Fontos mérkőzést vesztettünk el.

A 15. fordulóban a Kaposvár csapatát fogadtuk. Mindkét csapatnak nagyon fontos volt, hogy megnyerje a találkozót, ami végül a vendégeknek sikerült.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 102-113 (37-30, 26-25, 22-26, 15-32)
Zalaegerszeg, Jv: Papp, Minár, Boros

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 22/12, Johnson 12/3, Williams 25/9, Szabó 12/6, Agafonov 13, csere: Bagó-, Djuric 12/3, Gulyás-, Simon 2, Doktor 2. edző: Bencze Tamás

Kaposvári KK: Norfleet 29/12, Krnjajski 10/6, Ponjavic 12/3, Dramicanin 12, Lalic 15, csere: Hendlein 10, Baki 2, Davis 23/12, Bogdán-, edző: Stojan Ivkovic

Bibbins passzolt Williams-hez, aki az oldalvonal mellől triplával nyitott (3-0). Lalic 2+1-es akciója után ugyanarról a helyről újabb triplát hintett Dirk, amit Szabó is megtoldott egyel. Két perc telt el a mérkőzésből és Williams már a harmadik trojkáját jegyezte, Ivkovics pedig időt kért (12-5). A rövid taktikai szünet után Krnjajski szerezte a somogyiak első távoliját (12-8). A 4. perc elején Bibbins már az ötödik hárompontost szerezte, valamint a palánk alatti szabálytalanságért alapvonalról is jöhettünk, amiből Agafonov szerzett egy közelit (17-10). Norfleet ellen fújtak sportszerűtlent, amit a sértett Bibbins váltott pontokra büntetőkből, majd a ráadástámadásból Szabó szerzett triplát (22-10). A Kaposvár Ponjavic pontjaival zárkózott, akihez csatlakozott Davis és hat pontra feljöttek (26-20). Remekül szállt be a padról Djuric, aki másfél perc alatt két duplát és egy távolit szerzett (33-22). A hajrában Davis gól jó plusz fault akciójával és Dramicanin büntetőivel közelített a somogyi együttes, de Simon és Djuric pontjaival tartottuk a tíz pont körüli különbséget. A dudaszó pillanatában Krnjajski szerzett egy távolit (37-30).

Lalic büntetője után egy remek alapvonali leválásból Doktor szerzett szép kosarat, majd Williams faulttal együtt szerzett duplát (42-33). A 13. perc elején Hendlein közelije után Agafonov is gól jó plusz fault akcióval szerzett három pontot (45-35). Szabó harcolt meg egy az egyben egy újabb kosárért, majd Bibbins hintett triplát, ezzel csapatunk elérte az ötven pontot (50-35). Elég volt egy kis kihagyás és öt ponttal csökkentette hátrányát Ivkovic csapata (50-40). Bencze Tamás időkérése után egy-egy kosarat szereztek a csapatok, majd Szabó Zsolttal szemben fújtak sportszerűtlen hibát. Ponjavic mindkét büntetőjét kihagyta, de Norfleet egy duplával zárta a kaposvári támadást (52-44). A 16. percben Bibbins már a kilencedik hazai triplát jegyezte (57-46). Hendlein és Norfleet kosaraival öt pontra feljöttek a vendégek (57-52). Hazai időkérés után Bibbins büntetőivel távolodtunk, majd Johnson parádés átadásából Agafonov ziccerezett (61-52). A hajrában Norfleet emberről szerzett triplát, majd Johnson verte meg az egész kaposvári védelmet és szerzett szép kosarat (63-55). A dudaszó pillanatában Agafonov emelte rá félpályáról a labdát, közben látványosan faultolták, de nem lett belőle büntetőzés.

Johnson ziccerével kezdtük a harmadik negyedet. Dramicanin büntetőivel és Norfleet közelijével tapadt a Kaposvár (65-59). A 22. percben Lalic közelijével négy pontra csökkent az előnyünk (65-61). Szabó közelije a legjobbkor jött, de továbbra sem nyugodhattunk meg, mert Norfleet hármasával tovább zárkóztak a vendégek. Sokkal lendületesebben játszottak a somogyiak, mi pedig egy kicsit bealudtunk a negyed elejébe. Bibbins oltotta a tüzet egy triplával (70-66). A negyed felénél, hosszú idő után Williams is kosarat szerzett, majd Szabó közelijével tartottuk ellenfelünktől a tisztes távolságot. Davis büntetői után ismét Williams volt eredményes két gyors indulásból szerezve fontos pontokat (78-70). Vendég időkérés után a négy faulttal játszó Szabó kétszer is labdát szerzett Lalic elől, de csak a másodikból tudtunk pontot szerezni Williams látványos zsákolásával (80-70). A 28. percben Johnson szerzett távolit, tíz pont fölé tornázva az előnyünk (83-72). A hajrában védekezést váltott a Kaposvár és labdaszerzésekből indulva és büntetőkből négy pontra feljöttek (85-81).

Williams ziccere nagyon kellett a záró játékrész elején, Davis hármasa már nem annyira (87-84). Djuric hármasára Norfleet válaszolt, de csak egy duplával (90-86). Folyamatosan tapadt a Kaposvár és próbált a hibáinkból építkezni. A negyed felénél Davis kosarával kiegyenlítettek a vendégek (94-94). Agafonov büntetőivel vezettünk, de Norfleet egy triplával fordított (96-97). Johnson büntetőjével egyenlítettünk (97-97). Három és fél perccel a vége előtt Agafonov kipontozódott, Davis pedig egy hármast hintett (97-100). Williams büntetőjére Norfleet egy újabb triplával válaszolt, amivel nehéz helyzetbe kerültünk az utolsó három percre (98-103). Időkérésünk után Szabó ziccerezett, de volt válasza a Kaposvárnak és Davis újabb triplájával nyolc pontra távolodtak (100-108). Norfleet extázisban játszott és nem tudott hibázni (100-110). Egy percünk maradt, hogy változtassunk az eredményen, de a lendületben lévő somogyiakat már nem tudtuk megállítani, hogy megnyerjék a mindkét csapat számára fontos mérkőzést.