Az ASE legyőzésével kezdtük a középszakaszt

Az alsóházi- középszakasz első összecsapásán az Atomerőmű SE együttesét fogadtuk. A feldobás előtt gyászszünettel emlékeztünk a napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori játékvezetőre, mérkőzés ellenőrre, Gorka Szabolcsra.

Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 87-81 (22-18, 27-13, 19-22, 19-28)
Zalaegerszeg, Jv: Paksch, Csabai-Kaskötő, Söjtöry

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 10, Takács, Decosey 31/18, Barnett 11, Horti 4/3, csere: Holton 10, Parks 13/9, Révész 6, Németh 2 edző: Emir Mutapcic

ASE: Brown 6/6, Frank 2, Brzoja 7/3, Goins 6, Eilingsfeld 7, csere: Kis, Keith 30/6, Kovács 13/6, Taylor 7/3, Pajor 3/3, Orgona. edző: Jan Pavlik

A találkozó eleje a vendégeké volt, akik közei dobásokkal szereztek előnyt. A 3. percben Brzoja kosara után Emir Mutapcic időt kért (5-9). Kapkodó volt a játékunk és nem igazán ültek a dobásaink. A 6. percben Barnett közelijével zárkóztunk. Próbáltuk gyorsítani a játékot, ami nem ment gördülékenyen A 8. percben Wilson kosaraival egyenlítettünk, de nem tudtuk átbillenteni a mérleg nyelvét, mert könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek (14-18). Parks hármasával zárkóztunk, majd Decosey pillanatai következtek: előbb egy közelivel fordított, majd a játékrész utolsó másodpercében elengedett triplával növelte előnyünket (22-18).

Jó ritmusban kezdtük a második negyedet: előbb Holton szerzett közelit,  majd Decosey labdát, akit csak faulttal tudtak megállítani a vendégek (26-18). Vendég időkérést követően Decosey már a második utolsó pillanatos hármasát szerezte (31-19). Révész és Parks kosaraival távolodtunk, majd Holton egy 2+1-es akcióval három pontot tett a közösbe. Közte Pajor távoliját jegyezhettük fel vendégoldalon (40-24). Az ASE időkérését követően is lendületben maradtunk, habár töredezett lett a játék, sok faulttal (43-26). Az utolsó percben Decosey villant és kétszer is hárompontost szerzett (49-31).

A nagyszünet után is próbáltuk mi diktálni az iramot. Wilson és Holton pontjaival már húsz pont felett is volt a különbség, amit Keith hármasa csökkentett (54-34). Hosszú másodpercek pörögtek le az órán, mikor újabb kosarat dobtunk. A 26. percben Brzoja hármasa után időt kértünk (56-41). A rövid szünet után Horti és Keith váltott távolit, majd Parks és Keith szerzett egy-egy közelit is (61-46). Mindkét oldal nagy energiákat mozgatott, de valamivel szerencsésebbnek mondhattuk magunkat, mert jobban dobtunk. Nem volt szép a játék, de vezettünk. A hajrában Keith egyedül vitte a hátán az ASE együttesét, akit nem igazán tudtunk tartani (68-53).

A záró negyedet Parks középtávolijával kezdtük, de Kovács közelről, Keith pedig indulásból szerzett kosarat (71-57). Egyre feszültebb lett a hangulat a pályán, sok volt az ütközés, szabálytalanság. A 33. perc elején Kovács és Decosey váltott hármast, majd Eilingsfeld szerzett egy közelit. A vendég pad technikait kapott, amit Decosey értékesített, majd még rátett egy duplát is (77-62).  A negyed felén átlépve Keith és Kovács zárkóztatta tíz pontra az ASE-t (77-67). A 37. percben Horti remek passzából Barnett szerzett közelit, mivel faultolták, megtoldotta egy büntetővel is (80-67). Az ASE egyre jobban kapaszkodott és Brown hármasával nyolc pontra olvadt az előnyünk (80-72). Barnett közelije a legjobbkor jött, de még nem nyugodhattunk meg. Egy perc volt hátra Eilingsfeld hármasa kimaradt, Decosey pedig estében szerzett közelit (85-74). A végén Taylor még egy távolival és egy duplával faragott a vendégek hátrányán, de a vereséget nem tudta elkerülni (87-81).