, Kenéz. Edző: Antonis Constantinides

Nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést, Harris egy perc alatt már öt pontnál járt (5-0). Ezután nem koncentráltunk megfelelően, a vendégek egy pontra feljöttek. A 4. percelején Bonifert rázta meg magát és egymás után négy pontot szerezve állította vissza a különbséget (11-6). A negyed második felében jobban figyeltek a csapatok a védekezésre, de hozzá kell tenni az idény eleji dobóforma is látszott a fiúkon. A negyed végén úgy tűnt ki tud egyenlíteni a Körmend, de kétszer is elszalasztották az esélyt, így Barnett büntetőivel négy pontos előnnyel zártunk (20-16).

A második negyed elején ismét Harris megmozdulásainak tapsolhattunk, hiszen kétszer is zsákolással juttatta a gyűrűbe a labdát (24-19). A vasiak Ferencz hármasaival tartották a lépést. Határozottan játszottak a fiúk és ez nem feküdt a Körmendnek. A negyed felénél Horti hármasával tíz pont közelébe értünk, majd Bonifert büntetőjével át is léptük azt (35-24). A vendégek próbáltak újítani, de Wilson egyéni megmozdulásaival tett róla, hogyne tudjanak tartósan közel jönni hozzánk (40-28). Sajnos az akarat mellett a kapkodás is bent volt a játékunkban és a 17. percben Teo Cizmicnek időt kellett kérnie, mert lendületbe jött a Körmend (40-33). A hajrá úgy tűnt a vendégeké lesz, de sokat hibáztak, így a félidőre maradt a négy pontos különbség a javunkra (42-38).

A nagyszünet után egy sokkal keményebben védekező Körmend jött ki az öltözőből. Ritmus nélkül játszottunk és a vendégek a 23.percben Ferencz távolijával és White ziccerével, a mérkőzésen először vezettek(46-49). Az időkérés sem tudta kizökkenteni a vasiakat és Stokes hármasával már hat ponttal jártak előrébb (46-52). Simó Bence hármasa a 26. perc elején nagyon kellett, majd Barnett távolijával újra ott voltunk a Körmend nyakán (55-56). A játékrész végét megnyomták a csapatok és felváltva potyogtak a kosarak. Egyszer egyenlítettünk Wilson hármasával, de egy pont megmaradt a körmendi előnyből (64-65).

Harris blokkolt, majd kosarat szerzett és már mi vezettünk (66-65). Újabb Harris közeli után a vendégek időt kértek (68-65). A vasiak nem hagyták, hogy leszakítsuk őket és kiegyenlítettek (70-70). A 35. percben ismét fordult a kocka és fordított a Körmend (73-75). Hazai időkérésután Wilson büntetőivel zárkóztunk (75-77). A 38. percben fontos pillanatban szerzett közelit Garett (75-79), amire Révész csak egy büntetővel tudott válaszolni. Az utolsó percbe kanyarodtunk és Savic saját labdáját szerezte vissza és 2+1-es akciót vitt véghez (76-82). Nagy rohanásba kezdtünk és Simó Bence két közelijének hála még meccsben voltunk (80-82). 12 másodperccel a vége előtt Stokes büntetőivel, négy ponttal vezetett a vendégcsapat, amit a végéig meg is tudtak őrizni (80-84).