Életben maradtunk egy parádés mérkőzésen

A negyeddöntő második mérkőzése előtt adták át az év legjobb hazai játékosának a Szidónia díjat, amit Benke Szilárd érdemelt ki a teljesítményével. A díjat Szittyai Borbála- Szidi édesanyja-, és Tompa Gábor az alapítvány kuratóriumának a tagja adta át.

Zalakerámia ZTE KK- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104 hu. (29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 2000 néző
Jv: Cziffra, Kapitány, Györffy (Gencsev)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 33, Vaughn 20/9, Benke 14, Szabó 18/6, Radic 7, csere: Mohácsi 12/6, Kis-, Mikovic-, Horváth 3/3, Doktor-, edző: Bencze Tamás

Falco KC: Govens 24/6, Perl 10, Váradi 14/6, Tóth 10, Borisov 2, csere: Norfleet 26/9, Taylor 4, Pustahvar 14/6, edző: Srecko Sekulovic

Vaughn mindjárt egy triplával adta meg az alaphangulatot a mérkőzésnek. Az első perc végén Kinney betörésből szerzett kosarat, majd egy büntetővel növelte pontjainkat (6-0). Tóth szerezte a vendégel első kosarát másfél perc elteltével (6-2). A 3. perc elején Szabó is betalált kívülről (9-2). Remekül koncentráltak a fiúk és a negyed felénél 13-6-ra vezettünk. Perl büntetőivel zárkózott a Falco, majd Kinney büntetőzött pontosan (15-8). A 6. percben az első kísérletéből Horváth Ákos mindjárt egy távolit szerzett, majd egy gyorsindulás végén Mohácsi ziccerezett (20-8). Vasi időkérés sután Mohácsi és Váradi is szerzett egy-egy közelit (22-10). Nem volt megállás Mohácsi hármasával távolodtunk, majd Benke zsákolt hatalmasat (27-12). Benke újabb közelije után Szabóra fújtak egy érthetetlen faultot (29-12).

Taylor harcolt meg Szabóval szemben egy dupláért a második negyed elején (29-14). A születésnapos Mohácsi hármasával növeltük előnyünket, majd Norfleet és Szabó is betalált (34-16). A 13. percben Pustahvar duplája után Bencze Tamás időt kért (34-18). Kicsit megtorpantak a csapatok támadásban. A 16. perc elején Pustahvar talált a gyűrűnkbe (34-20). Radic remekül dolgozott a palánk alatt, majd Benke törte meg a gólcsendünket (36-20). Norfleet büntetőivel és Perl duplájával zárkózott volna a Falco, de Vaughn triplájával újra 15 ponttal vezettünk (39-24). Govens a 18. perc elején büntetőből szerezte első pontjait (39-26). Benke forgatta meg Perlt és szerzett kosarat, majd Norfleet ziccerezett (41-28). A 19. percben Vaughn betörésből volt eredményes. Az utolsó percen Govens büntetőzött, Kinney meg pontosan ejtett Borisov felett. A félidő Norfleet közép távolijával zárult (45-33).

A nagyszünet első kosarát Kinney szerezte (47-33). A 22. perc elején Kinney szerzett labdát és a válla mögött remekül passzolt Benkéhez, aki óriásit zsákolt. Jó védekezés után Szabó hintett egy távolit, amire a vendégek időt kértek (52-33). Norfleet büntetői után lendületbe jött a Falco, majd az amerikai kisember triplája és Perl közelije után időt kértünk (52-40). Kinney betörésből szerzett kosara jókor jött (54-40). A negyed felénél Vaughn, majd Tóth ellen is belemenést fújtak a sporik. A nagy rohanás végén Tóth szerzett egy közelit (54-44). A 27. perc elején Mohácsi csapta be egy testcsellel Borisovot és ziccerezett könnyedén (56-44). Újabb jó védekezés és Szabó duplájával növeltük előnyünket (58-44). Govens és Norfleet pontjaival tíz ponton belülre zárkózott a Falco (58-50). Pustahvar triplájával és Tóth duplájával robogtak tovább a vendégek, amit Vaughn kettese állított meg a negyed végén (60-55).

Tóth duplájával indult a záró negyed, majd Govens ziccerezett (60-59). Kizökkentünk a ritmusból, de szerencsére a vendégek kapkodtak és nem tudtak élni a lehetőséggel. A 32. percben Govens hármasával először vezetett a Falco (60-62). Az időkésésünk után nagyon kellett Kinney duplája (62-62). Kinney gyorsan összeszedett két faultot, így Doktor váltotta. Vaughn kezéből kiesett a labda Pustahvar meg beverte a triplát. Szabó közelijére Govens válaszolt (64-67). A negyed felénél Benke szerzett labdát Radic pedig zsákolt (66-67). Radic büntetőivel fordítottunk (68-67). Govens, majd Benke szerzett kosarat, a különbség nem változott (70-69). Kinney blokkolta Govenst a félpályánál és remek ziccert szerzett. Váradi szinte azonnal válaszolt az ellentámadásból (72-71). A 38. percben technikait kapott a vendég kispad. Sajnos a büntetőkkel hadilábon álltunk, csak egyet dobtunk be. Perl egy közelivel egyenlítet (73-73). Kinney duplájával újra vezettünk (75-73). Az utolsó percbe kanyarodva Govens büntetője után Kinney kihagyta mindkettőt, majd Pustahvar ziccerezett (75-76). 28 másodperccel vége előtt Vaughn csak egyenlíteni tudott a büntetővonalról (76-76). Perl kihagyta a távolit, amit Benke leszedett, de nem maradt már idő a pontszerzésre, így jöhetett a hosszabbítás.

Kinney kihagyta, Váradi bedobta a triplát a hosszabbítás első percében (76-79). Kinney gyorsan javított egy ziccerrel (78-79). Kétszer is kivédekeztük a vendégek támadását és Kinney büntetőivel újra vezettünk (80-79). Govens keze most nem remegett meg és triplát szórt, de Kinney egy extra ejtéssel egyenlítet (82-82). Mi is és a Falco is ponttalan volt támadásban. Radic büntetőivel újra nálunk volt az előny (84-82). 30 másodperccel a vége előtt Kinney egyik büntetőjét bedobta a vasiak időt kértek (85-82). Jó védekezés, labdaszerzés Vaughn ziccer (87-82). Sajnos Norfleet a legrosszabbkor dobott távolit (87-85). 12.5 másodperc volt hátra, amikor Kinney eladta, Goven meg bedobta (87-87). Jöhetett az újabb ráadás.

A Szombathely kezdhette az újabb öt percet és többszöri próbálkozásra sem tudtak pontot szerezni. Sőt még videó bírót is segítségül hívtak, de sikertelenül. Radic kihagyta Pustahvar valahogy begyömöszölte a gyűrűnkbe (87-89). Újabb sikertelen támadás után Norfleet szerzett egy közelit (87-91). A játékrész felénél Vaughn ellépte, Bence Tamás időt kért. Labdát szereztünk, de Kinney ziccer helyett zsákolni akart és kihagyta, majd Szabó hármasa is kipattant. Radic forgatta be Pustahvart, aki odaütött és kipontozódott. Radic csak egyik büntetőjét értékesítette (88-91). Egy perccel a vége előtt kivédekeztünk egy vendégtámadást. Vaughn kiegyenlített (91-91). Újabb jó védekezés és Vaughn szerzett labdát, majd Perl odaütött. Deo mindkettő büntetőjét bedobta (93-91). Norfleet újra egyenlítet és jöhetett a harmadik ráadás (93-93)!

Váradi szerzett előnyt a vendégeknek (93-95). Radic horga rövidre sikeredett Váradi pedig újabb duplát szerzett (93-97). Vaughn-ről Govens kipontozódott, de a büntetőink kimaradtak. Tóth távoli kísérlete kimaradt, Kinney közelijét a közönség segítette a gyűrűbe. Váradi távolijával, öt ponttal ellépett a Falco (95-100). Szabó pontosan büntetőzött, Kinney újra egy pontra hozta fel csapatunkat (99-100). Norfleet duplájával újra egy távoli lett a különbség. Kinney újabb duplát szerzett (101-102). Benke blokkolta Norfleet-et. Kinney fordított, majd Norfleet tette ugyan ezt. Szabó büntetőivel újra mi vezettünk (105-104). Benke labdát szerzett és a büntetőivel, három ponttal elléptünk (107-104). 5 másodperc, ennyi kellett a győzelemhez! Borisov kihagyta és megvaaaaaaan!

A csapat és a közönség fantasztikus volt és együtt sikerült legyőznünk a Falcot!