Fontos győzelem a DEAC ellen.

Kiélezett, kemény csatát hozott a 10. fordulóban a tabellaszomszéd DEAC elleni összecsapás.  A hajrában jobban koncentrálva, és Tóth Ádám, mérkőzést eldöntő labdaszerzésének is köszönhetően fontos győzelmet szerzett csapatunk.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 73-71 (19-17, 21-22, 13-18, 20-14)
Zalaegerszeg, 1250 néző, Jv: Czifra, Frányó, Major

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 20, Csátaljay 2, Keller 8, Lekunas 6/6, Ostojic 12, csere: Németh 2, Tóth 5, Mishula 11/6, Csuti 7/3, edző: Lubomir Ruzicka

DEAC: Edwin 22/6, Hőgye 5/3, Drenovac 18/9, Buckles 1, Buljevic 4. csere: Ságodi, Mócsán 16/9, Williamson 5, Neuwirth, edző: Andjelko Mandic

Kipontozódott: Buckles 32’, Buljevic 40’

Csapatunkból a héten többen betegséggel küzdöttek, közülük Green nem épült fel a mérkőzésre.

Lekuans triplával nyitottuk a találkozót, majd két perc elteltével 6-0-s előnyünknél talált először a gyűrűnkben a vendégcsapat. Rövid időre megakadt a csapatok pontszerző képessége, mert próbálkozás az volt bőven, csak a pontosság hiányzott. A negyed felénél Tóth Ádám pontjaival mozdultunk előbbre (10-7). Védekezésünknek köszönhetően sikerült gyors és pontos támadásokat vezetnünk és némi előnyt szereznünk (16-9). A negyed végén támadásban rossz döntéseket hoztunk, amit a DEAC két hárompontossal büntetett és szinte eltüntette a különbséget (19-17).

A második negyed elején Edwin egyenlített, majd Mischula és Mócsán váltott távolit (22-22). Minden labdáért komoly harc folyt a pályán, de emellett egymás hibáiból építkeztek a csapatok (28-26). Kiegyenlített volt a játék a folytatásban is és az előző hazai mérkőzésekhez képest kevés pontot láthattunk az első félidőben. A 16. percben Csuti közelijével 31-28-ra vezettünk. Debreceni időkérést követően felváltva potyogtak a hárompontosok. Hazai oldalon Csuti szerzett egyet, míg a vendégek négyet szereztek, majd Williamson közelijével át is vették a vezetést (38-39). Hicks büntetőjével egyenlítettünk, majd egy másodperccel a félidő vége előtt Csátaljay büntetőjével újra mi vezettünk (40-39).

Ostojic zsákolásával adtuk meg a második félidő alaphangját, majd Hicks ziccerével próbáltunk távolodni ellenfelünktől (44-39). De hiába az igyekezetünk Edwin két gyors kosárral visszahozta a Debrecent (44-43). A küzdelem nagy volt a parketten, de sok hibával játszottak a csapatok. Egy-két ponttal előrébb jártunk a DEAC-nál, egészen a 27. percig, amikor Edwin közelijével átvették a vezetést (49-50). Időt kértünk, majd Drenovac hármasával, négy ponttal ellépet a DEAC (49-53). Keller büntetőivel és közelijével egy pontra zárkóztunk a negyed utolsó percére kanyarodva (53-54). A negyedet végül Edwin hármasával a Debrecen nyerte (53-57).

Lassan és körülményesen játszottunk, ami a vendégeknek kedvezett. Ostojic pontjaival tartottuk magunkat. A 34. perc elején Hicks rázta meg magát és egyenlítettünk, Mischula büntetőjével átvettük a vezetést (62-61). Hőgye hármasával vette vissza az előnyt a DEAC (62-64). Kemény utolsó öt perc várt csapatunkra. A 37. percben Mishula és Tóth büntetőivel újra mi vezettünk (67-66). Lekunas hármasa a legjobbkor jött, hiszen a mérkőzés hajrájában egy pillanatra fellélegezhettük (70-66). Drenovac duplájával zárkóztak a vendégek, majd Mishula ütött oda hárompontos kísérlet közben Mócsánnak, aki mindhárom büntetőjét értékesítette, ráadásul a következő támadásban labdát vesztettünk (70-71). Tóth Ádám labdát szerzett Hicks pedig faulttal együtt ziccerezett (73-71). Kevesebb, mint fél perc volt vissza a találkozóból Drenovac hármaskísérletét Tóth Ádám vetődve szerezte meg és ezzel sikerült megnyernünk a mérkőzést.