Fordulatos mérkőzésen, értékes sikert szereztünk a Sopron ellen

A válogatott szünet előtti utolsó fordulóban a Sopron KC együttesét fogadtuk. Végig kiélezett összecsapáson, fontos győzelemnek örülhettünk.

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 94-87 (24-26, 21-17, 29-21, 20-23)
Zalaegerszeg, 1200 néző, JV: Papp, Nagy, Szilágyi

Zalakerámia ZTE KK: Trice 17/6, Polster 5/3, Rakicevic 18/12, Smith 2, Ostojic 17, csere: Csuti, O’Reilly 18/12, Keller 8/6, Németh 7/3, Zsíros 2, edző: Sebastjan Krasovec

Sopron KC: Joseph 24/6, Jones 14/6, Bodon 3/3, Barnett 10, Molnár 18, csere: Sitku 5/3, Shine 13/3, Supola, Takács, edző: Flevarakis Konstantinos

Nem fukarkodtak a kosarakkal a csapatok, hiszen felváltva estek a találatok. A vendégek jó távoli dobásokkal és palánk alatti könnyű kosarakkal kerültek előnybe. Elhúzni azért nem tudtak, mert Rakicevic keze nem remegett meg, így ott voltunk a Sopron mögött (13-14). A 6. percben Sebastjan Krasovec időt kért, mert nem igazán találták a ritmust a fiúk, ám az időkérés nem volt hatásos, mert továbbra sem tudtuk megállítani ellenfelünket a pontszerzésben. A negyed hajrájában Ostojic és Rakicevic kosaraival zárkóztunk, majd O’Reilly középtávolijával két pontra feljöttünk (24-26).

Jó ritmusban kezdtük a második játékrészt és O’reilly öt pontjával átvettük a vezetést (29-26). A 14. percben Smith már a harmadik faultját gyűjtötte be, így a padra kényszerült (32-33). Gyors és pontos játékkal megzavarható volt a Sopron és ezt a vendégek mestere is érezve időt kért (36-33). Kemény küzdelem folyt a parketten, felváltva vezettek egy-egy ponttal a csapatok, a Sopron a palánk alatt volt határozottabb, nekünk a középtávoli dobások ültek. Polster és Keller is betalált kívülről, de soproni oldalon is volt, aki válaszoljon (45-43).

A nagyszünet után Trice hármasával nyitottunk, de hamar jött a soproni válasz két közelivel. A 23. perc elején Joseph pontjaival újra a vendégek vezettek (50-51). Elkaptunk a ritmust és látványos kosarakat szerezve tartottuk az előnyünk. A védőlepattanókat jól gyűjtögettük és pontosan támadtunk. A 27. percben Trice hármasával és Zsíros büntetőivel már tíz ponttal vezettünk (67-57). A negyed hajrájában próbált faragni a hátrányán a Sopron, de nem engedtük őket tíz ponton belülre (74-64).

A záró negyedet is nagy lendülettel és egy Németh hármassal kezdtük (77-64). Egy perc elteltével a vendégek időt kértek. Nem sikerült kizökkenteni a ritmusából csapatunkat és apró pontokkal lépdeltünk előre (82-66). Nem lankadhatott a figyelmünk, hiszen a kihagyott lehetőségeink után a visszatámadásokból eredményes volt a Sopron (82-72). Hullámvölgybe kerültünk és a negyed felénél hat pontra feljöttek a vendégek (82-76). Ismét időt kértünk, amely után Rakicevic hármasa nyitotta a mérkőzés hajráját (85-76). A Sopron nem hagyta magát és a 28. percben 86-82-re zárkózott. A sokadik távoli dobás végre ült a soproni gyűrűben, majd még egy és megdupláztuk a különbséget (91-83). Az utolsó percbe fordulva a vendégek mindent beleadtak, de a fiúk szíve a helyén volt és végül sikerült megnyernünk a mérkőzést.