Fontos idegenbeli győzelem

A hatodik fordulóban a betegséghullámon áteső, két légiósát- Brzojat és Buljevicset - is nélkülöző Paks vendégeként játszottunk. Nálunk Csuti Kornél hiányzott a keretből sérülés miatt.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 72-80 (17-24, 20-18, 15-17, 20-21)
Szekszárd, Jv: Papp, Tóth, Fodor

Atomerőmű SE: Brown 18/9, Frank 4, Djukanovic 14/3, Eilingsfeld 15, Melvin 4. Csere: Kovács 8/3, Kiss 5/3, Orgona 4. Karosi, edző: Teo Hojc

Zalakerámia ZTE KK: Wilson 19/9, Simó 8/6, Bonifert 2, Barnett 11/3, Horti -. Csere: Németh 6, Révész 3, Harris 4, Guyton 11/6, Heron 16/12. edző: Teo Cizmic

A negyed első felében nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok. Hazai oldalon Djukanovic, míg nálunk Wilson hozta a pontokat (9-12). Guyton kapta el a fonalat és a 8. percben távolijával már tíz ponttal vezettünk (11-21). A hajrában Simó Bene is szerzett egy hármast, de a hazaiaknak Orgona révén volt válaszuk (17-24).

Heron távolijára Brown egyből válaszolt a második negyed elején (20-27). A folytatásban nem sikerültek a dobásaink, a házigazda pedig elkezdett felzárkózni. A 14. perc elején a legjobb pillanatban jött Barnett távolija, majd egy labdaszerzés után Wilson közelijével rendeztük sorainkat (24-33). A folytatásban is hullámzott a játékunk, de sikerült lőtávolon kívül tartani az ASE-t, egészen a félidő utolsó percéig, amikor Kis Raul egyenlített egy közelivel (37-37). Simó Bencének sikerült egy távolival gyorsan visszavenni a vezetést, amit Wilson még megtoldott egy közelivel (37-42).

A nagyszünet után Heron előbb eladott egy labdát, majd triplával javított (39-45). Nem játszottunk jól, főleg a küzdelem dominált a parketten. A 25. percben Eilingsfeld büntetőivel két pontra visszajött a Paks (48-50). Guyton hármasával és Simó közelijével vertük vissza a hazaiak fordítási kísérletét (48-55). A játékrész végén Heron büntetőivel, kilenc ponttal vezettünk, amiből ismét hét lett Brown közelijét követően (52-59).

A záró negyed elején Brown-Wilson-Brown-Heron volt a hárompontos kosarak sorrendje (58-65). Eilingsfeld közelije után Heron újabb távolit süllyesztett el az ASE gyűrűjében, így sikerült megtartanunk az előnyünket (60-68). A 34. percben Révész kosarával már tíz ponttal vezettünk, sőt Németh és Barnett büntetőivel már 12 is volt a különbség (64-76). A hajrában sok hibával játszottak a csapatok. A Paks Brown és Djukanovic pontjaival próbált utolérni minket, de ez már nem sikerülhetett.

Kitartó szurkolóink buzdítása mellett értékes győzelmet értünk el a Paks ellen.