Az Alba nyerte a végjátékot

A harmadik fordulóban ismét hazai pályán játszott csapatunk, az ellenfél az Arconic-Alba Fehérvár együttese volt. A hullámzó mérkőzésen, többször is hátrányból sikerült felállnunk, de a végjáték a vendégeknek sikerült jobban.

Zalakerámia ZTE KK- Arconic-Alba Fehérvár 70-76 (16-20, 14-19, 26-14, 14-23)
Zalaegerszeg, 900 néző, Jv: Papp, Györfy, dr. Németh

Zalakerámia ZTE KK: Trice 10, Szalay, Németh 3, Smith 8, Ostojic 12, csere: Keller 17/12, O’Relly 3/3, Zsiros, Rakicevic 15/6, Polster 2. edző: Sebastjan Krasovec

Alba Fehérvár: Pongó 9/3, Somogyi 8, Decosey 17/3, Philmore 11/3, Ford 11/3, csere: Kemp, Vojvoda 16, Takács 4, Osztoics, edző: Matthias Zollner

Először kapott helyet a kezdőben a fiatal Szalay Domonkos. Villámrajtot vett a Fehérvár és két perc elteltével 0-7 állt a táblán. A cserék meghozták a lendületet a játékunkba és negyed felénél Smith pontjainak köszönhetően zárkóztunk (8-11). A vendégek gyors játéka ellen nehezen találtuk az ellenszert. A hajrában egy-két ítélet borzolta a közönség idegeit. Büntetőkkel távolodott a vendégcsapat, de a hajrában Keller hármasával és Rakicevic közelijével négy pontra zárkóztunk (16-20).

Könnyű közeli kosarakkal próbált ellépni az Alba, de Keller újabb triplájával és ott maradtunk mögöttük (23-26). Sok volt a hiba mindkét oldalon, de támadásban a vendégek pontosabbak voltak és a 16. percben 28-35-re vezettek. Nem ültek a dobásaink, ellenben ellenfelünknek igen. A hajrában már 11 ponttal is vezetett a Fehérvár, amiből a félidőre kilenc maradt (30-39).

Ennél sokkal több kell a második félidőben, konstatálták a lelátón ülők

A nagyszünet után határozott védekezéssel kezdtünk, de támadásban pontatlanok voltunk. Decosey kosaraival növelte előnyét az Alba. A nagy igyekezettől sokszor egymást zavarták játékosaink a lepattanó szerzésben. A 24. percben Keller hármasa mozdította el a holtpontról csapatunkat (35-43). Megjött a kellő lendület és 8-0-át futva három pontra zárkóztunk (40-43). Vendég időkérés után is lendületben maradtunk és a 26. percben Ostojic büntetőivel kiegyenlítettünk (43-43). Rakicevic kapta el a fonalat és két távolijával fordítottunk (49-48). Javuló játékunknak köszönhetően és Keller pontjainak köszönhetően előnnyel várhattuk a folytatást (56-53).

Vojvoda vette hátára az Albát és sorozatban hat pontot szerezve megfordította az állást (56-59). Nem sikerültek a dobásaink, úgy tűnt mintha ellőttük volna a puskaporunkat. A 34. percben 57-63-as állásnál Krasovec mester időt kért. Az öt perc alatt szerzett egy pont nagyon kevés volt. Németh Ákos bravúrkosara lendítette előbbre csapatunkat, melyet faulttal együtt szerzett (60-63). Mindent beleadtak a fiúk és a 37. percben Trice pontjaival ismét nálunk volt a vezetés (65-63). A hajrá szoros végjátékot hozott, melyben végül a pontosabban játszó vendégek nyertek.

Edzői nyilatkozatok:

Sebastian Krasovec: Gratulálok az ellenfélnek.  Nagyon erős csapata van a Fehérvárnak és ők a bajnokság egyik esélyesei. Sok hasonló hibát követtünk el, mint Körmenden.  Az elején sajnos rosszul kezdtünk, nagy előnyt adtunk az Albának, amely vezetett öt-tíz ponttal is, így nehéz volt visszajönni a mérkőzésbe. Ez nagyon sok energiát követelt tőlünk, ráadásul ez volt hét nap alatt a harmadik mérkőzésünk, és ez is számított.

Matthias Zollner: Először is gratulálok a csapatomnak, hiszen a meccs előtt is tudtuk, hogy egy nehéz meccs vár ránk, ami bebizonyosodott. Nem sok csapat fog innen győztesen távozni. Kollégám jó munkát végez, azt szerettük volna megakadályozni, hogy a ZTE tranzíciós játéka érvényesüljön. Végül ez lett a kulcsa a győzelmünknek. A továbbiakban sok szerencsét kívánok a Zalaegerszegnek, mi pedig készülünk a szombati mérkőzésre.