Bravúros kecskeméti győzelem karácsonyra

Az alapszakasz első felét a Kecskemét otthonában zárta csapatunk. Az első félidő szoros küzdelmet hozott, majd jó védekezésünknek és ponterős játékunknak köszönhetően a másodikban sikerült ellenfelünk fölé kerekednünk és győzelmet ajándékozni szurkolóinknak karácsonyra.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét- Zalakerámia ZTE KK 77-94 (29-27, 16-18, 12-23, 20-26)
Kecskemét, JV: Földházi, Pozsonyi, Makrai

KTE: Townes 8, Ivkovic 6/6, Klobucar 9/3, Dramicanin 15, Karahodzic 15/3. csere: Wittmann 13/9, Borisov 9/3, Fazekas, Kucsera 2, edző: Forrai Gábor

Zalakerámia ZTE KK: Trice 16/12, O’Reilly 10/3, Polster, Smith 23/3, Ostojic 8/3. csere: Rakicevic 24/9, Keller 5/3, Zsíros 8/6, Szalay, edző: Sebastjan Krasovec

Ahogy várni lehetett szorosan alakult a találkozó eleje. Trice és Zsíros hozta a pontokat, majd 9-9 után Rakicevic is beszállt a pontszerzésbe. A negyed felénél Klobucar és Trice váltott távolit, majd a 7. percben Rakicevic faulttal együtt szerzett pontjaival kerültünk előnybe (19-16). A KTE Ivkovic és Wittmann hármasaival pillanatok alatt elléptek (27-21). A hajrában Trice és Smith pontjaival sikerült felzárkóznunk (29-27).

A második negyed elején Trice, majd Keller villant és nálunk volt az előny (29-33). Rakicevic 2+1-es akciójával nőtt tovább a különbség (29-36). A Kecskemét összekapta magát és a 14. percben két pontra zárkózott, de az ihletett formában játszó Trice negyedik hármasa visszavetette egy ideig a házigazdát (36-39). Egészen a 17. percig, mert ekkor Karahodzic büntetői után Wittmann csente ki a játékszert Ostojic kezéből és dobott könnyű ziccert, amivel átvették a vezetést (40-39). A negyed végén felváltva vezettek a csapatok, de egyik sem tudta megtartani az előnyét így 45-45-ös döntetlennel zárult a félidő.

A nagyszünet után Zsíros és O’Reilly is hármassal nyitott, majd Ostojic középtávolijával vezettünk (51-54). Jól védekeztünk, nehezen talált fogást rajtunk a KTE. Rakicevic kosaraira csak Karahodzicsnak volt válasza, így a 27. percben 53-62-re vezettünk. Hazai időkérést követően sem esett vissza a játékunk és tudtuk tartani az előnyünket, sőt tíz pont fölé is toltuk (57-68).

Remek ritmusban kezdtük a záró negyedet és három perc elteltével már 14 ponttal vezettünk (61-75). A Kecskemét mindent beleadott, de csak tíz pontos különbségig tudott zárkózni (71-81). A hajrában O’Reilly, Ostojic és Rakicevic hozta a pontokat és állva hagytuk a házigazdákat. Az utolsó percben Rakicevic hármasával már húsz pont közelébe kerültünk, de Townes közelijével csak 17 pont lett a különbség (77-94), amit senki sem bánt, hiszen bravúros teljesítménnyel értékes győzelmet arattunk idegenben.

Maroknyi szurkoló csapatunk végig buzdította együttesünket, amit a fiúk meg is köszöntek a lefújást követően. Ezzel a remek győzelemmel kívánunk a ZTE KK közösségének Áldott, Békés Karácsonyt!