A végjátékban nyertünk a Sopron ellen

A JAS-FBG 52. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapján a Sopron KC volt az ellenfelünk. Branislav Dzunic csapatával az elmúlt szombaton találkoztunk, akkor magabiztosan nyertünk, most szoros csatában sikerült legyőznünk őket.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 73-75 (17-18, 25-19, 15-21, 16-17)
Zalaegerszeg 400 néző, Jv: Papp, Györffy, Ádám

Sopron KC: Collins 6/3, Myers 10/3, Ford 4, Borisov 14/6, Werner 2, csere: Csendes, Halász 7/3, Montgomery 8, Takács 6/6, Supola 7/3, Sitku 5, Schöll 4. edző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 5, Németh 4, Heron 9, Csuti 8, Barnett 14/3, csere: Guyton 19/12, Bonifert 4, Révész 3/3, Makkos, Simó 2, Horti 7. Edző: Teo Cizmic

Jól kezdtünk, Csuti Kornél a 4. percre hat pontot szorgoskodott össze a 11-ből (2-11). A negyed felétől gyorsabban és pontosabban játszott a Sopron és kiegyenlített (15-15). A negyed végén Guyton távolijával vezettünk (17-18). A második negyedben megéreztük irányítón Derrick Wilson hiányát, aki egy ütközés követően a combját fájlalva kényszerült a padra. Borisov vitte a hátán ellenfelünket, mi pedig próbáltunk nem nagyon leszakadni (42-37).

A nagyszünet után Wilson visszatért és nagy lendülettel kezdtünk. Barnett pontjaival és 7-2-es futással utolértük a Sopront (44-44).  Ellenfelünknek sikerült újra előnybe kerülni, de a fiúk nagy akarással és harcosan küzdöttek, hogy visszavegyék a vezetést. A 26. percben Guyton távolijával, hosszú idő után újra nálunk volt az előny (52-53). A negyed vége szoros csatát hozott, ahol már mindkét együttes jobban koncentrált a védekezésre és próbálta a másik hibáit kihasználni (57-58). A záró negyedet a Sopron kezdte jobban és 2-4 ponttal előrébb járt csapatunknál. A 37. percben Horti egy közelivel egyenlített (70-70). Horti Bálint az izgalmasra sikeredett végjátékban is jeleskedett és sokat tett azért, hogy megnyerjük a mérkőzést.

Szombaton folytatás 18 órakor az örök rivális Körmend ellen.