Bravúros fordítással győztük le idegenben a Nyíregyházát

A 22. fordulóban Nyíregyházán játszott csapatunk. A célunk nem lehetett más, mint egy idegenbeli sikerrel tovább lépdelni előre a tabellán. A fiúk nem inogtak meg a hajrában és tíz pontról fordítva nyertük meg a mérkőzést.

Hübner Nyíregyháza BS- Zalakerámia ZTE KK 76-78 (15-19, 23-16, 18-17, 20-26)
Nyíregyháza, Jv: Kapitány, Farkas, Pozsonyi

Hübner Nyíregyháza: Johnson 10/3, Bryce 18/9, Kiss 5/3, Suarez 23/6, Pipiras 13/9, csere: Bús 2, Mokánszki, Leday 3/3, Bazsó 2, Anda. Edző: Pethő Ákos

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 12, Decosey 12, Takács, Barnett 18/9, Holton 7/3, csere: Parks 14/6, Horti 4, Németh 7/3, Révész 4, edző: Emir Mutapcic

Barnett kosarával kezdtünk, de a rajtot mégis a Nyíregyháza kapta el jobban, hiszen a 3. percben 6-2-re vezettek. A negyed felénél Wilson kosarával értük utol ellenfelünket, majd Holton közelijével már mi vezettünk (8-10). A 7. percben Wilson duplájával és Barnett triplájával távolodtunk. A hajrában Decosey és Parks kosaraival vertük vissza a Nyíregy felzárkózási kísérleteit (15-19).

Bryce büntetőivel zárkózott a hazai gárda a második negyed elején, de Decosey közelijével tartottuk a távolságot, majd Parks labdaszerzése után Horti közelijével növeltük az előnyünk (17-23). Újabb kimaradt nyíregyházi támadás után Németh szerzett kosarat, majd Kiss zárkóztatta csapatát egy triplával és egy duplával (22-25). Időt kértünk és jött vissza Wilson és Holton, utóbbi támadólepattanót szerezve dobott kosarat. Sok volt a hiba mindkét oldalon. A 15. percben Decosey duplája után időt kértek a hazaiak (24-29). Leday hármasa után Holton tett vissza második esélyből egy lecsorgó labdát, majd a következő támadásból Révész szerzett közelit (27-33). A 17. percben két hárompontossal egyenlített a Nyíregyháza (33-33). A félidő hajrájában visszaesett a játékunk és átvette az irányítást a házigazda és hárompontos előnyt szerzett a folytatásra (38-35).

A nagyszünet után beragadtunk és a hazaiak 7-0-ás futással tíz pontra növelték előnyüket (45-35). Három perc elteltével Parks törte meg a góltalanságunkat, majd Barnett válaszolt Suarez közelijére. A 25. percben Horti és Wilson pontjaival faragtunk a hátrányunkból (50-43). Decosey villant kétszer és három pontra visszajöttünk (50-47). Hazai időkérést követően Bryce triplájával duplázta meg előnyét a Nyíregyháza (53-47). A 28. percben Németh is megmutatta, hogy tud hármast szerezni, majd Parks büntetőivel kettő pontra zárkóztunk (54-52). Az utolsó percben tovább csökkenthettük volna a hátrányunk, de nem tudtunk két támadásból sem kosarat szerezni (56-52).

Hazai kosárra, ha nehezen is de jött a válaszunk, méghozzá Barnett és Holton tripláival és újra egyenlő állást mutatott az eredményjelző (58-58). hazai időkérés után Suarez és Németh váltott kosarat. A 33. percben, egymás után öt pontot gyűjtött a Nyíregyháza, így időt kellett kérnünk (65-60). Parks triplával nyitott, majd Suarez tett ugyanígy Horti sportszerűtlen hibáját követően, igaz két részletben (68-63). A 35. percben Suarez hinttet távolit, amire Barnett válaszolt egyből, majd Johnson következett (74-66). A 37. percben Wilson közelijével és Parks távolijával három pontra zárkóztunk. Parks újabb közelijével már csak egy pont volt a hátrányunk (74-73). Wilson labdát szerzett, Bryce ellen sportszerűtlen hibát fújtak. Wilson egyik büntetőjét bedobta, majd a bónusztámadást is kosárral fejezte be (74-76). Az utolsó percen belül Decosey labdát veszített, Pipiras pedig kiegyenlített (76-76). Fél perccel a vége előtt Wilson csak egy büntetőt értékesített, de az ellentámadásból Suarez hármasa kipattant, Barnett-nek pedig odaütöttek. Jordan az egyiket bedobta, a másodikat kihagyta és így a hajrában fordítva nagyon fontos győzelmet arattunk idegenben (76-78).

Mivel a fordulóban a Paks és a Pécs is kikapott, így egyet léptünk előre és már két csapat van mögöttünk a tabellán.