Fontos győzelem a Pécs ellen

A 14. fordulóban a PVSK csapatát fogadtuk. A fiúk végig koncentráltan és nagy akarással játszottak, aminek győzelem lett az eredménye.

Zalakerámia ZTE KK-PVSK-Veolia 83-72 (23-16, 15-21, 23-21, 22-14)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Frányó, Goda, Győrfy

Zalakerámia ZTE KK: Duren 13/3, Delas 15/6, Bonifert 2, Vuko 11, Glenn 8, csere: Simon 6/6, Szabó 22/12, Plézer 3/3, Völgyi, Bashir 3/3, edző: Heinrich Róbert

PVSK-Veolia: Lewis 12/6, Ruják 11/3, Demeter 10/3, Budimir 2, Meleg 6, edző: Dragasevic, Funderburk 17/3, Brkic 12, Bíró 2, edző: Dragan Aleksic

Pontosabban kezdtek a vendégek, pontosabban 7-0-val. A 2. percben Bonifert szerezte az első kosarunkat, amit a következő támadásból Delas toldott meg egy triplával (5-7). Fokozatosan lendültünk játékba és nem hagytuk, hogy ellenfelünk elhúzzon. A 6. percben Vukor közelijével átvettük a vezetést, majd Duren büntetőivel távolodtunk (14-11). Pontatlanul célzott a Pécs és ezt kihasználva tartottuk nehezen megszerzett előnyünket (18-13). Az utolsó percben Simon szerzett egy távolit, amire Funderburk még válaszolt egy közelivel, majd Delast faultolták az utolsó másodpercben Szabó gyűrűről lecsorgó dobását visszatéve. Ante nem hibázott a büntetővonalról így hétpontos előnnyel nyertük az első negyedet (23-16).

Plézer utolsó pillanatos triplájával nyitottuk a második játékrészt (26-16). Jól védekeztünk és elbizonytalanítottuk ellenfelünket. Kisebb hullámvölgybe kerültünk a 14. percre, amiből Duren egy triplával zökkentette ki csapatunkat (31-20). Vendég időkérés után a pécsiek kapták el jobban a ritmust és négy pontra feljöttek (31-27). Nagyon kellett Glenn közelije, majd egy labdaszerzés után Delas ziccere (33-27). A félidő hajrájában Lewis és Bíró pontjaival zárkózott a Pécs (36-32). A negyed végjátékában Demeter szerzett távolit, majd Lewis büntetőivel került előnybe a PVSK. Mégsem örülhettek, mert Duren egy közelivel nálunk tartott az előnyt a félidőben (38-37).

Ruják ziccerével vette át a vezetést a Pécs, de nem sokáig, mert Vuko büntetőivel gyorsan visszavettük (40-39). Felváltva vezettek a csapatok, nem tudtak elszakadni egymástól. A negyed felénél 50-50-en állt az eredményjelző. A fiúk nagyot küzdöttek, Duren vetődve szerezte meg a játékszert.  Jól védekeztünk és a pontosan támadtunk, így a 27. percben nyolc ponttal elléptünk (58-50). Vendég időkérés után Ruják pontjaival és passzaival zárkózott a Pécs. Bashir triplájával tartottuk előnyünk, amit az utolsó másodpercben Meleg csökkentett egy közelivel (61-58).

Funderburk csapta be egy látványos mozdulattal védőjét és szerzett egy közelit a záró negyed elején, majd Vuko büntetői után Delas szerzett kosarat faulttal együtt (66-60). Próbált szorítani a védekezésén a Pécs, amit nehezen tudtunk feltörni. A 34. percben Szabó egy triplával és egy közelivel tartotta lőtávolon kívül a zárkózni igyekvő baranyaiakat (71-65). Hazai időkérés után Brkic, majd Delas szerzett egy –egy duplát (73-67). Kemény utolsó öt perc várt a fiúkra. Vendég időkérést követően Simon harcolt ki támadófaultot, Szabó pedig fontos középtávolit szerzett (75-67). A 37. percben hosszas tanakodás után Szabó ellen sportszerűtlent ítéltek, amiből négy pontot kaptunk (75-71). Simon elképesztő triplát szerzett, majd jó védekezéssel ismét labdát szereztünk, amiből Szabó távolt dobott (81-72). Az utolsó percben Vuko büntetői végleg eldöntötték a meccset, amit nagy akarással és küzdelemben sikerült megnyernünk.