U16 Kadett, rájátszás, Piros-csoport, 2. forduló:

Soproni SI KA „A”-Zalakerámia ZTE KK „A” 129-76 (41-23, 34-22, 32-12, 22-19)
Sopron, Krasznai-csarnok.

Zalakerámia ZTE KK „A”: Ruzsics 10, Tóth Á. 7, Tóth L. 8, Gérczei 6, Jordán 27/9. Csere:  Boncz, Szalai K. 7, Kovács 11/3,  Röszler, Molnár B. Vezetőedző:  Németh Csaba

Németh Csaba értékelése: - A bajnokság végén a dobogóra  is esélyes, jelentős fizikai és magassági fölényben lévő Sopron az első pillanattól komolyan vette a mérkőzést. Gyors játékkal, és hatékony védekezéssel hamar előnybe került és a második negyedben el is döntötte  a mérkőzést. Nekünk öt perc kellett, mire egyáltalán felébredtünk, igazodtunk a tempóhoz. Lepattanóikból és eladott labdáinkból rendre leindítás gólokat kaptunk. A harmadik negyedünk megint pocsék volt, a több eladott labda, és kevesebb dobott pont csak ebben a periódusban  további 20 pont különbséget eredményezett. Védekezésben lassúak voltunk, támadásban voltak ugyan jó dolgaink is, de azért sokat hibáztunk. Ellenfelünk 39 gólpasszt osztott ki, ez is jellemzi, hogy a játék sebességében és figyelemben sem voltunk pariban velük. Gratulálunk a Sopronnak! Két erős ellenfél után két hozzánk hasonló csapattal játszunk a folytatásban, de fejlődésünket akkor lehetne lemérni, ha ellenük végre a tudásunknak megfelelő játékkal sikert is aratnánk. Ez elsőre a pénteki DEAC elleni hazai találkozón lesz nehezebb, ám  bízunk a csapat tartásában.

U 16 Kadett, regionális bajnokság, alapszakasz:
Soproni SI SMAFC „B” – Zalakerámia ZTE KK „B” 92-67  (24-11, 25-15, 24-13, 19-28)

Zalakerámia ZTE KK „B”: Boncz B. 26/6, Bánfi 1, Kakas 6, Kámán B. 10,Röszler 22/3. Csere: Kovács V. 2.Vezetőedző Bodrogi Csaba.

Soproni SI DUNK-Zalakerámia ZTE KK „B” 66-50 (11-16, 24-16, 9-8, 22-10)

Zalakerámia ZTE KK „B”: Boncz B. 17, Bánfi 13/9, Kakas 6, Kámán B. 5, Röszler 9/6. Csere: Kovács V. Vezetőedző:  Bodrogi Csaba.

Bodrogi Csaba értékelése: - Nem indult szerencsésen az erre a hétvégére eső dupla mérkőzés Sopronban, mivel az amúgy is betegségektől tizedelt csapatból indulásra további egy játékos kiesett. Kilenc játékossal utaztunk, hogy aztán a mérkőzéseken további  három játékost nem engedtek szerepelni a játékvezetők, mert szerintük a sportorvosi engedélyük érvényessége lejárt. Ugyan  az érvényesség lejárta pontosan a meccseink napjára esett, azonban a  játékvezetők szerint csak az előző napig jogosíthatja fel a gyerekeket a játékra. Így aztán hat játékossal kellett lejátszanunk két egymást követő mérkőzésünket, ami komoly terhelést jelentett nekik. Az első, nehezebb ellenféllel szemben mutattak jobb játékot a fiúk, és annak ellenére, hogy hazai pályán nagy arányú vereséget szenvedtünk tőlük, ezúttal nagyobb ellenállást tudtunk kifejteni. A második mérkőzésen már kevesebb energiával játszottunk, elfáradtak a gyerekek és tulajdonképpen egy verhető ellenféllel szemben maradtunk alul, ami a körülményeket figyelembe véve most elfogadható volt.

U14 serdülő, országos főtábla, 3. forduló:
Zalakerámia ZTE KK „A”-AKMÉ Körmendi Törpördögök  41-75  (13-19,  8-24, 8-19, 12-13)
Baja.

Zalakerámia ZTE KK „A”: Szabó Zs. 6, Némethy 6,  Kása  4,  Martonics 6/6,  85 Adrovicz  2.  Csere:  Babos 4, Németh 2, Hart 6, Kámán H., Domján 2,  Lovasi 3. Vezetőedző:  Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése: - A főtábla harmadik fordulóját Baja rendezte, ebben a kiírásban már harmadszor szerepeltünk egy szűk tornateremben. A sérülések (Károlyi Zalán, Takács Kornél) és betegségek (Bek Péter) miatt foghíjas csapat jól küzdött, a Körmend győzelme megérdemelt volt.

Zalakerámia ZTE KK „A”- Basket Baja  54-56 (20-7,  8-19, 14-15, 12-15)
Baja.

Zalakerámia ZTE KK „A”: Babos 16/6,  Németh,  Hart 22, Domján, Lovasi 5/3. Csere:  Szabó Zs. 2, Kámán H., Némethy, Kása 2, Martonics, Adrovicz 7.  Vezetőedző:  Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése:  - A bajnokság során  harmadszor találkoztunk  a Baja Baskettel. A rendkívül jó első negyedet követően kiegyenlített az ellenfél. Végig egylabdás volt a meccs, amit a szerencsésebb hazaiak nyertek.

Zalakerámia ZTE KK „A”- NKA Pécs  U13 „B”  66-59 (12-15, 24-7, 14-15, 16-22)
Baja.

Zalakerámia ZTE KK „A”:  Babos 10, Németh, Hart 18, Domján, Lovasi 2. Csere: Szabó Zs. 20, Kámán H., Némethy 2, Kása 2, Martonics 4, Adrovicz 8. Vezetőedző:  Hanzséros Alajos.

Hanzséros Alajos értékelése: - A pécsiek gárdájával kétszer már játszottunk a bajnokságban, az eredmény döntetlen. A mérkőzés három szakaszát az akadémiai háttérrel rendelkező csapat nyerte, de volt egy nagyon jó „futásunk” a második negyedben, amivel eldöntöttük a találkozót. A legjobb játékosunk nélkül játszottunk le három nehéz meccset. A csapat minden tagja remekül harcolt, a fiúknak volt tartása és közösségként is egyre jobbak vagyunk.

U14 serdülő, regionális  bajnokság, 1. forduló:
Zalakerámia ZTE KK „B” – Győri KC „A”  61-46 (17-9, 8-17, 20-7, 16-13)
Sopron.

Zalakerámia ZTE KK „B”: Péter L. 3, Kovács D., Kámán H. 8,  Horváth L. 4, Németh G. 17. Csere:  Hart 19,  Szabó Zs. 2, Szabó I., Török 5, Horváth P., Boda, Hunyadi 3.  Vezetőedző:  Kovács László.

Soproni Tigrisek „A”-Zalakerámia ZTE KK „B” 84-54 (25-8, 12-22, 27-10, 20-14)

Zalakerámia ZTE KK „B”:  Péter L.,  Kovács D.,  Kámán H. 10, Horváth L.,  Németh G. 2. Csere: Hart 18, Szabó Zs. 10,  Szabó I.,  Török 2, Horváth P. 6,  Boda 1, Hunyadi 5. Vezetőedző Kovács László.

Kovács László értékelése: -  Az „A” csapatunkból ezúttal két játékos, a gyermek csapatból egy tartott velünk. A keretben így  egy kivétellel, csak 2010-es játékosaink voltak. Betegségek miatt további hiányzóink is voltak. Két mérkőzésünket közvetlenül egymás után játszottuk. Létszámban és erőben megfogyatkozva, a második mérkőzésünkön csak rövid ideig tudtunk komolyabb ellenállást kifejteni az agresszíven játszó hazai csapat ellen, a második negyedben. Így komoly szakmai megállapításokra jutni, azon kívül, hogy két egymást követő mérkőzés közül a másodikon, fáradtan, játékosaim nem tudják eredményesen végrehajtani a tanult technikai és taktikai elemeket, korlátozottan lehet. Az első mérkőzésen, a Győri KC ellen viszont szinte az egész csapat fegyelmezetten és összeszedetten játszott. A taktikai feladatokat többnyire jól hajtották végre védekezésben és támadásban egyaránt.

U11 Kenguru Kupa:
Zalakerámia ZTE KK „A”-Körmendi Törpördögök 91-81 (27-22, 21-25, 26-15, 17-9)
Körmend.

Zalakerámia ZTE KK „A”: Ouldamar 41, Bencze G. 24, Szalai Z. 12, Nagy M. 11, Zsédely 1. Csere: Fenk 1, Szilasi 1, Péterfi1, Agárdi, Mágel, Németh N. Vezetőedző:  Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

KWBC Körmend-Zalakerámia ZTE KK „A” 23-91 (5-18, 7-27, 5-26, 6-20)

Zalakerámia ZTE KK „A”: Bencze G. 22, Ouldamar 18, Nagy M. 14, Zsédely 14, Szalai Z. 3. Csere: Péterfi 8, Mágel 1, Szilasi 1, Agárdi, Németh N, Fenk.  Vezetőedző:  Ambrusné Bacsárdi Szilvia.

Ambrusné Bacsárdi Szilvia értékelése: - Az első mérkőzésen jó egy-egy szituációkat valósítottunk meg. Az ellenfél kifejezett lassító játékstílusára sikerült egy-két gyors indítással meglépnünk. Kifejezetten jól szedtük a lepattanókat, és értékes pontokat, támadásokat tudtunk belőlük indítani. Megtaláltuk, hogy az ellenfél hol küszködik fault problémákkal és ezeket a helyzeteket kihasználtuk. Legnagyobb fejlődést mégis az egy-egy elleni védekezésben látom, mind a régebb óta játszók és a kezdő játékosok esetében. A második mérkőzéssel az elvárásom az volt, hogy a kevésbé rutinos játékosok is szerephez jussanak, ne csak egy-egyből, passzolás-befutásból tudjunk megoldani helyzeteket, hanem gyakoroljunk csapatjáték szintű szituációkat.