Fantasztikus győzelem Sopronban

A kilencedik fordulóban a hazai pályán idén még veretlen Sopronnal találkoztunk. Az első negyed második felétől kezdve nagyon taktikusan és eredményesen játszottunk és megérdemelten nyertünk, a szezonban elsőként, a Hűség Városában. A győzelem egyben remek ajándék volt  a csapattól Bencze Tamásnak, aki a hét közepén ünnepelte 50. születésnapját!

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 93-99 (21-25, 25-31, 25-23, 22-20)
Sopron, Novomatic Aréna, Jv: Cziffra, Frányó, Minár

Sopron KC: Warner 25/3, Dénes 4, Lemar 33/3, Gordon 10, Gilbert 5/3, csere: Supola 2, Takács 6/6, Wiggins 3, Molnár 5, edző: Sabáli Balázs

Zalakerámia ZTE KK: Ware 35/12, Thompson 22, Gliebov 6, Szabó 16/6, Agafonov 16, csere: Doktor -, Papp 2, Gulyás-, Durázi-, Bagó 2, edző: Bencze Tamás

Lemar és Agafonov kosárváltása után Warner rázta meg magát és öt ponttal ellépett a házigazda (7-2). A folytatásban Lemar pontjaival tartotta előnyét a Sopron (12-6). A 4. perc elején Szabó hármasával és Ware duplájával zárkóztunk (12-11). Újra csak Lemar volt eredményes, amivel lőtávolon kívül került a Sopron. A negyed felénél Thompson és Warner váltott egy-egy duplát (17-13). Dénes közelijével és Lemar büntetőivel próbált ellépni a Sopron, de egy remek Gliebov befutással és Thompson pontjaival tartottuk a lépést (21-19). Az utolsó két percben remekül védekeztünk és Thompson és Szabó kosaraival négypontos előnyt szereztünk (21-25).

Thompson labdaszerzéséből Agafonov duplájával növeltük előnyünket (21-27). Takács egy hármassal zárkóztatta csapatát, majd Ware duplájára Wiggins válaszolt (26-29). Thompson remekül játszott és újabb kosarával őriztük a vezetésünk (26-31). Hazai időkérés után Ware büntetőzött pontosan, majd Doktor hozta ziccerbe Agafonovot. Harcosan védekeztünk és egy újabb labdaszerzés után Thompson ziccerezett (26-37). A 14. perc elején Gilbert hintett egy távolit, de Thompson újabb duplát varázsolt a soproni gyűrűbe, majd Ware hármasánál újra időt kért Sabáli Balázs (29-42). A rövid taktikai szünet után Gilbert büntetőzött pontosan, majd Agafonov szerzett egy közelit (31-44). A negyed felénél Warner büntetőivel került közelebb csapatunkhoz az SKC (34-44). Problémája akadt a védekezéssel a házigazdának, amit előbb Szabó, majd Ware is sikeresen átjátszott (35-49). Az utolsó két percre felpörögtek a csapatok. A hazaiaknál Gordon, míg nálunk Ware szórta a kosarakat (42-54). A végén még Dénes és Gordon pontjaival próbált tízen belülre kerülni a Sopron, de Agafonov közelijével kétszámjegyű előnnyel mehettünk pihenőre.

Húsz perc alatt Thompson 16, Ware 17, Agafonov 10 pontot tett a közösbe.

Jól kezdtük a második félidőt. Agafonov zsákolásával lezárva 8-0-át rohantunk (46-64). A közel háromperces hazai gólcsendet Lemar törte meg egy duplával (48-64). Remek védekezést produkáltak a srácok és Thompson labdaszerzés után megszerezte huszadik pontját. Kicsit lankadt a koncentrációnk és mindjárt két gyors kosarat kaptunk, amire Bencze Tamás egy időkéréssel reagált (54-68). A negyed felénél Papp ugrasztotta el védőjét és szerezte 70. pontunkat (54-70). Újabb remek védekezés után Papp hozta kiváló passzal ziccerbe Bagót (54-72). A 26. percben Lemar 2+1-vel és Warner duplájával zárkózott a Sopron, de jött, a már négy faulttal játszó Szabó egy triplával (59-75). A negyed hajrájában Lemar kosaraival 10 pontra zárkóztak a hazaiak (65-75). Időkérésünk után Lemar büntetőivel tovább közelített a Sopron (67-75). Ware kosaraival tartottuk előnyünk, de Molnár duplájával újra tíz ponton belülre került az SKC (71-79).

Soproni pontokkal kezdődött a záró negyed, majd Agafonov csak egy büntetőjét értékesítette (73-80). Sportszerűtlen hibát fújtak a sporik Pappra, de szerencsére csak egy büntetőt tudott szerezni a házigazda. A 32. percben Ware hintett egy megnyugtató hárompontost (74-83). Volt lehetőségünk tovább növelni az előnyünket, de a dobásaink kimaradtak, míg a hazaiak Takács hármasával és Warner duplájával négy pontra feljöttek (79-83). Bencze Tamás időkéréssel próbálta lassítani a soproniakat. Ware, majd Molnár szerzett egy-egy ziccert (81-85). A negyed felénél Szabó büntetőivel és Ware duplájával tartottuk távol az SKC-t (81-89). A 36. percben Warner négy pontra zárkóztatta csapatát (85-89). Ponttalanok voltunk támadásban, sorra maradtak ki a könnyű helyzetek is. A legjobbkor jött Thompson duplája, ami után időt kértek a hazaiak (84-91). Lemar és Szabó váltott kosarat, majd labdát szereztünk, de nem tudtunk újabb pontokat szerezni (86-93). Úgy nézett ki, hogy két perccel a vége előtt eldőlt a mérkőzés, de a hazai letámadás megzavarta a fiúkat és két gyors kosarat kaptunk (91-94). Ware büntetőivel rendeztük a sorainkat, majd a hazaiak rossz megoldást választva eladták a labdát. Ware még kétszer állhatott a büntetővonalra, amiből csak egyet hibázott el és végül nagyon fontos győzelmet ünnepelhettünk Sopronba (93-99).