Bravúrgyőzelemmel kezdett kadett A csapatunk

A Bodrogi Csaba és Halász Gergely edzők által irányított kadett „A” csapatunk a Főtábla I A csoportjában remek őszt tudhat maga mögött. Sőt az idény első mérkőzésén a tabella második helyén álló Vasas Akadémia együttesét győzték le idegenben a fiúk.

A nyolccsapatos csoportban az ősszel 11 mérkőzést játszottak a fiúk, ahol 8 győzelem mellett mindössze háromszor hagytuk el vesztesen a parkettet.

Zalakerámia ZTE KK/A - Dávid Kornél KA/A 97 – 63

November végén a Szeged csapatát fogadtuk az Ostoros Károly Csarnokban.

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A – SZEDEÁK/A 89 – 73 (29-16, 21-19, 21-18, 18-20)

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A: Garai Dávid 8, Gerencsér Botond 11, Kustán András 9/3, Horváth Barnabás 20, Horváth Martin 6, Jordán Bendegúz 11, Török-Papp Benedek 13/3, Tóth Marcell 6, Deák Róbert 2, Papp Patrik 2, Nagy Miron, Kardos Áron.

A mérkőzést az elejétől fogva kézben tartottuk, a saját ritmusunkban tudtunk játszani, s ugyan akadtak hullámvölgyek elsősorban a védekezésben, az utolsó negyedben már 20 pont feletti különbséggel is vezettünk, s biztosan nyertük meg a mérkőzést.

December elején a Budafok vendégei voltunk.
BUDAFOK-PSE – ZALAKERÁMIA ZTE KK/A 64 - 63 (17-22, 14-13, 24-10, 9-18)

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A: Gerencsér Botond 19/3, Horváth Barnabás 7, Garai Dávid 7/3, Török-Papp Benedek 11, Jordán Bendegúz 7, Deák Róbert 3, Nagy Miron 1.

Váratlan vereséget szenvedtünk a Budafok csapatától, a hazai pályán aratott nagyarányú győzelmet követően elvárható lett volna az idegenbeli győzelem is. A jó kezdés ellenére a hazaiak folyamatosan csökkentették hátrányukat, s a harmadik negyedben teljesen megérdemelten megfordították a mérkőzést. A végjátékra ugyan felzárkóztunk, majdnem az egyenlítés is sikerült, amikor már senki sem bízott benne, azonban a mérkőzés alatti dekoncentráltság, fegyelmezetlenség, a gyenge dobóteljesítmény mind eredményezték a vereséget.

Az ünnepek előtt még két találkozó várt csapatunkra.
ZALAKERÁMIA ZTE KK/A – KASI DELFINEK/A 80 – 63 (24-4, 19-18, 22-22, 15-19)

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A: Garai Dávid 15, Gerencsér Botond 11/3, Török-Papp Benedek 10, Tóth Barnabás 5, Horváth Bálint 6, Tóth Levente 4, Horváth Barnabás 10, Jordán Bendegúz 7/3, Kustán András, Deák Róbert 2.

Megleptük ellenfelünket a mérkőzés elején, kiválóan védekeztünk, hatékonyan szedtük a lepattanókat, számos könnyű kosarat szereztünk. Magas tempót diktáltunk ebben a szakaszban, amire nem tudtak megfelelően reagálni a kaposváriak. Sajnos a folytatásban visszaesett a teljesítményünk, könnyelműen játszottunk, s bár a győzelmünk nem forgott veszélyben, elégedettek nem lehetünk az első negyedet leszámítva a mutatott játékkal.

SZOMBATHELYI SI KA/A – ZALAKERÁMIA ZTE KK/A 67 – 94 (10-32, 20-19, 18-30, 19-13)

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A: Török-Papp Benedek 13, Gerencsér Botond 16, Tóth Barnabás 22, Garai Dávid 3/3, Tóth Levente 4, Horváth Barnabás 13/3, Jordán Bendegúz 9, Horváth Bálint 7, Kustán András 5/3, Deák Róbert 2, Kardos Áron.

Remekül indult a mérkőzés, az első negyedben agresszíven védekeztünk, ellenfelünknek nem engedtünk könnyű kosarakat, a szerzett labdákból sikerült gyors támadásokat vezetni és hatékonyan befejezni azokat. A folytatásban ugyan nem sikerült a kezdéshez hasonló fölényt mutatni, azonban a mérkőzést végig irányítva magabiztosan nyertünk.

Bravúrgyőzelemmel kezdtük az évet!

Közel egy hónapos szünet után a fővárosban folytattuk az alapszakaszt, mindjárt egy rangadóval a Vasas Akadémia ellen.

Vasas Akadémia/A – ZALAKERÁMIA ZTE KK/A 61-70 (10-11, 16-16, 15-21, 20-22)

ZALAKERÁMIA ZTE KK/A: Tóth Barnabás 17/6, Garai Dávid 8, Gerencsér Botond 14, Török-Papp Benedek 8, Horváth Martin 4, Horváth Barnabás 10, Tóth Levente 5, Jordán Bendegúz 2, Kustán András 2, Horváth Bálint, Deák Róbert.

A hazai vereség után visszavágásra készült kadett csapatunk a Vasas Akadémia ellen. Nagy akarattal kezdték a mérkőzést a felek, s mindkettő csapat játékán érződött az igyekezet. Az első félidő kevés pontot, annál taktikusabb játékot hozott, a hazaiak néhány pontos előnyét a mieink a félidő végére kiegyenlítették, s 1 pontos vezetéssel vonulhattunk pihenőre.A folytatásban fokozatosan átvettük a mérkőzés irányítását, védekezésben sikerült megvalósítani az egész héten gyakoroltakat és fontos pillanatokban szereztek kosarakat a játékosaink. A mérkőzés hajrájában már 10 pont fölötti különbséggel is vezettünk, s végül taktikus játékkal megszereztük idegenben a folytatás szempontjából is fontos győzelmet.