Egy labdán múlt a bravúr

A regnáló bajnok Falco KC ellen a végletekig kiélezett mérkőzést játszottunk és közel álltunk, hogy megnyerjük a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK- Falco -Vulcano-Energia KC Szombathely 95-96 hu. (24-27, 27-18, 19-25, 18-18, 7-8)
Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Goda, Horváth

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 18/6, Simó, Guyton 16/12, Horti 9, Barnett 22/9, csere: Révész 2, Csuti 4, Parks 19/6, Bonifert 3/3, Harris 2, edző: Teo Cizmic

Falco KC: Váradi 9, Somogyi 8/6, Benke 13/6, Golomán 23/9, Keller 13/3, csere: Perl 22/3, Barac 4, Clark 2, Kovács 2, edző: Milos Konakov

Keller zsákolására Guyton hármassal felelt, majd így tett Benke közelijét követően is (6-4). Horti büntetője után magasabb sebességbe kapcsolt a Falco és 10-0-s futással vette át a vezetést (7-16). Időkérésünk után Barnett 2+1-es akciójával és Horti közelijével zárkóztunk (12-16). Egy pillanatig sem lehetett pihenni, hiszen Somogyi triplát szórt, majd Guyton megmozdulása ért tapsot. A 7. percben Barnett is betalált távolról (17-21). Dinamikusan kosaraztak a vendégek és rendre pontokkal fejezték be támadásaikat. Csuti kapott lehetőséget és egyből egy duplával nyitott, majd Révész szerzett labdát, amit végül Harris fejezett be faulttal együtt (21-25). Az utolsó percre új játékosunk Parks is bemutatkozott, mindjárt egy hármassal (24-27).

A második negyed elején mindkét csapat keményen védekezett. Másfél perc elteltével Parks osztott ki látványos gólpasszt Bonifertnek, aki nem hibázta el a távolit (28-29). A 13. percben Perl hárompontos akciójával próbált ellépni a Falco, de ahogy az előbb Parks, most Guyton osztotta ki a zsugát és ezúttal Wilson keze villant (31-32). Jól és harcosan védekeztünk, ami nem tetszett a vendégeknek. A 16. perc elején Horti tett vissza egy lecsorgó közelit, majd Barnett süllyesztett el egy hármast a szombathelyi gyűrűben (36-32). Forró volt hangulat, ahogy egy ilyen meccsen lennie kell. Vendég időkérést követően Guyton parádé következett: előbb megszerezte harmadik tripláját, majd egy látványos ziccerrel növelte csapatunk pontjait (41-34). Extázisban játszottak a fiúk! A 17. percben Barnett is a harmadik hármasát szerezte, majd újra Guyton villant (47-36). Golomán büntetői után Révész ziccerezett Guyton passzából (49-38). A félidő hajrájában Golomán kosaraival zárkózott a Falco, de az utolsó momentumot Wilson követte el egy remek betörésből szerezve fontos közelit (51-45).

Magyar válogatott sorral és Perl triplával kezdte a második félidőt a vendégcsapat (51-48). Nehezen állt össze a védekezésünk és könnyű kosarakat kaptunk. A 23. perc elején Parks faulttal együtt dobta be a középtávolit és még rátett egy büntetőt is (56-52). Keller hármasával, majd Perl büntetőivel fordított a Falco (56-57). Keményített a védekezésén és felgyorsította a játékot a vendégcsapat, amivel nehezen tudtunk lépést tartani. A negyed felénél Bonifert odaütött Váradinak, amit sportszerűtlennek véltek a játékvezetők (58-63). A 27. percben Kellernél szakad el a cérna egy szabálytalanságot követően, ami technikait ért a padnak. Parks háromból kettő büntetőt értékesített, majd két gyors ziccerrel megfordította az állást (64-63). Vendég időkérés után újabb Parks kosár, majd Csuti ziccer. Nem figyeltünk eléggé és könnyű kosarakat kaptunk, aminek következtében fordított a Falco (68-70). Az utolsó támadásból Wilson egy közelivel egyenlített, így kezdődhetett minden előről (70-70).

Guyton átadásából Barnett zsákolt nagyot, majd Wilson csempészett be egy duplát a vasi gyűrűbe (74-70). Golomán szerzett közelit, majd mindkét oldalon a gyűrűből tekeredtek ki a hárompontos kísérletek (74-72). A 33. perc elején Clark egyenlített, Wilson pedig visszavette az előnyt (76-74). A negyed felénél Horti eladott labdájából Perl egyenlített (76-76). Időkérésünk után újabb eladott labdából Golomán szerzett triplát (76-79). Úgy tűnt ismét jön egy eladott labda, de Parks az utolsó pillanatban majdnem a félpályáról egyenlített (79-79). A feszültség nem csak a nézőtéren, hanem a parketten is érezhető volt. Perl és Benke pontjaival, néggyel ellépett a Falco (79-83). Wilson büntetőire Benke hármasa érkezett válaszul, majd Horti gyömöszölt a gyűrűbe egy közelit (83-86). Hamar akartunk egyenlíteni, de Guyton hármasa rövid lett. Egy percen belül voltunk, mikor Wilson büntetőivel egy pontra zárkóztunk (85-86). 12 másodperccel a vége előtt Perl nem hibázott büntetődobást (85-88). 10 másodperc volt vissza, amikor Parks büntetőzhetett, de a másodikat kihagyta, amit Barnett tett vissza, így elolvadt a vendégek előnye (88-88). A hátralévő 8 másodpercet kivédekeztük, így jöhetett a hosszabbítás.

Vendég kosárral kezdődött a ráadás, majd sok kimaradt lehetőség után Benke büntetője következett (88-91). Időt kértünk, majd egy csapattechnikait is kaptunk, mert rosszul cseréltünk. Perl nem hibázott (88-92). Barnett közelijével zárkóztunk, de hiába védekeztünk jól, den tudtunk egyenlíteni, sőt Golomán hármasával lőtávolon kívülre kerültünk. Az utolsó percbe kanyarodva Barnett oldott meg egy nehéz helyzetet, Perl pedig egy büntetőt kihagyott. Mindent megtettünk, hogy visszajöjjünk, Wilson hármasa után a kezünkben volt az utolsó labda, de sajnos nem sikerült.

A fiúkra büszkék lehetünk, mert erőn felül teljesítettek ma és csak hajszálon múlott, hogy nem mi győztük le a szezonban először  a regnáló bajnokot.