Borzasztó játékkal vereség Pécsett

A 23. fordulóban közvetlen riválisunkhoz a Pécsi VSK együtteséhez utaztunk. Nem tudtuk megismételni az elmúlt mérkőzésen mutatott harcos játékunkat és simán kikaptunk Pécsett.

Pécsi VSK-Veolia- Zalakerámia ZTE KK 77-68 (25-12, 20-11, 15-14, 17-31)
Pécs, Jv: Földházi, Nagy, Minár

Pécsi VSK: Haynes 21/12, Bíró 4/3, Carpenter 8/3, Ivosev 17/6, Meleg 18, csere: Illés 5, Futó 2, Goldring 2, edző: Andrija Csirics

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 8/3, Takács, Decosey 18/12, Holton 7, Barnett 11, csere: Parks 13/9, Horti 4, Németh 5/3, Révész 2. edző: Emir Mutapcic

A két kulcsjátékosát is nélkülöző Pécs 7-0-val kezdett az elején. A negyed felénél még csak kettő pontot tudtunk szerezni, míg a hazaiak tízzel többet (12-2). harcosságból, összeszedettségből semmi sem látszott a fiúkon. A Pécs játszi könnyedséggel szerezte az újabb kosarakat. A 8. percben Ivosev rázta meg magát és pontjaival 20-6-ra vezetett a házigazda. A negyed végére egy Barnett zsákolás és egy Révész közeli maradt, no meg tetemes hátrány (25-12).

Haynes hármasával nyitotta a második negyedet a házigazda, majd két újabb közelivel a 13. percben 31-12-re vezettek. Nehéz volt jellemezni a játékunkat, amelyen alapvető hibákat vétettek játékosaink támadásban és védekezésben is. Időkérésünk után Wilson büntetőivel mozdultunk el a holtpontról, de egy hosszúindítás után gyorsan jött a válasz a pécsiektől (34-14). Ivosev ha kellett hármast szerzett, majd gólpasszt adott az irányító helyén. Nem akart csökkenni a különbség, a hazaiak felszabadultan játszottak. A 17. percben Carpenter szerzett hármast, majd Barnett zsákolt, amihez Decosey tett hozzá egy közelit, de a távolság továbbra is húsz pont körül maradt (42-23). A félidő utolsó percében Haynes harmadik még szerzett egy távolit, így magabiztos előnnyel mehetett pihenőre a Pécs, mi pedig reménykedhettünk, hogy ennél csak jobb jöhet (45-23).

Parks adta fel Barnettnek zsákolásra, de Haynes-től egyből jött egy hárompontos (48-25) a harmadik negyed első percében. Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, így kevés kosár eset a játékrész első felében. A folytatásban Wilson és Németh is hintett egy-egy távolit, de sajnos Ivosevet nem tudtuk tartani, így nem is tudtuk tartósan csökkenteni a hátrányunk (56-32). A negyed vége a hazaiaké volt, akik nyugodtan várhatták a folytatást (60-37).

Másfél perc elteltével Barnett ziccerezett, ezzel dupla-duplát ért el a mérkőzésen. A 33. percben Parks és Németh pontjaival húsz ponton belülre zárkóztunk- ennek is örülni kellett (62-43). A 34. percben Barnett kipontozódott. elkaptunk egy jó szériát és két távolival és egy duplával 13 pontra visszajöttünk (65-52). A hajrában már nem nagyon törődtek a védekezéssel a csapatok. Az utolsó 3 percet 12-5-re megnyertük, közte három távolival, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő, a mérkőzést már az első negyedben elvesztettünk.