Csak egy félidőt voltunk partiban Kecskeméten

A 20. fordulóban a Kecskeméthez utaztunk. A találkozó első felében még meg tartottuk magunkat, de a folytatásban belső posztokon szinte tarthatatlan volt a házigazda, valamin nem működött a játékunk, így ez újabb vereséghez vezetett.

Duna-Aszfalt-DTKH Kecskemét-Zalakerámia ZTE KK 89-65 (28-27, 19-17, 25-11, 17-10)
Kecskemét, Zárt kapuk mögött, Jv: Kapitány, Farkas, Pozsonyi

Duna Aszfalt DTKH Kecskemét: Wittmann 21/9, Kucsera 9/3, Derasimovic 13/3, Dramicanin 16/9, Karahodzic 13, csere: Thomas 5, Horti 10, Lukács 2, Körmendi, Ivkovic. edző: Váradi Kornél

Zalakerámia ZTE KK: Duren 11, Delas 7/6, Bonifert 11, Vuko 6, Szabó 17/9, csere: Völgyi 2, Donaldson 11/3, Antóni, Plézer, Simon, edző: Luca Bechi

Mindkét oldalon volt hiányzó, a hazaiaknál Jaramaz, míg nálunk Glenn kisebb sérülés miatt hiányzott.

A hazaiak kezdtek jobban és fél perc elteltével 5-0-ra vezettek. Gyorsan összekaptuk magunkat és Szabó öt pontjával és Bonifert 2+1-es akciójával fordítottunk. Elkaptuk a fonalat és 15-3-as futással harcoltunk ki előnyt (8-15). A negyed felénél Wittmann szerzett távolit, majd Szabó egy közelit (11-17). A folytatásban Dramicanin pontjaival zárkózott a KTE, majd Duren ziccere után Wittmann és Dramicanin kosaraival már a hazaiak vezettek (20-19). Az utolsó passzig járattuk a támadást és Szabó triplával egyenlített (22-22). Az utolsó percen belül Wittmann és Dramicanin is távolit szerzett (28-24). A negyed végén Donaldsont triplakísérlet közben faultolták és a három sikeres büntetővel zárkóztunk (28-27).

Karahodzic pontjaival próbált ellépni a KTE, nálunk Völgyi dobott egy közelit (33-29). A 12. percben a szezonban először lépett pályára Antóni Csanád. Donaldson triplájával egy pontra feljöttünk (33-32). Nem tudtunk fordítani, a Kecskemét meg Wittmann és Thomas pontjaival távolodott (38-32). Szabó büntetőivel és duplájával léptünk előbbre, de Dramicanin harmadik távolijával, nyolc ponttal vezetett a KTE (45-38). Időkérésünk után Vuko ziccerezett, majd Derasimovic büntetőivel tartotta előnyét a házigazda (47-40). A félidő végén Duren és Donaldson pontjaival lőtávolba kerültünk (47-44).

A nagyszünet után Wittmann, majd Duren szerzett közelit. A 22. percben Karahodzic és Donaldson tett hasonlóképpen (51-48). Derasimovic triplájával, majd Wittmann klasszikus palánkos duplájával megint távolodni kezdett a hazai csapat (56-49). Védekezésben és támadásban is visszaestünk. Derasimovic duplája után időt kértünk (58-49). A taktikai szünet után sem javult a játékunk. A 26. percben Vuko kapott technikait reklamálásét, és Derasimovic büntetőjével már tíz pont fölé nőtt a hazaiak előnye (60-49). Vuko törte meg a gólcsendünket (60-51). Derasimovic sorban hozta a pontokat melyekkel egyre jobban nyílt az olló (66-52). A 28. perben Delas hintett egy távolit, majd Kucsera büntetőzött pontosan, így nem változott semmi (68-55) Nem volt elképzelés a játékunkban, míg a hazaiak rutinos irányítója könnyedén gyűjtögette pontjait. Karahodzic büntetőivel 17 pontos előnnyel zárta a KTE a negyedet (72-55).

A záró játékrész elején még a büntetődobások sem sikerültek. A 31. percben Szabó szerzett tiszta helyzetből egy távolit (74-58). A 33. percben Bonifert dobott két közelit, de ez mit sem számított, mert a hazaiak is betaláltak (76-61). A negyed felénél Horti és Wittmann kosaraival tovább nőtt a hazai előny (82-63). Sokat hibáztunk. A mérkőzés végére már teljesen szétesett a játékunk, a Kecskemétnek pedig minden sikerült. Az első félidő után nem működött a csapatjáték és a játék minden elemében fölénk nőtt a KTE és megérdemelten gyűjtötték be az újabb győzelmüket.