Fontos mérkőzést nyertünk meg a Kaposvár ellen

Öt mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatunkat sikerült megszakítani a Kaposvár elleni hazai bajnokin. A fiúk sok energiát tettek a mérkőzésbe és megérdemelten nyertek, amely siker Matthias Zollner első zalaegerszegi sikere volt

Zalakerámia ZTE KK-Kometa Kaposvári KK 88-78 (23-27, 18-17, 23-13, 24-21)
Zalaegerszeg, 1270 néző, Jv: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Major Ádám

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/6, Paige 18/6, Szalay 2, Ostojic 9, Tóth 23, csere: Keller 4, Csuti, Németh 3, Mishula 5/3, edző: Matthias Zollner

Kometa Kaposvári KK: Krnjanjski, Abell 17, Szőke 7/3, Jackson 16/3, Jean-Marie 7, csere: Bogdán 2, Eaddy 22/12, Koprivica 2, Halmai 5/3, Puska, edző: Dalibor Damjanovic

Kipontozódott: Tóth Á. 39’,

Vendég hármasra hazai hármas volt a válasz az első negyed elején (3-3). Látványos és gyors játékkal a 3. percben 11-5-re vezettünk, a vendégek időt is kértek. A taktikai szünet nem zökkentette ki csapatunkat, sőt előbb Ostojic szerzett labdából zsákolt, majd Paige csent egyet és dobott könnyű ziccert (15-5). A folytatásban lendületbe jött a Kaposvár és fokozatosan dolgozta le a hátrányát, míg nem a 8. percben Halmai hármasával egyenlítettek (19-19). A negyed hajrájában pontosabban játszottak a vendégek és négy egységgel jártak előttünk (23-27).

A második negyed elején tovább szorított a védekezésén a Kaposvár, amit nehezen tudtunk átjátszani. A 12. percben Mishula dobta közelebb csapatunkat egy triplával, majd Tóth Ádám szerezett faulttal együtt center pozícióból kosarat (29-29). A játékrész feléhez közeledve ismét a somogyiak voltak pontosabbak és több második esélyt is értékesítve hét ponttal elléptek (33-40). Lüktetett a játék néhány ítéletnél pedig forrongott a csarnok. Kemény harc folyt minden labdáért és helyzetért a parketten. A félidő utolsó percébe 39-44-es vendégvezetéssel mentünk bele, amiből még Tóth büntetőivel sikerült faragnunk (41-44).

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a nagyszünet után. Jackson közelijére Paige és Ostojic válaszolt és egy pontra zárkóztunk (45-46). Vendég időkérést követően Hicks kosarával vezettünk, majd irányítónk remek passzát Tóth értékesítette (49-46). A Kaposvár távoli dobásokkal próbálkozott, míg mi a végletekig kijátszott támadásokkal erősítettük meg a vezetésünk. A negyed felénél Paige szerzett hárompontost, majd Eaddy törte meg egy távolival a kaposvári góltalanságot (54-48). A rohanás kapkodásba és ponttalanságba csapott át és a vendégek pedig egyetlen pontnyira olvasztották az előnyünket (54-53). A 28. percben egy pillanatra átvette a vezetést a Kaposvár, de Hicks két közelijével fordítottunk (58-55). A negyed végén Paige kétszer is labdát szerzett, így nem tudott közelebb jönni a Kaposvár (64-57).

A záró negyed elejét jó védekezéssel kezdtük és a pontok sem maradtak el. Két perc elteltével tíz pont fölé növeltük az előnyünk (71-59). Még messze volt a vége és a Kaposvár egész pályás letámadásba kezdett és elkezdték csökkenteni a hátrányukat (71-67). Zollner mester időt kért. Hicks ziccereivel tartottuk lőtávolon kívül a vendégeket (75-70). A 38. percben Abell büntetői után Hicks hintett távolit, majd Eaddy is így tett (78-75). Csapatunk legjobbja Tóth Ádám kipontozódott, de Jean-Marie csak egyik büntetőjét értékesítette (80-76), nem úgy Hicks, aki egyet sem hibázott (82-76). Kimaradtak a vendég dobások, amiket újabb kosarakkal büntettünk és végül nagyon értékes győzelmet gyűjtöttünk be a Kaposvár ellen (88-78).