Fantasztikus mérkőzésen győztük le az Albát

A 11. fordulóban hazai parketten fogadtuk az edzőváltáson áteső Alba Fehérvár csapatát. Remek hangulatú mérkőzésen, hátrányból felállva sikerült legyőznünk az esélyesebbnek számító Fehérvárt.

Zalakerámia ZTE KK- Alba Fehérvár 89-83 (20-17, 17-27, 22-17, 30-22)
Zalaegerszeg, 1800 néző, jv: Papp P., Ádám J., Jakab L. (Farkas)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 18, Thompson 18/3, Gulyás-, Szabó 15/3, Agafonov 22, csere: Kis -, Bagó-, Doktor 2, Durázi 5, Papp 9/9. Edző: Bencze Tamás

Alba Fehérvár: Freeman 17/3, Tóth 5/3, Keller 2, Lóránt 17/3, Heath 11/3, csere: Zeno 14/6, Filipovity 7, Bullock 5/3, Peringer-, Cartwright 5, edző: Jesus Ramirez

Nehezen lendültek bele a csapatok a pontszerzésbe. A vendégek találtak be először, majd Ware azonnal válaszolt (2-2). Heath és Thompson is hasonlóan tett, majd Ware 2+1-vel vettük át a vezetést (7-4). A 3. percben Thompson egy triplával egyenlített (7-7). Freeman közelijét Agafonov egyenlítette ki (9-9), majd a negyed felénél Thompson duplájával újra mi vezettünk (11-9). Nagyon sok volt a ponttalanság, mindkét oldalon. Szabó Zsolt büntetői után a 7. perc elején Durázi szedte és tette vissza pontosan Agafonov kísérletét, ráadásul faulttal együtt (15-9). Vendég időkérés után Freeman ziccerezett, majd Agafonov büntetőzött (17-11).  8. percben Bullock és Filipovity kosarával zárkózott az Alba (17-15). Az utolsó percen belül Papp Péter hintett egy utolsó másodperces távolit, amire Cartwright egy duplával válaszolt (20-17).

A második negyed Zeno duplájával indult, majd Bullock triplájával átvette a vezetést az Alba (20-22). Szabó Zsolt rázta meg magát és egymásután háromszor volt eredményes (26-22). A 14. percben Filipovity közelije után Ware ziccerezett, majd egy remek gólpasszból Agafonov szerezett újabb duplát, ami után a fehérváriak időt kértek (30-24). A negyed felénél Lóránt hármasával egy pontra zárkózott az Alba (30-29). A 16. percben Szabó ellen sportszerűtlent ítéltek, amiből Cartwright egyenlített (30-30). A 17. perc elején Thompson egy távolival törte meg a gólcsendünket, új lendületet adva a csapatnak (33-30). Thompson büntetőivel lőtávolon kívülre kerültünk, majd amerikai hátvédünk újabb varázslatával tovább távolodtunk (37-31). A negyed vége egyértelműen a vendégeké volt, mivel a széteső védekezésünket betörésekkel és gyorsindulásokkal játszották át és 0-13-ás rohanással megnyerték a félidőt (37-44).

A nagyszünet után Thompson 2+1-vel zárkóztunk (40-44). Heath duplája után Agafonov centerezett pontosan (42-46). Freeman középtávolijára újra Agafonovtól jött a válasz egy zsákolás formájában. Felváltva potyogtak a kosarak. A 24. perc elején Agafonov blokkolta Lórántot, majd egy duplával két pontra csökkentette a hátrányunkat (48-50). A negyed felénél Thompson az egész fehérvári védelmet megugrasztva egy remek zsákolással egyenlített (50-50). Gyorsan jött a válasz, de Szabó újra egalizált (52-52). Lóránt rázta meg magát és öt pontjával ellépett az Alba (52-57). A 28. perc elején Doktor Peti büntetőivel közelítettünk, majd Durázi büntetőjével tovább faragtunk a hátrányunkon (55-57). A 29. percben Durázi egyenlített (57-57). Gulyás kipontozódott, Tóth büntetőivel pedig újra előnybe kerültek a vendégek (57-59). Agafonov büntetőivel újra egyenlítettünk, a negyedet Zeno kosarával mégis az Alba nyerte (59-61).

A záró negyed elején Agafonov egyenlített, de sajnos Zeno- tól újabb duplát kaptunk (61-63). Két elpuskázott támadás után öt pontot kaptunk sorozatban, ami után időt kértünk (61-68). Sajnos Zeno újabb távolijával már tíz pontos hátrányba voltunk (61-71). Jókor jött Papp hármasa (64-71). Lóránt centergóljára Ware-től csak egy büntető jött (65-73). A következő támadásunknál Ware egy duplával javított (67-73). A negyed felénél Freeman és Agafonov váltott kosarat (69-75). A fiúk becsülettel harcoltak! Thompson és Ware kosaraival zárkóztunk (73-77). Durázi labdát szerzett Szöszi meg egy hármast (76-77). Másfél perccel a vége előtt Papp Peti hármasával fordítottunk (79-77). Vendég időkérés után Papp labdát szerzett Agafonov meg egy duplát. Fél perccel a vége előtt Tóth hármasával egy pontra zárkózott a Fehérvár (81-80). Nem engedték elvégezni a bedobást a vendégek, szabálytalankodtak és ez sportszerűtlen hibának minősült. Ware mindkettő büntetőjét bedobta, ráadásként Agafonov is betalált (85-81). 11 másodperccel a vége előtt Heath hármasa még nyílttá tette a mérkőzést (85-83).  Lóránt faultolt, Ware meg bedobta mindkettő büntetőjét (87-83). Lóránt dobása kimaradt Szabó Zsolt pedig egy zsákolással tette fel maga és a csapat teljesítményére a koronát (89-83).

Remek hangulatú mérkőzésen, óriási segítséget kapva a lelátóról, sikerült legyőznünk az Alba Fehérvárt, ezzel igazi karácsonyi ajándékot téve minden kék-fehér érzelmű szimpatizánsunk fenyőfája alá.