Egylabdás mérkőzésen kaptunk ki Körmenden

Kemény, hullámvölgyektől sem mentes találkozót hozott a Körmend elleni örökrangadó, melyen hosszabbításban, minimális különbséggel maradtunk alul.

EGIS Körmend- Zalakerámia ZTE KK 93-92, hu. (30-21, 23-22, 15-19, 18-24, 7-6)
Körmend, Jv: Győrffy, Nagy, Kovács

EGIS Körmend: Mitchell 14/9, Kiss 2, Chambers 19/9, Moore 17/6, Cakarun 22, csere: Takács, Durázi 2, Omenaka 4, Parrish 8, Doktor 2, Ferencz 3/3, Balogh. Edző: Antonis Constantinides

Zalakerámia ZTE KK: Trice 17/9, O’Reilly 12/3, Polster, Smith 18/3, Ostojic 12, csere: Németh 11, Keller 7/3, Simó 1, Zsíros, Csuti 2, Rakicevic 12/6. Edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Omenaka

Másfél perc elteltével Ostojic kezdte meg a pontgyártást. A 3. percben Smith kosarával 6-2-re vezettünk. A Körmend nehezen találta a ritmust és viszonylag jól védekeztünk. A 4. percben két távolival fordítottak a hazaiak (14-10). A 7. percben Csuti Kornél váltotta Ostojicsot és egy szép lefordulásból szerzett kosarat (20-18). A negyed hajráját megnyomta a Körmend és a 9. percben már 12 ponttal vezettek (30-18). A negyed végét Trice hármasával zárta (30-21).

A második negyed elején Németh Ákos pontjainak köszönhetően visszajöttünk a tízpontos hátrányból (32-29). Kemény küzdelem folyt a parketten, a szurkolók pedig űzték-hajtották csapatot. A 15. percben O’Reilly büntetőivel 34-32-re zárkóztunk. A vasiaknál Cakarunnal nem tudtunk mit kezdeni, szinte egyedül vitte hátán a csapatát. Hamar fordult a kocka és 37-32-es hazai vezetést követően 7-0-s futással, a végén Rakicevic triplájával fordítottunk (37-39). Időkérés után a Körmend felpörgette a játékot és hamar fordított (44-40). A hajrá egyértelműen a hazaiaké volt és a félidőben 53-43-ra vezettek.

Villámrajtot vettünk a nagyszünet után: Ostojic és Smith kosaraival 7-0-át futva zárkóztunk (53-50). Jól kontrolláltuk a vasiak játékát, akik a 24. percig mindössze két pontot szereztek (55-54). A 27. percben Ostojic kosarával közelítettünk, majd Keller labdaszerzésből szerzett ziccerével egyenlítettünk (58-58). Ha a büntetőket jobb százalékkal dobjuk, vezethettünk volna. A 28. perben átvettük a vezetést, de nem sikerült megtartanunk, hiszen gyorsan válaszolt a Körmend (60-59). A játékrész utolsó percében Németh 2+1-vel egy pontra feljöttünk, de a végén megint kiengedtünk és újra el tudott lépni a házigazda (68-62).

Kapkodva kezdtük a záró negyedet, nem igazán ízlett a Körmend agresszív védekezése, ami eladott labdákat eredményezett. A 33. percben Parrish pontjaival, tízzel vezettek a hazaiak (72-64). Gyorsan összekaptuk magunkat és 8-0-át futva jöttünk vissza újra a meccsbe (74-72). A negyed felénél Cakarun már negyedszer szerzett faulttal együtt kosarat (76-72). Az utolsó három percet Trice triplájával nyitottuk, ami egyenlítést jelentett (78-78). Sajnos Chambers két távolit is szerzett, amivel tartotta előnyét a házigazda (84-80). Másfél perccel a vége előtt Trice büntetőivel egyenlítettünk (84-84). Fél perc volt vissza a találkozóból, amikor Moore büntetőivel a Körmend vezetett, de 8 másodperccel a vége előtt Trice egyenlített, amivel hosszabbításra mentettük a rangadót (86-86).

Rakicevic hármasával ragadtuk magunkhoz a vezetést a ráadásban, a Körmend büntetőkkel egyenlített (89-89). Keller hármasával ismét mi vezettünk, de Mitchell büntetőivel közel maradt a Körmend (91-92). Parrish lépéshibát vét, de Ostojic nem tud közelről kosarat szerezni, majd az újabb hazai támadásnál, Moore-nál is lépéshibát láttak a játékvezetők. Eladjuk a labdát és Durázi zsákolásával átveszi a vezetést a Körmend. Újabb eladott labdával biztossá vált a vasiak győzelme.

Sebastjan Krasovec: - Gratulálok a Körmendnek, mi túl sokat hibáztunk, sok lepattanót engedtünk az ellenfélnek és sok büntetőt is kihagytunk a mérkőzés során. Nagyot küzdöttünk, de a ráadásban nem játszottunk okosan.

Az U20-as mérkőzésen:

EGIS Körmend- Zalakerámia ZTE KK 89 -93 hu. (22-17, 17-18, 23-17, 17-27, 10-14)

Zalakerámia ZTE KK: Simó 22/9, Makkos 10, Szalay 18/9, Ungvárai 14, Csuti 19/6, csere: Varga, Tóth 2, Novák 3/3, Takács 5/3, edző: Baki Gergely

Körmend legjobb dobói: Herczeg 32/3, Takács K. 22/6, Nagy 12.

Baki Gergely vezetőedző értékelése: - Harminckét percig nagyon pontatlanul kosárlabdáztunk, csak futottunk az eredmény után. Aztán sikerült megtalálni azt az öt embert, aki hajlandó volt jó szellemiségben, csapatként játszani, ennek köszönhetően pedig pár perc alatt visszajöttünk a meccsbe. A rendes játékidő végén, valamint a hosszabbításban többször is lezárhattuk volna a mérkőzést, ám a hibáinkra mindig érkezett válasz a másik oldalról. Összességében dicséret jár a srácoknak, hiszen nagyot küzdöttek, hogy végül győztesen jöhessenek le a pályáról.

Fotó: Seres Péter