Fontos győzelem Sopronban!

A 19. fordulóban nehéz összecsapás várt csapatunkra a Sopron KC otthonában. Nem kezdtük jól a találkozót, de kitartó és állhatatos munkával felőröltük a Sopron ellenállását. Kritikus helyzetekben jó döntéseket hoztunk és sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 65-77 (22-18, 17-22, 13-17, 13-20)
Sopron, JV: Földházi, Győrfi, Sörlei

Sopron KC: Joseph 5, Jones 14, Valerio Bodon 12/6, Barnett 10, Durham 2, csere: Shine 10, Takács 3/3, Molnár 8, Sitku, Scholl 1, Supola. edző: Konstantinos Flevarakis

Zalakerámia ZTE KK: Trice 8/3, O’Reilly 5/3, Polster 3/3, Smith 16/3, Ostojic 12, csere: Rakicevic 20/9, Keller 7/3, Zsíros 2, Csuti 4. edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: O’Reilly 39’

Idegesen kezdtek a csapatok, valamivel korábban a hazaiak nyugodtak meg (4-0). A 3. perc elején Smith kapta el a ritmust hamar berámolt öt pontot a soproni gyűrűbe (4-5). Jones szinte egyedül vitte a hátán a Sopront. Nem igazán működött a támadójátékunk, szinte csak távolról próbálkoztunk, sikertelenül. Valerio Bodon pontjaival 13-5-re ellépett a házigazda, amit már Krasovec mester sem hagyhatott szó nélkül. Az időkérés után jó ritmusban kezdtünk és Rakicevic hármasával 13-10-re zárkóztunk. Rakicevic újabb távolijával közelítettünk, de ismét hagytuk ellépni a házigazdát (18-13). Jones nem csak a pontszerzésben, hanem a gólpasszokban is jeleskedett. A negyed végén Rakicevic hozta ziccerbe a palánk alatt Csutit (22-18).

Zsíros közelijével két pontra zárkóztunk, de sajnos a hibáinkat pontokkal büntette a házigazda. Shine kosaraival tartotta megszerzett előnyét a Sopron. Krasovec mester sokat cserélt, de nem igazán találta a legerősebb ötöst. A 14. percben Takács hármasával távolodott a házigazda, de Trice duplájával és Polster hármasával ismét lőtávolon belülre kerültünk (33-31). A 16. perc elején Smith egyenlített, majd három büntetőt értékesítve átvettük a vezetést (33-36). A negyed hajrájában Keller is megszerezte első kosarát és egy pontos előnnyel zártuk a félidőt (39-40).

Gyors kosárváltással kezdtek a csapatok a nagyszünet után, majd Rakicevic faulttal együtt szerzett hármasával és jó büntetőjével próbáltuk leszakítani ellenfelünket (41-48). Joseph közelijére Trice triplája érkezett válaszul és azonnal időt kért a Sopron (43-51). Mindkét együttes nagyon akart, de sok hibával is játszottak a csapatok. A 27. percben Rakicevic passzából Ostojic szerzett közelit (47-55). A negyed hajrájában egymás után két technikait is kapott a kispadunk, de szerencsére nem tudott élni vele a Sopron (52-55). Smith büntetőivel zárult a negyed, és ami fontos, ZTE előnnyel (52-57).

A záró negyed elején két támadást is dobás nélkül zártunk. A 32. percben Smith büntetőivel és Ostojic zsákolásával tartottuk előnyünk (54-61). Jól járattuk a labdát és O’Reilly hármasával először vezettünk tíz ponttal (54-64). Soproni időkérés után Keller is hármast hintett, a hazaiak játéka pedig teljesen szétesett (54-67). A hajrában a Sopron nem tudott újítani, mi pedig csak annyira öltük az időt, amennyire kellett. A végén még kozmetikázott a Sopron, de az utolsó momentumot Ostojic jegyezte és kosarával tíz pont feletti különbséggel sikerült nyernünk a hűség városában.