Fontos győzelemmel ünnepelhetjük a Karácsonyt!

A 11. fordulóban a Jászberény vendégeként próbáltuk meg folyatatni a Körmend és a Fehérvár ellen elkezdett jó sorozatunkat.

Jászberényi KSE – Zalakerámia ZTE KK 65-83 (20-23, 16-24, 15-17, 14-19)
Jászberény, Jv: Praksch, dr. Mészáros, Rácz.

Jászberény: Nelson 4, Miller 13/3, Mészáros M. 4, Aleksandrov 11/9, Pantelic 19/3. Csere: Peringer-, Brbakic 9, Ruják B., Buzás 5/3, Mondi-, Szigedi-. edző: Lo-el Hadji Malick

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 10, Johnson 19/3, Williams 17/9, Szabó Zs. 9, Agafonov 11. Csere: Djuric 11/3, Doktor-, Gulyás 4, Simon K. 2, Farkas A.-, Simó-, Kovács K.-. edző: Bencze Tamás.

Kapkodva kezdtük a mérkőzést és nem igazán jöttek be a kinti dobásaink. A 2. percben Pantelic triplájával még a hazaiak vezettek (5-4). Johnson vezérletével magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de nem tudtunk elszakadni vendéglátónktól. A 7. percben Djuric közelijével négy ponttal vezettünk (14-18). A hajrában kiegyenlített a JKSE, de Agafonov 2+1-vel sikerült megnyernünk a negyedet (20-23).

A második negyed elején Alexandrov egy triplával egyenlített (23-23). Fej –fej mellett haladtak a csapatok egészen a játékrész feléig, amikor egy 8-0-s rohanással sikerült eltávolodnunk a hazaiaktól (29-37). Ez a szakasz döntőnek bizonyult, mert valamelyest sikerült megtörni a JKSE játékát. Djuric pontjaival. közte egy távolival már tíz pontra nőtt az előnyünk (34-44). A félidő zárásaként Bibbins szerzett egy közelit, így 11 pontos vezetéssel mehettünk nagyszünetre (36-47).

A harmadik negyed elejét jól kezdtük és három perc alatt 11-2-t futottunk, közte Williams két triplájával (38-59). A negyed felénél Williams harmadik triplájánál az addigi legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (40-62). A negyed második felében védekezést váltott a Jászberény, amit nehezen reagáltunk le, és Miller vezérletével zárkózni kezdtek. A negyed végére a hazai hajrának köszönhetően a 22 pontos előny a felére csökkent.A végén két sikeres Bibbins büntetőt jegyezhettünk fel (51-64).

A záró negyedben Alexandrov hármasával újra tíz pontra felzárkózott a Jászberény, de Johnson triplájával sikerült visszavernünk a felzárkózási kísérletet és megszilárdítottuk a vezetésünket (56-71). A folytatásban már kézben tartottuk a mérkőzést és a 37. percben Szabó és Johnson kosaraival újra húsz pont fölé kúszott az előnyünk (58-79). Az utolsó másfél percre már nem maradt eldöntendő kérdés, így szín magyar sorral: Simó-Simon-Farkas- Gulyás- Kovács játszottuk végig a találkozót.

A mérkőzés eleje döcögősen indult, de a második negyedtől fokozatosan érvényesítettük az akaratunkat és fontos idegenbeli győzelmet tehettünk magunk és szurkolóink karácsonyfája alá.

Fotó: hunbsket.hu