Bronzcsata: Előny az Albánál

A bronzéremért folytatott párosmérkőzés első felvonását Székesfehérváron rendezték. A második negyed közepéig tartotta magát csapatunk, majd a hazaiak pontosabb játékkal, és kétszer annyi távolit szerezve nyerték meg az első összecsapást.

Arconic-Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 104-77 (28-23, 25-21, 23-16, 28-17)
Székesfehérvár, JV: Praksch, Söjtöry, Nyilas

Alba Fehérvár: Chambers 3/3, Kass 6/3, Barnett 21/12, Philmore 17/3, Dickey 20, csere: Balogh 5/3, Takács M. 3/3, Fazekas, Vojvoda 29/18, Takács,  edző: Alejandro Zubillaga

ZTE KK: Hicks 5, Szalay 13/3, Paige 11/9, Ikpe 16, Tóth 4, csere: Csátaljay, Keller 7/3, Németh 4, Ona Embo 17/6, Csuti,

Beragadtunk a mérkőzés elején,  a hazaiak pedig három perc elteltével 11-4-re vezettek. Gyorsan összekaptuk magunkat és a 4. percben két pontra feljöttünk (12-10). Távoli dobásokkal került ismét nagyobb előnybe az Alba (18-10). A negyed hajrájában Ona Embo pontjaival zárkóztunk (28-23). A második játékrész elején Ona Embo hármasával két pontra feljöttünk (28-26). Kiegyenlítődött a játék és nem engedtük, hogy a Fehérvár leszakítson minket. A 14. perc elején Ikpe zsákolt, Szalay büntetőivel pedig egyenlítettünk (33-33). Vojvoda hármasaival és Dickey dupláival pillanatok alatt tíz ponttal ellépett a házigazda (43-33). Kiestünk a ritmusból és hiába próbáltunk újra visszakapaszkodni a félidőig, sajnos nem sikerült és maradt az Alba előny (53-44).

A nagyszünet után is a hazaiak irányították a játékot és két perc elteltével már 16 ponttal jártak előttünk (60-44). Távoli dobásokkal próbáltunk közelebb kerülni, de nagyon rossz százalékkal céloztunk. Támadásban nem igazán járt a labda, védekezésben pedig nem, voltunk elég határozottak. Állandósul a tíz pont feletti különbség. A negyed hajrájában kezdtek ébredezni a fiúk és Ona Embo, valamint Tóth pontjaival közelítettünk, de a végén Philmore büntetőivel maradt a közte tizenöt (75-60). A záró játékrész eleje hasonló játékot hozott, mint a harmadik: kevés elképzelés, rossz védekezés. A hazaiak pedig nem vettek vissza a lendületből és fokozatosan növelték előnyüket. A 34. percben Barnett közelijével már húsz pontra nőtt a hátrányunk (89-69). A találkozó eldőlt, a folytatásban fiataljaink is lehetőséget kaptak és végül harminc ponton belül tartották a különbséget (104-77).

Sajnos nem sikerült megújulni csapatunknak a Falco elleni párharcot követően és így nagyon nehéz mérkőzés vár ránk kedden Zalaegerszegen.