Bravúrgyőzelem Fehérváron!

A 16. forduló rangadóját az Arconic-Alba Fehérvár ellen vívta csapatunk. Az első félidben a házigazda uralta a játékot, a fordulás után viszont feljavult a játékunk és végül sikerült visszavágnunk a fehérvárnak a hazai vereségért.

Arconic- Alba Fehérvár –Zalakerámia ZTE KK 73-78 (29-19, 19-21, 14-25, 9-13)
Székesfehérvár, JV: Praksch, Kapitány, Kapusi

Alba Fehérvár: Pongó 15/9, Somogyi 18/6, DeCosey 6, Ford 4/3, Philmore 15, csere: Vojvoda 13, Takács 2. Szabó, Takács M. edző Matthias Zollner

Zalakerámia ZTE KK: Trice 10, O’Reilly 12/3, Polster 3/3, Smith 14/6, Ostojic 4, csere: Keller 14/12, Rakicevic 12, Csuti, Szalay 3/3, Zsíros 6/6. edző: Sebastjan Krasovec

Polster köszönt be egy távolival, majd gyors kosarakkal válaszolva fordított a házigazda. Pontosabban játszott az Alba és 15-8-nál Krasovec mester időt kért. Próbáltunk zárkózni, de a hazaiaknak mindig volt válasza. A 8. percben Vojvoda közelijével már tíz pont fölé nőtt a különbség (25-13). Rakicevic és Trice pontjaival tíz ponttal nyerte az első negyedet az Alba (29-19).

Próbáltunk zárkózni ellenfelünkre, a 13. percben Smith és Keller kosaraival hat pontra feljöttünk (33-27). Smith technikai faultjának okán Vojvoda büntetőivel távolodott a Fehérvár. Szalay Domonkos egy távolival szállt be a meccsbe a padról. A hajrában felváltva potyogtak a távolik, de a különbség nem csökkent markánsan, így a félidőben a pontosabban játszó Alba vezetett (48-40).

A nagyszünet után Somogyi egy hármassal nyitott, amire Zsíros válaszolt távolival. Sikerült kizökkenteni a házigazdát a ritmusából és Trice vezérletével felzárkóztunk ellenfelünk mögé. A 24. percben Zsíros és Keller is hármast szerzett, amire csak Philmore-nak volt válasza (55-53). Visszajöttünk a meccsbe és O’Reilly kosaraival fordítottunk, Keller újabb távolijával pedig már négy ponttal vezettünk (56-60). A negyed hajrájában Keller újabb hármast szerzett, amit O’Reilly toldott meg egy duplával. Az utolsó momentum Rakicevic nevéhez fűződött, aki ugyan a dudaszó pillanatában szerzett egy duplát, de a videóbírózást követően kiderült időn túl sikerült elengedni a dobást (64-65).

A záró negyed elején Pongó hármasával vette vissza az előnyt a Fehérvár, de Rakicevic gyorsan egyenlített, majd egy újabb közelivel újra mi vezettünk (67-69). Kiegyenlített volt a játék, főleg a védekezésre koncentráltak a csapatok, támadásban nem teljesítettek jól. A negyed feléné O’Reilly büntetőivel vezettünk, majd Keller csent el egy átadást és passzából Smith hátrafelé zsákolt (69-72). Lendületesebben játszottunk és Rakicevic szerzett labdájából növeltük előnyünket (69-74). Az utolsó két perc sem múlt el izgalmak nélkül. Rakicevic szerzett közelit, amire még Vojvodának még volt válasza. A végső döfést Ostojic vitte be egy duplával, mellyel sikerült visszavágnunk a Fehérvárnak a hazai pályán elszenvedett vereségért. Csapatunk sorozatban ötödik győzelmét szerezve pontba beérte az Alba Fehérvárt.

U20-as mérkőzés:

Arconic Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 72-87 (9-28, 29-20, 16-31, 18-8)

Zalakerámia ZTE KK: Varga H. 12/3, Szalay 20/6, Takács 4, Tóth B. 15/6, Csuti 25/6. Csere: Horváth B.,  5/3, Garai, Novák Téglás 6/6, Böcskei, Koller B. Vezetőedző: Baki Gergely.
Az Alba Fehérvár legjobb dobói: Kertész D. 25, Márton B. 17/3.

Köszönjük szurkolóinknak, hogy sokan elkísérték és buzdításukkal győzelemhez segítették csapatunkat Fehérváron!