Brno Open 2023- Negyedik helyen zártuk a brno-i tornát

Az brno-i nemzetközi torna másnapján a harmadik helyért a lengyel GTK Gliwice ellen játszott csapatunk.

Zalakerámia ZTE KK-GTK Gliwice 70-80 (16-24, 21-20, 21-21, 12-15)
Brno, Starez Aréna Vodova, Jv: Kamil Karafiat (J. Jedlicka, R.Petrak)

Zalakerámia ZTE KK: Mishula 18/9, Csátaljay 3, Green 3/3, Ostojic 17, Tóth 10/3, csere: Keller 3, Makkos, hogy Szalay, Csuti 1, Lekunas 15/6. edző: Lubomir Ruzicka

Kezdő irányítónk, Tony Hicks bokája a Levice ellen kifordult, így nélküle kellett játszanunk. Jól kezdtünk némi előnyünk sikerült szereznünk az elején, majd jött egy hullámvölgy, ahol a legegyszerűbb dolgokat is elrontottuk, és a hibáinkból előnyt épített a Gliwice. A félidőben 37-44 volt a lengyelek javára.

A második félidőben Keller Iván kézsérülés miatt elvesztettük. A lengyel csapat roppant fizikális együttes és kemény védekezést kaptunk tőlük. Sok volt a szabálytalanság mindkét oldalon, sok büntetőt dobtak a csapatok. Ami eldöntötte igazából az összecsapást, hogy a végére rengeteg eladott labdánk lett és kihagytunk 14 büntetőt is. Tízpontos meccsen ez pedig nagy ajándék az ellenfélnek. Küzdöttünk, többször visszajöttünk 5 pontra, de nem sikerül átbillenni ezen a határon, így vereség lett a vége.