Ahogy ígértük: sorozatban negyedszer nyertünk

A 19. forduló rangadóján kemény mérkőzésre készültünk a Paks ellen.

Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 111-85 (34-20, 25-17, 23-24, 29-24)
Zalaegerszeg, Jv: Papp, Tőzsér, Goda

Zalakerámia ZTE KK: Simon 2, Johnson 19/9, Williams 30/18, Djuric 9/3, Agafonov 6, csere: Szabó 17/9, Bibbins 21/9, Gulyás -, Bagó 7, Doktor -, edző: Ante Nazor

Atomerőmű SE: Kovács 4/3, Faust 18/6, Coleman 18, Putney 7/3, Lóránt 22/6, csere: Kis 6/3, Velkey -, Jackson 7, Bodon-, Szalai 3. edző: Branislav Dzunic,

A Paks együtteséből két meghatározó játékos: Evans és Eilingsfeld is hiányzott. Ante Nazor megkeverte a kártyáit és kihagyta a kezdőből Bibbinst és Szabót, helyettük a Szolnokon remekül játszó Simon és Djuric kezdett.

A vendégek kapták el jobban a rajtot és Lóránt hármasával és Coleman közelijével 0-5-re elléptek. Gyorsan jött az egyenlítés Johnson duplájával és Djuric hármasával (5-5). A 2. percben Faust kapott sportszerűtlen hibát Williams elgázolásáért. A sértett egy büntetőt értékesített, majd a következő támadásból szórt egy távolit is (11-7). A 4. percben Lóránt és Faust kosarával egyenlítettek a vendégek (11-11). Hazai időkérés után Lóránt és Johnson váltott kosarat (13-13). A csereként beállt Szabó triplájával vezettünk újra a 6. percben (16-14). Faust és Williams váltott triplát, majd Jackson büntetője után Bibbins is elsüllyesztett egyet a paksi gyűrűben (24-18). Lendületben maradtunk és Szabó utolsó pillanatos kosarával és Johnson tempójával már nyolc ponttal vezettünk (28-20). Az utolsó percet remek védekezéssel és labdaszerzésekkel hoztuk és Williams zsákolásával magabiztosan vezettünk (34-20).

A harcos védekezésünket átmentettük a második negyed elejére is. A 12. percben Szabó büntetőivel és Johnson ziccerével növeltük előnyünk (38-20). Bibbins bravúr hármasával már húsz pont fölé nőtt a csapatok közti távolság. A közel négy perces paksi gólcsendet Lóránt törte meg, de azonnal jött Szabótól a válasz egy tripla formájában (44-22). Nem találta a ritmust a vendégcsapat és hat perc alatt mindössze kettő pontot tudtak szerezni. Williams távolija után Dzunic mester magához hívta játékosait (47-22).  A 17. percben Agafonov közelijére sorozatban öt paksi pont érkezett (49-27). Williams gyorsan kompenzált egy triplával. A félidő hajrájában mindkét csapat egyaránt 10-10 pontot szerzett, így maradt a kiharcolt húsz pont feletti vezetésünk (59-37).

A szünetben a Spirit Autó Kft és a ZTE KK közös dobóversenyét láthatta a közönség, ahol előzetesen kisorsolt három versenyző- Beck Károly, Horváth József, Budai Gergő - próbált szerencsét. Végül Budai Gergő volt a legügyesebb, de senki sem távozott üres kézzel.

A nagyszünet után mindkét együttes kemény védekezéssel kezdett, ami a pontokon is meglátszott. A 24. percben Johnson távolija törte meg az egyhangúságot (66-41). Sok faultot fújtak ránk a játékvezetők, így egy kicsit statikussá vált a játék. A negyed felénél Szabó szerzett kosarat Johnson parádés átadásából. A 27. perc elején Williams a hatodik tripláját szerezte (75-50). A hajrában Szalai 2+1-vel és Kis triplájával húsz ponton belülre zárkóztak a vendégek, de csak egy pillanatig, mert Bagó és Williams büntetőivel visszaállítottuk a különbséget (82-61).

Négy magyarral (Doktor, Gulyás, Simon,, Bagó) kezdtük a záró negyedet és Djuric kosárral (84-61). Bagó harcosságának köszönhetően faulttal együtt szerzett kosarat (87-61). Jackson és Faust pontjaival faragott hátrányán a Paks (87-65). A 34. perc elején Bibbins büntetőivel lendültünk tovább. A negyed felénél Ante Nazornak időt kellett kérnie, mert nem találtuk a ritmust. A rövid szünet után Bibbins és Williams is eredményes volt (93-72). Irányítónk a 37. percben előbb egy triplát hintett, majd egy duplával a 100. pontot (100-76). Az utolsó percben már a két csapat közti összesített különbségre hajtottunk. Johnson kettő, Szabó pedig egy triplát tett a közösbe, majd Bibbins ejtésének tapsolhattunk. Az utolsó percekben állva tapsolt a közönség a győzelmet ünnepelve, ami végül 26 pontos lett, több mint amivel idegenben kikaptunk (111-85).