Elszalasztott lehetőség

Szolnokon játszott csapatunk, még az őszről elhalasztott mérkőzést. végig szoros mérkőzést vívtunk a hazaiakkal, akik többször visszajöttek  6-8 pontos hátrányból és a végén jobban koncentrálva nyertek.

Szolnoki Olajbányász-Zalakerámia ZTE KK 88-83 (18-23, 20-21, 25-15, 25-24)
Szolnok, Zárt kapuk mögött, Jv: kapitány, Praksch, Goda

Szolnoki Olajbányász: Pongó 12/6, Badzim 13/6, Zsíros 1, Rudner 9/9, Cakarun 16, csere: Subotic 14/9, Kovács 9/6, Warner 10/6, Juhos 4, Pállai, edző Gasper Potocnik

Zalakerámia ZTE KK: Duren 23/9, Donaldson 12/6, Delas 6, Völgyi 2, Glenn 17, csere: Vuko 13, Simon 5/3, Szabó 5, Polster, Bonifert, edző: Heinrich Róbert

Cakarun nyitotta a kosarak sorát, amire Völgyi két büntetője volt a válaszunk, majd Duren közelijével vezettünk (2-4). Kiegyenlített volt a játék egészen a 4. percig, amikor Pongó már a harmadik hazai triplát süllyesztette el a gyűrűnkben (11-7). A szolnoki előny egészen a 6. percig tartott, amikor Glenn zsákolásával egyenlítettünk (13-13). A 8. percben Subotic hármasával próbált ellépni az Olaj (17-13). A negyed végét megnyomták a fiúk és 8-0-át futva fordítottunk (18-23).

A második játékrész elején Kovács büntetőire Vuko 2+1-es akciója jött (20-26). Szabó közelijével és Donaldson triplájával próbáltunk ellépni ellenfelünktől (23-31), ha nem céloz pontosan távolról Rudner és Warner. A negyed felénél Heinrich Róbertnek időt kellett kérnie, mert közel került a Szolnok (29-31). Simon szabálytalansága után Cakarun büntetőjével már csak egy pont maradt az előnyünkből. Jól védekezett az Olaj, amit nehezen tudtuk feltörni. A 17. percben Juhos fordított, de Duren triplájával visszavettük a vezetést (32-34). Cakarun pontjaival ismét a hazaiak vezettek, de csak egy pillanatig, mert a félidő hajrájában 10-2-futva (Glenn ebből hat pontot vállalt) hatpontos előnyt harcoltunk ki (38-44).

Kovács Péter triplájával kezdte a második félidőt a Szolnok, amire Vuko közelije volt a válaszunk. Warner labdavesztését követően Duren egy duplával büntetett (41-48). Keményen védekezett a Szolnok, ami korábban sem feküdt nekünk. A hazaiak Badzim pontjaival kiegyenlítettek (48-48). Jól reagáltunk a helyzetre és pillanatok alatt Vuko közelijével és Simon triplájával újra vezettünk (48-53). Negyed felénél sokat hibázott támadásban az Olaj és így tartani tudtuk előnyünket. A Warner 2+1-vel mozdult el a holtpontról a hazai gárda, de Donaldson triplájával még visszavertük a felzárkózási kísérletet (52-59). A negyed vége egyértelműen feljavult a Szolnok. Az utolsó percre kanyarodva Pongó egymás után kétszer is faulttal együtt szerzett összesen hat pontot, amivel négy pontos előnyt szereztek a záró negyedre (63-59).

Pontatlan dobásokkal kezdtek a csapatok, majd egy perc elteltével Subotic közelijével növelte előnyét a Szolnok (65-59). Delas szerezte az első pontunkat, majd Suboticsot hagytuk üresen a triplavonalon kívül, aki nem hibázott (68-61). A 33. percben Duren távolija jókor jött, de Subotic közelije nem annyira (70-64). Időkérésünk után Duren szerzett kosarat egy szép betörés után (70-66). A 34. perc elején Duren triplájával egy pontra zárkóztunk (70-69). Cakarun büntetőivel jutott levegőhöz az Olaj, majd Delas egyenlíthetett volna, de közelije után büntetőt hibázott (72-71). Ami fél perccel előbb nem sikerült Delas-nak, az Vuko-nak igen és előnnyel futhattunk neki a mérkőzés hajrájának (72-73). Pongó triplája után Glenn egyenlített, majd Subotic szerzett újabb triplát (78-75). Duren közelijére újabb hazai tripla érkezett és vendég időkérés (81-77). A 37. perc elején Vuko közelijével zárkóztunk, majd a padról visszatérve Donaldson egyenlített (81-81). Az utolsó egy percre Cakarun közelijével és szolnoki előnnyel futottunk neki. Glenn gyorsan egyenlített Simon passzából (83-83). Warner forgatta be védőjét és juttatta előnyhöz csapatát. Glenn közelit hibázott és 15 másodperccel a vége előtt odaütöttünk Badzimnak, aki csak egy büntetőjét értékesítette (86-83). Időt kértünk, de Donaldsont Subotic blokkolta ziccer közben, így eldőlt a találkozó.