Az OSE elleni siker Magyar Kupa részvételt ért

Hosszú idő után ismét hazai pályán játszott csapatunk, ami egyben az idei utolsó hazai bajnokink is volt. Az Oroszlány ellen a második félidőben magasabb hőfokon és pontosabban játszva fontos győzelmet szereztünk, megtörve három mérkőzés óta tartó nyeretlenségünket. Sikerünkkel az is eldőlt, hogy több évnyi kihagyás után csapatunk ott lesz a Magyar Kupában.

Zalakerámia ZTE KK- MVM OSE Lions 82-60 (18-16, 23-21, 23-10, 18-13)
Zalaegerszeg, 1100 néző, JV: Tőzsér, Söjtöry, Major

Zalakerámia ZTE KK: O’Reilly 24/12, Trice 9, Polster, Smith 16, Ostojic 5, csere: Csuti 8, Rakicevic 7, Keller 11/9, Zsíros, Szalay 2, Németh, Simó. edző: Sebastjan Krasovec

MVM OSE Lions: Dimitrijevic 6, Ruják 5/3, Calloway 8/3, Carev, Krestinin 13, csere: Mucza 4, Dorogi 6/3, Barnjak 2, Illés 14/6, Szabadfi 2, Werner. edző: Simon Petrov

Nehezen lendültek játékba a csapatok, a találkozó első perceiben sok volt a hiba mindkét oldalon. Sok rádobásunk volt a negyed első felében, de kevés sikerrel. A vendégek Dorogi és Krestinin kosaraival kerültek előnye (7-10). Krasovec mester folyamatos cserékkel próbálta megtalálni a legütőképesebb ötösünket, ami az utolsó percbe kanyarodva sikerült is. Keller hármassal mutatkozott be pályára lépését követően, majd Szalay egyenlített egy közelivel. Keller büntetőivel pedig már mi vezettünk (18-16).

A második negyed elején egy eladott labdából egyenlített az OSE, majd O’Reilly sokadik távoli kísérlete ért végre célba (21-18). A 13. percben Illés és Mucza kosaraival vette át a vezetést a vendégcsapat, de csak egy pillanatig, mert Smith zsákolásával egyenlítettünk (23-23). Végre sikerült elkapnunk a ritmust és tetszetős támadásokat vezetve ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést (31-25). Csuti jól szállt be a meccsbe és pontjainak köszönhetően vezettünk (33-28). Nem nyugodhattunk meg, hiszen két gyors kosárral ismét ott volt a nyakunkon az OSE (34-33). A hajrába előbb egy hárompontos akcióval átvette a vezetést a vendégcsapat, majd egy Keller hármassal visszavettük (39-37).  A félidő utolsó támadásából Csuti volt eredményes (41-37).

Két gyors kosárral kezdtünk a nagyszünet után, a vendégek pedig rögtön időkéréssel (45-37). Jó ritmusban játszottak a fiúk, Smith szorgosan gyűjtögette a pontokat és a lepattanókat. a 23. percben O’Reilly hármasával először tíz pont fölé kúszott a különbség (51-40). Illés zárkóztatta az OSE-t, de a felpörgetett ritmust nehezen tudták követni a vendégek (55-44). A lendületünk kitartott a negyed végéig és jó védekezéssel és közönségszórakoztató játékkal szilárdítottuk meg az előnyünk (64-47).

Egész pályás letagadással próbálkoztak a vendégek, de a támadójátékuk nem javult, így nem igazán tudták csökkenteni a különbséget. A 33. percben Smith elérte a dupla duplát, O’Reilly és Keller hármasaival már húsz pont fölé nőtt az előnyünk (73-51). A 35. percben Németh Ákos egy rossz érkezést követően a bokáját fájlalva hagyta el a parkettet. Az OSE becsülettel küzdött, de erőben és pontokban jobban bírtuk a hajrát. Az utolsó két percre visszajött Csuti és lehetőséget kapott Simó is. Összeségében a második félidei teljesítményünknek köszönhetően megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.