Fontos és nehéz győzelem

Az idei év első hazai bajnokiját a Szeged ellen játszottuk. A vendégeknél a két hiányzó mellett kezdőként mutatkozott be az új szerzemény Petrovic.

Zalakerámia ZTE KK –Naturtex-SZTE Szedeák 81-69 (27-11, 11-22, 18-22, 25-14)
Zalaegerszeg, 1500 néző, Jv: Földházi, Balogh, Mészáros (Balogh)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 8, Vaughn 7/3, Benke 13/3, Szabó 16/6, Radic 27/9, csere: Horváth 3/3, Doktor-, Mohácsi 5, Kis-, Kovács B. 2 edző: Bencze Tamás

Naturtex-SZTE Szedeák: Boltic 8, Fortune 25/6, Wirth 2, Petrovic -, Sulovic 6/3, csere: Vágvölgyi 10/6, Révész 10, Kovács, 8 edző: Andjelko Mandic

A feldobás után egy Benke hármassal kezdtünk, majd röviddel utána Radic ziccerezett (5-0). A 2. perc elején Fortune szerezte az első szegedi kosarat. Vaughn és Radic kosaraival robogtunk tovább, majd Szabó is hintett egy távolit. A vendégoldalon csak Fortune tudott kosarat szerezni (12-4). A 3. perc végén Benke verte meg egy-egyben Petrovicsot és ziccerével már 10 ponttal vezettünk (14-4). A 4. percben Benke büntetői után Mandic mester időt kért (16-4). A folytatásban Kinney indulásból ziccerezett, míg a vendégeknél Fortune szerzett újabb pontokat (18-8). Némi kosárcsend után Szabó és Benke is szerzett egy közelit (22-8). A hajrában Mohácsi szerzett egy 2+1-est, Radic pedig egy közelit, amire csak Kovács tudott válaszolni egy duplával (27-11).

A negyed igazán sportszerű jelenete Sulovic nevéhez fűződik, aki ugyan kosarat szerzett, de beismerte, hogy lépéssel indult így miénk lett a labda.

A vendégek kezdték pontosabban a második negyedet és Vágvölgyi hármasával és Révész közelijével zárkóztak (27-16). Bencze Tamás időkérése után továbbra is a vendégek tudtak kosarat szerezni Révész és Kovács révén, ami után a 13. percben második idejét is kikérte vezetőedzőnk (27-20). Sajnos nem sikerült megállítanunk a Szeged rohanását és Fortune vezérletével a 16. percre három pontra zárkóztak (29-26). Benke közelije jelentett némi megnyugvást, de Vágvölgyi újabb hármasával már lőtávolon belülre értek a vendégek (31-29). A Szeged védekezés nem ízlett nekünk. A hajrában Radic pontjaival távolodtunk, majd Horváth Ákos távolija tette biztosabbá az előnyünk (38-33).

Két ellentétes játékrész után bíztunk a jó folytatásban.

Vaughn hármasával kezdtük a második félidőt, majd Radic pontjaival tíz pontra tornáztuk a különbséget (45-35). Elég volt egy kis megingás és Sulovic vezérletével négy pontra feljött a Szeged (45-41). A 25. percben Fortune duplájával két pontra csökkent az előnyünk (49-47). Radic büntetőivel távolodtunk (51-47). Sulovic hármasa és Boltic ziccere után a 27. percben már a Szeged vezetett (51-52). Hazai időkérés után folytatódott a kapkodás mindkét oldalon. A 28. percben Kovács duplájával növelte előnyét a vendégcsapat (51-54). A 29. percben ötperces gólcsendet tört meg Mohácsi (53-54). Az utolsó percen belül Kovács csak egyik büntetőjét értékesítette, amire a négy faulttal játszó Szabó egy hármassal válaszolt, ami minimális előnyhöz segítette csapatunkat (56-55).

Egy eladott labda itt, kihagyott dobások ott, majd Szabó ejtése a gyűrűben (58-55). Gyorsan jött a válasz Fortune és Vágvölgyi részéről, majd újra Szabó kosara kellett a vezetéshez (60-59). Kimaradt szegedi lehetőségek után a 33. percben Radic szerzett egy távolit (63-59). Vendég időkérés után Radic blokkolta Sulovicot, majd egy újabb távolit szórt. A visszafutás közben Sulovic sportszerűtlen hibát vétet Radic ellen, amiből Szabó egy duplát szerzett. Jó védekezés és labdaszerzés után Radic ziccerezett (70-59). A Szeged láthatóan elbizonytalanodott támadásban. A 36. percben Révész közelijére Vaughn egy tempóval felelt (72-61). Hazai időkérés után Kovács büntetőjére Kinney egy ejtéssel válaszolt (74-62). Az utolsó két percre egész pályára kijött a Szeged. Fortune hármasára Szabó egy remek kosárral felelt, majd Radic toldotta meg egy hármassal (79-65). Az utolsó percen belül Boltic ziccerezett, majd Kovács Benedek tette vissza remekül Benke kihagyott távoliját, megszerezve élete első NB I-es pontjait, valamint beállította a végeredményt is (81-69).

Nehéz és izzadságos mérkőzést játszottunk a Szegeddel, de végül Radic és Szabó teljesítményének köszönhetően sikerült nyernünk.