Ellentétes félidőket produkáltunk, de a végén sikerült legyőznünk a Kaposvárt

A bajnokság 5. fordulójában a Kaposvár együttesét fogadtuk. Az első félidőben a vendégek akarata érvényesült, de a nagyszünet után varázsütésre megváltozott a játékunk és sikerült megfordítanunk a mérkőzést és, szoros végjátékban sikerült legyőznünk a somogyiakat.

Zalakerámia ZTE KK- Kometa-Kaposvári KK 81-77 (17-23, 18-21, 28-8, 18-25)
Zalaegerszeg, 1100 néző, JV: Praksch, Goda, Makrai

Zalakerámia ZTE KK: Trice 21/6, O’Reilly 12/3, Polster 6/6, Smith 5, Ostojic 11, csere: Rakicevic 15/3, Németh 2, Keller 6/3, Zsiros 3/3, Szalay, Csuti, edző: Sebastjan Krasovec

Kometa-Kaposvári KK: Aris 8, Griffin 14/6, Halmai 2, Gabric 21/9, Hughes 23/3, csere: Krnjajski 2, Paár 7/3, Hendlein, Bogdán, edző: Ivan Rudez

Nagy lendülettel kezdett mindkét együttes és nehezen találtak a gyűrűbe. Polster távolijával kaptuk el a fonalat, majd a valamivel pontosabban célzó somogyiak vették át a kezdeményezést. A 6. percben Trice hármasával kerültünk újra előnybe (10-9). Nem hagyta magát a Kaposvár és távoli dobásokkal visszavette a vezetést és a negyed hajrájában hatpontos előnyt szerzett (17-23).

Nem voltunk elég agresszívek a védekezésben és a hibáinkat a Kaposvár pontokkal büntette (17-25). Szétesett a játékunk, öt perc alatt mindössze kettő pontot szereztünk, míg a vendégek tíz pont fölé növelték előnyüket (19-33). Vezetőedzőnk időt kért és talán hatottak a szavai, mert Rakicevic faulttal együtt szerzett kosarat (22-33). A 17. percben Keller hármasával végre tíz ponton belülre zárkóztunk (26-35). A félidő végén megpróbáltunk közelebb kerülni ellenfelünkhez, de kosárra kosár volt a válasz, így kilencpontos hátrányban mehettünk pihenőre (35-44).

Jó ritmusban kezdtünk a nagyszünet után és a 24. percben egy pontra zárkóztunk (44-45). O’reilly-t tripladobás közben faultolták, így négypontos akcióval átvettük a vezetést (49-48). Teljesen más arcát mutatta csapatunk, mint az első félidőben, járt a labda, a gyűrűk alatt is határozottan és pontosan játszottunk (53-50). Nagyot fordult a játék képe és a vendég időkérést követően tovább növeltük az előnyünk (58-50). Feljavult védekezésünknek és eredményes támadójátékunknak is köszönhetően állva hagytuk a Kaposvárt a záró negyed előtt 63-52-re vezettünk.

Egy kicsit beragadtunk a játékrész elején, de ezt a Kaposvár nem tudta jól kihasználni. Griffin hármasaival kezdett hajrába a vendégcsapat (68-63). Mindkét együttes nagyot küzdött, minden labdáért óriási harc folyt a parketten. Az utolsó három percre 73-65-ös előnnyel mentünk. Nem adta magát könnyen a Kaposvár, de szerencsére összeszedetten játszottunk és volt válaszunk a vendég kosarakra (78-69). Az utolsó percre fordulva nem dőlt el még semmi, hiszen négy pontra feljöttek a vendégek (78-74). 15 másodperccel a vége előtt Hughes hármasával egy pontra olvad az előnyünk (78-77). Gabric ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, Trice bedobta a büntetőit, majd Ostojic is értékesített egyet, így szoros végjátékban sikerült legyőznünk a Kaposvárt.

A mérkőzés galériája a képre kattintva elérhető.

Értékelés:

Petar Rakicevic: - Túl sok mindent nem szeretnék mondani, a legfontosabb az volt, hogy nyerjünk. kemény mérkőzés volt, ezt tudtuk előre. Van még egy mérkőzés a bajnoki szünet előtt, most már arra kell koncentrálni.

Sebastjan Krasovec: - Gratulálok a csapatnak a sikerhez. Nem volt egyszerű és nem egyszerű egyetlen mérkőzésen sem visszajönni tízpontos hátrányból.  A harmadik negyedben nagyon jól játszottunk, ahogy kollégám is mondta, ez két nagyon különböző félidőt hozó mérkőzés volt. Az első játékrészben támadásban és védekezésben is sok hibát követtünk el, de szünet után nagyon jól jöttünk ki a pályára. Ezzel nyertünk, hiszen a végén ismét sok hibával játszottunk, s ezzel lett megint szoros az állás.