Becsülettel küzdöttünk az Alba Fehérvár ellen

Betegségtől tizedelt kerettel utazott el csapatunk az újabb idegenbeli összecsapásra. Az Arconic-Alba Fehérvár ellen becsülettel küzdött csapatunk, ami a tisztes helytállásra volt elegendő. A házigazda végig vezetve magabiztosan nyerte meg a mérkőzést,

Arconic-Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 103-76 (25-21, 31-19, 30-23, 17-13)
Székesfehérvár, Jv: Kapitány, Minár, Kapusi

Alba Fehérvár: Chambers, Kass 6/6, Barnett 21/15, Philmore 20/6, Dickey 17, csere: Kiss, Góbi 3/3, Balogh 3/3, Takács Ma., Takács Mi. 4/3, Vojvoda 12, Roberts 17/6. edző: Alejandro Zubillaga

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 29/12, Mishula 16/6, Keller 5, Lekunas, Csuti 13. csere: Szalay 7/3, Simó 5/3, Makkos 1, Tóth B., Gerencsér. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Csuti 27’,

Négy alapember, a csapatkapitány Tóth Ádám, Csátaljay Péter, Németh Ákos és Danilo Ostojic betegség miatt kiesett a keretből, így foghíjas, erősen megfiatalított kerettel vettük fel a küzdelmet az Alba Fehérvár ellen.

Felforgatott kezdőcsapattal jól tartottuk magunkat a találkozó elején, bátran játszottak a fiúk. Vezetőedzőnk dolgát nehezítette, hogy a 3. percben Lekunas megsérült, így tovább szűkült a rotációnk. A negyed felénél Philmore keze sült el kétszer távolról, így hat ponttal ellépett a házigazda (17-11). Nem hagytuk magunkat leszakítani, Csuti és Hicks kosaraival zárkóztunk, de Mishula is nagy akarással játszott (25-21).

A második játékrész elején Dickey pontjaival távolodott az Alba, de Szalay hármasával és Mishula kosaraival három pontra visszajöttünk (30-27). A negyed feléhez közeledve Csuti remek horogdobással szerzett kosarat (34-31), majd villám gyorsan Philmore és Roberts pontjaival, nyolc ponttal ellépett a házigazda (39-31). Időkérésünk után ismét Csuti volt eredményes, majd büntetőkkel növelte előnyét az Alba (43-33). Nagy volt a rohanás, a védekezéssel keveset foglalkoztak a csapatok. A félidő végére nyílt ki igazán az olló a hazaiak javára (56-40).

Mishula és Hicks kosaraival 6-1-el kezdtük a második félidőt (57-46). Korábban csapatunkat erősítő Barnett villantott és sorozatban négyszer volt eredményes távolról, közben Hicks zsákolt egy labdaszerzést követően (69-48). Nálunk Csuti kényszerült négy faulttal a kispadra. Az Alba védekezése sem volt tökéletes, amit sikerült többször is átjátszanunk. A 27. percben Csuti kipontozódott, a hazaiak pedig kihasználva palánk alatti fölényüket, valamint gyorsindulásokból szerzett kosarakkal növelték előnyüket (81-56). A negyed végén Miscula és Hick is szerzett egy-egy távolit.

A záró negyed elején három hazai pontra Szalay középtávolija érkezett válaszként (89-65). Három perc elteltével időt kértünk, kellett a pihenés a fiúknak. Mishula közelije után Simó szerzett hárompontost, majd Hicks büntetői következtek végül Simó csent labdát és szerzett könnyű ziccert, ami 9-0-s futást jelentett (94-74). Az utolsó három percben már szín magyar, sajátnevelésű sorral játszottunk. Két fiatal játékos Tóth Barnabás és Gerencsér Botond először lépett pályára NB I-es mérkőzésen.

Összességében a hazaiak érvényesítették a papírformát, de fiatal csapatunk bátran játszott és nem feltartott kézzel ment ki a pályára.