Behúztuk az örökrangadót! Nagy különbséggel vágtunk vissza a Körmendnek!

Az év első bajnokiján az örök rivális Körmend együttesét fogadtuk. A találkozó elejétől kézben tartottuk a mérkőzést és végül nagy különbséggel győztük le szomszédvári riválisunkat.

Zalakerámia ZTE KK - Egis Körmend 109-77 (27-16, 30-20, 20-26, 32-15)
Zalaegerszeg, 1800 néző, JV: Cziffra, Nagy, Söjtöry

Zalakerámia ZTE KK: Trice 12, OReilly 12/6, Polster 8/6, Smith 18, Ostojic 15, csere: Keller 13/9, Rakicevic 14/6, Zsíros 13/9, Csuti 4, Szalay, Simó. edző: Sebastjan Krasovec

Egis Körmend: Chambers 17/3, Kiss, Mitchell 13/3, Moore 5/3, Cakarun 11, csere: Doktor, Takács 2, Ferencz 5/3, Omenaka 10, Durázi 14/3, Herczeg, Geröly. edző: Kocsis Tamás

Örökrangadóhoz méltó hangulat fogadta a csapatokat a Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnokban. A feldobást Kiss Márkó végezte el, aki nyáron diplomázott a Corvinus Egyetemen.
Az első perc az ismerkedéssel telt- labdarúgónyelven mondva-, hiszen nehezen találtak a gyűrűbe a felek. A 2. perc elején Smith látványos zsákolása robbantotta fel először a lelátót. A 4. perc elején Mitchell, majd Polster szórt hármast, majd Moore következett (10-10). Jól használtuk ki a vendégek védekezésbeli hibáit és könnyű kosarakat szerezve sikerült némi előnyt kiharcolnunk (21-14). Az időkérés sem hozott változást a Körmend játékában, továbbra is akadoztak a támadásaik. Nagy akarással játszottak a fiúk és ennek pontokban is meglátszott az eredménye. A negyed végén Csuti utolsó pillanatos kosara, majd Keller dudaszókor szerzett közelije 27-16-os előnyt jelentett.

Durázi faulttal együtt szerzett kosarára Csuti, majd Zsíros válaszolt, utóbbi egy távolival (32-18). Nem csak a pontokban, hanem a lepattanókban is ellenfelünk előtt jártunk. A 13. percben Polster hintett hármast, majd Ostojic zsákolt, Smith közelije után 41-27-re vezettünk. Jó százalékkal dobtuk a távoli, melyet Zsíros is megerősített a negyed felénél szerzett hármasával (44-27). A negyed véghez közeledve kicsit lazult a védekezésünk, ezért Krasovec mester időt kért (53-36). A félidő zárásaként Rakicevic tanárian ziccerezett, majd Smith zsákolása után a húsz-húsz rigmusra zendített rá a közönség (57-36).

Jó ritmusban kezdtünk a nagyszünet után és tovább növeltük előnyünket. A Körmend távoli dobásokkal próbálkozott, melyekből végül Ferenc talált a gyűrűnkbe (60-39). Időt kértünk, mert a játékunk könnyelművé vált az előny tudatában. A Körmend szorított a védekezésén, ami nem tetszett nekünk és sok hiba volt a játékunkban. A negyed felénél Keller, majd Durázi is hármast hintett, majd Chambers közelije után újra időt kellett kérnünk (69-52). Nem sikerült elkapni a ritmust. Szabálytalanságok tördelték a játékot mindkét oldalon. A Körmend csendben csökkentette a különbséget.  A 29. percben Keller utolsó másodperces triplája, majd Rakicevic ziccere nagyon kellett, hogy tartani tudjuk a távolságot a vasiaktól (77-62).

Próbált kapaszkodni a Körmend, de sikerült távol tartani őket a záró negyed elején. A 34. percben Trice közelije után időt kértek a vendégek (85-67). A rövid szünet után Keller pillanatai következtek, aki előbb jó helyzetfelismerést követen ziccerezett, majd üres helyzetből egy triplával megtoldotta pontjait (90-69). Nem volt megállás O’Reilly, majd Rakicevic is triplát szerzett és közelítettünk a száz ponthoz, amit Trice büntetőivel el is értünk  (100-75). A közönség állva tapsolt, hiszen ellenálhatatlanul játszottak a fiúk! Az utolsó két percben mindkét oldalon a fiatalok is pályára léphettek az örökrangadón, hiszen a találkozó már korábban eldőlt. A lefújást követően Korda György örökbecsű slágerét, a Reptért együtt énekelte a csarnok közönsége!