Drámai csatában győztük le a Sopront

A rájátszás első összecsapása nem várt izgalmakat hozott, hiszen a félidőben még 15 ponttal vezettünk, majd a Magyar Kupa ezüstérmes Sopron hosszabbításra mentette a mérkőzést. A ráadás egyik hőse Smith volt, de a mérkőzés embere O’Reilly.

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 117-112 hu. (24-16, 27-20, 21-31, 25-30, 20-15)
Zalaegerszeg, 1300 néző, Jv: Mészáros, Győrffy, Makrai

Zalakerámia ZTE KK: Trice 15/9, O’Reilly 34/18, Polster 6/6, Smith 22/3, Ostojic 16/3, csere: Rakicevic 11/3, Keller 11/3, Zsiros 2, Németh, Csuti. edző: Sebastjan Krasovec

Sopron KC: Joseph 27/15, Jones 15/9, Valerio-Bodon 4, Barnett 24/12, Durham 10, csere: Molnár 10, Takács 11/9, White 11/6, Sitku, Supola. edző: Kostas Flevarakis

A Sopron támadhatott először, de az első kosarat csapatunk szerezte Ostojic révén, ami rögtön egy 2+1-es akció volt. O’Reilly gyorsan megtoldott egy triplával, így a második perc elején 6-0-át mutatott a tábla. A vendégek gyorsan összekapták magukat, vagy mi engedtünk nekik túl sokat, de a 4. perc elejére fordítottak (6-7). O’Reilly csípőből tüzelt és pontjainak köszönhetően ismét nálunk volt az előny (11-7). Jones távolijával közelített a Sopron, de Polster keze kétszer is elsült a hármason kívülről, így maradt nálunk az előny (17-12). Jones újabb hármasára is volt válaszunk, Rakicevic kifacsart mozdulattal szerzett duplát, majd O’Reilly szórt újabb távolit. A 7-0-s futásunk végén Smith dobott közelit (24-15). A negyed végén White szerzett még egy büntetőt (24-16).

A vendégeknél Durham kezdte el gyűjtögetni a pontokat, nálunk Zsíros szerzett ziccert. A 13. perc elején Ostojic közelijével tíz pontra nőtt a különbség (30-20). Egy perccel később időt kértek a vendégek, de a lendületünket nem igazán tudták megtörni és O’Reilly vezérletével sorra jöttek a kosarak. A 16. percben Trice hármasával a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége alakult ki (44-28). Újabb soproni időkérés után elég volt egy kis kihagyás a koncentrációban és közelebb férkőztek a vendégek (46-34). Trice egy duplával és egy triplával zárkózott O’Reilly mellé a pontszerzésben (51-36). A második negyedet is megnyerve 15 pontos előnnyel mehettünk pihenőre.

Keller nyitotta kosárral a második félidőt, majd felváltva szereztek pontokat a csapatok. Hazai oldalon Smith kezdett ébredezni, míg a vendégeknél Barnett emlékezett a zalai gyűrűre és kezdett belelendülni (61-47). A negyed felén átbillenve lendületbe jött a Sopron és a 7-0-s rohanásukat Sebastjan Krasovec időkéréssel próbálta megtörni (63-54). Ostojic magasan kiemelt hármasával rendeztük volna sorainkat, de Joseph-től azonnal jött a triplaválasz. Nem volt elég határozott a védekezésünk és könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek, akik a 29. percre öt pontra zárkóztak (70-65). Időkérésünk után Ostojic gyömöszölte a gyűrűbe a labdát, amire még Joseph büntetőivel válaszolt a Sopron (72-67).

Smith hármassal nyitott, de a vendégek sorozatban 8 pontot szerezve kiegyenlítettek (75-75). O’Reilly hármasa nagyon kellett. Joseph és Keller is betalált távolról, így maradt nálunk az előny (81-78). Valójában most kezdődött az igazi meccs! A 34. perc elején Smith büntetőivel jutottunk levegőhöz (83-78). A 36. perc elején Joseph és Smith is technikait kapott kakaskodás miatt, amit hosszas videózás után döntöttek el a játékvezetők. Smith bedobta büntetőit, de egy már megszerzett lepattanót adtunk ki a kezünkből és kaptunk belőle hárompontost (85-83). Nem hagyta magát a Sopron és egy kosárnyi távolságban maradt (95-93). Két perccel a vége előtt Molnár közelijével kiegyenlítettek (95-95). Joseph lépéshibát vétett, de O’Reilly is eladta a labdát. Nagy volt a feszültség a parketten, hiszen a biztos vezetésből egylabdás meccset csináltunk. Az izgalmaknak nem volt még vége, hiszen újabb lépéshibát fújtak a Sopronra, majd 28 másodperccel a negyed vége előtt Smith büntetőivel kerültünk előnybe (97-95). Takács 3.5 másodperccel a vége előtt egyenlített, Rakicevic dobása nem sikerült így jöhetett a ráadás (97-97).

Joseph hármasára O’Reilly csak egy duplával válaszolt, majd egy jó védekezést követően Keller duplájával fordítottunk (101-100). Smith zsákolása kimaradt, de a visszaszedett labdából utolsó másodperces hármast dobott O’Reilly (106-102). Molnár közelije után Smith tette vissza Ostojic kimaradt közelijét faulttal együtt (109-104). Labdát szereztünk, a támadást Smith zsákolással fejezte be. A Sopron egy pillanatig sem adta fel és két gyors hármassal egy pontra visszajött (111-110). Fél perccel a vége előtt O’Reilly közelijét a gyűrű fölül ütötték el, leszálló ágban, amiben Flevarakis mester kételkedett és videózást kért, de mivel nem adtak neki igazat a játékvezetők, időkérés híján technikait kapott a soproni pad. O’Reilly pontos büntetőzésének köszönhetően végül drámai csatában megnyertük a pároscsata első mérkőzését (117-112).

Fotó: Seres Péter