Az első lépést megtettük a továbbjutás felé

Az Alpok-Adria Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a lengyel bajnokság 11. helyén álló GTK Gliwice csapatát fogadtuk. Papp Péter mellett Doktor Péter sem álhatott Bencze Tamás rendelkezésére.

Zalakerámia ZTE KK-GTK Gliwice 114-93 (27-18, 24-28, 31-20, 32-27)
Zalaegerszeg, Alpok-Adria Kupa, Jv: Boros, Tóth, Esztergályos,

Zalakerámia ZTE KK: Ware 14/3, Thompson 32/15, Green 17/6, Szabó 14/3, Agafonov 9, csere: Gulyás 2, Durázi 15, Bagó 8, Kis-, Farkas 3/3, edző: Bencze Tamás

GTK Gliwice: Mack 14/3, LaChance 9/9, Radwanski 2, Slupinski 2, Morgan 20, csere: Washington 18, Robak 2, Piechowicz 7/3, Kiwilsza 4, Dloniak 6/6, Szlachetka 9/6, edző: Pawel Turkiewicz

Egy perc kellett az első kosárhoz, amit Thompson szerzett a hárompontos vonalon túlról (3-0). Morgan egy duplával válaszolt a lengyelek részéről. Remek ritmusban támadtunk és a 3. perc közepén Thompson újabb hármasával 11-4-re elhúztunk. Lüktető volt a játék, amibe mindkét oldalon akadtak hibák. Thompson nagyon elemében volt és védekezésben és támadásban remekelt és 6 perc alatt már 10 pontnál járt. A padról beszálló Bagó is ponttal mutatkozott be, amikor Ware közeli passzát tette a gyűrűbe (19-12). A Gliwice csereként beszálló hátvédje Washington és Robak pontjaival zárkózott, Bencze Tamás pedig időt kért (19-16). Gulyás vette észre a rést a vendégek védelmén és szép ziccert szerzett. A válasz sem késett, majd Thompson mentett meg egy lecsorgó labdát, amit Ware passzából Durázi értékesített. A negyed végén Thompson közelijével és Ware büntetőivel, kilenc ponttal vezettünk (27-18).

Piechowicz triplájával indult a második negyed, majd Thompson és Durázi szerzett egy-egy közelit, közte pedig Washington dobott egy duplát (31-23). A 13. percben Thompson harcolt meg egy újabb kosárért, majd újabb Washington dupla után Szabó szerzett faulttal együtt egy közelit. A büntetőjét is bedobva a „CSK” és már 11 ponttal vezettünk (38-27). A negyed felénél Mack vezérletével és pontjaival zárkózott a Gliwice és a 17. percre három pontra csökkentették hátrányukat (40-37). Hazai időkérés után Green süllyesztett el egy távolit, de Morgan egy 2+1-es akcióval válaszolt (43-40). Green büntetői után LaChance szerzett egy utolsó másodperces triplát, míg nálunk Bagó harcolt meg egy közeliért, majd egy vendég pont után középtávolról is eredményes volt a fiatal centerünk (51-46).

Agafonov centerkosarával és Thompson triplájával újra tíz pontra növeltük előnyünket. Morgan közelije után Szabó, majd LaChance váltott egy-egy távolit. Green büntetője után Szabó szerzett egy közelit, majd Agafonov blokkja után Thompson növelte saját és csapatunk pontjait (64-53). Vendég időkérés után Mack hintett triplát, Green pedig büntetőkkel válaszolt (66-56). A negyed felénél Agafonov 2+1-vel tartottuk megszerzett előnyüket (69-58). Morgan és Szabó pontjai után sem változott a különbség (71-60). Két gyors lengyel kosár után Thompson büntetői jelentettek megnyugvást (73-64). Jó védekezés és Farkas passzából Agafonov ziccerezhetett. Az utolsó percben Ware büntetőivel már 13 ponttal vezettünk (77-64). Morgan remek leválásból zsákolt, Ware pedig előbb pontosan büntetőzött, majd a negyed zárásaként egy utolsó pillanatos hármast is elsüllyesztett az ellenfél gyűrűjében (82-66).

Thompson továbbra is elemében volt és egy vendég duplára egy triplával felelt (85-68). Dloniak triplával és Washington duplájával faragtak a hátrányukon a lengyelek (85-73). A 33. perc elején Farkas Attila szerzett egy utolsó pillanatos hárompontost, begyűjtve érte a megérdemelt tapsot. Attila védekezésben egy blokkot is kiosztott. Dloniak újabb hármasára Agafonov közelije érkezett a 34. percben (91-79). Hazai időkérés után Green is hintett egy távolit, majd egy duplával is megtoldotta pontjainkat. Durázi duplájával közelítettünk a száz ponthoz, míg Thompson egy hármassal át is dobta azt (101-79). Vendég időkérés után Szlachetka hintett gyors egymásutánban két triplát (101-85). Durázi közelije után Mack és LaChance faragott a vendégek hátrányán (105-90). Felszabadultan játszottak a fiúk, mutatta ezt Durázi remek zsákolása is. Krisztofer újabb duplája után Ware büntetőivel növeltük előnyünket (112-90). A végén Mack 2+1-re Durázi tudott válaszolni kialakítva a végeredményt (114-93).