Gliebov kosara döntött

A nyolcadik forduló rangadóját játszottuk az Atomerőmű SE ellen. Mindkét csapatnak szüksége volt a győzelemre, de valljuk, be nekünk nagyon kellett a mai siker. Az utolsó pillanatban Gliebov duplájával nyertünk.

Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 99-98 (34-21, 20-28, 17-24, 28-25)
Zalaegerszeg, 1200 néző. jv: Papp, Farkas, Kulcsár (Faidt)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 21/15, Thompson 20/6, Gliebov 10, Szabó 15/9, Agafonov 25, csere: Bagó -, Gulyás 5/3, Doktor 3/3, Durázi-, Papp -. Edző: Bencze Tamás

Atomerőmű SE: Evans 19/12, Kovács 13/3, Ruják 5/3, Eilingsfeld 13/3, Trajkovszki 8/3, csere: Faust 19/12, Jevtovic 21, edző: Srecko Sekulovic

Agafonov egy perc alatt öt pontot szorgoskodott össze (5-0). A vendégeknél Evans szerzett két gyors távolit, de Thompson duplájával még mi vezettünk (7-6). Néhány kimaradt dobás után Kovács közelijével vette át a vezetést az ASE, de Ware hármasaival újra mi jártunk előrébb (13-10). A negyed felénél Ware rázta meg magát és egy duplával, majd egy triplával toldotta meg pontjainkat. Jó védekezés után Szabó ziccerével már 10 ponttal vezettünk (20-10). Vendég időkérés után Evans és Szabó triplapárbajával folytatódott a mérkőzés, közte egy Agafonov duplával (28-16). A hajrában Gliebov és Agafonov szerzett fontos kosarakat. Doktor Péter pedig remek labdákkal hozta helyzetbe társait (34-21).

A második negyed elején visszaesett a játékunk. A vendégek Evans pontjaival és Faust triplájával zárkóztak (34-27). Időkérésünk után Eilingsfeld büntetőivel közelített az ASE. A 13. percben Gulyás Milán hármasa törte meg a gólcsendünket (37-29). A vendégek jól védekeztek, mi nehezen szövögettük támadásainkat. A negyed feléhez közeledve Thompson büntetőivel és Ware duplájával tartottuk távol ellenfelünket (41-32). Nem hagyta magát lerázni az ASE és Faust hármasával és Jevtovic pontjaival tartotta csapatunkkal a lépést (41-37). Bencze Tamás második idejét is kikérte, mert a fiúk támadásban nagyon bizonytalanok és pontatlanok voltak. A 16. perc elején Evans 2+1-vel egy pontra olvadt az előnyünk. Thompson pillanatai következtek! Egy gyors ziccer után egy távolival tolta tovább csapatunk szekerét (46-40). Nagy volt a küzdelem minden labdáért. A 18. percben Eilingsfeld hármasára Agafonov válaszolt egy közelivel (48-43). Az utolsó percbe kanyarodva felváltva potyogtak a kosarak. Gliebov szerzett két ziccert, majd Szabó az utolsó pillanatban szerzett egy duplát (54-49).

Gliebov és Faust büntetőivel kezdődött a harmadik negyed (56-50). A 23. percre Jevtovic és Evans pontjaival egy pontra zárkózott az ASE (56-55). Időkérésünk után Thompson szerzett labdát és zsákolt, majd Evans ziccerével és Eilingsfeld büntetőivel átvette a vezetést a Paks (58-59). A negyed felénél Thompson hintett egy távolit, majd Ware is követte a jó példát, közte pedig egy Eilingsfeld közelit jegyezhettünk fel (64-61). Jevtovic és Faust duplái után Agafonov büntetőből egyenlített (65-65). Szabó és Thompson kosaraival kerültünk újra előnybe (69-65). Trajkovski és Jevtovic pontjaival zárkóztak a vendégek, majd Faust hármasával átvették a vezetést a lefújás pillanatában (71-73).

Egy perc elteltével Gulyás egy remek befutásból ziccerezve egyenlítet (73-73). Agafonov és Jevtovic közelije után Kovács és Szabó is szerzett egy-egy hármast (78-78). A 34. percben Trajkovski hármasával és Kovács duplájával, öt ponttal ellépett az ASE (78-83). A legjobbkor jött a padról beszálló Doktor Peti hármasa (81-83). Kovács büntetőire Thompson ziccere érkezett, de sajnos nem tudtuk elkerülni Ruják hármasát (83-88). Egy elvesztett labda és egy Faust kosár után időt kértünk (83-90). Agafonov forgatta meg Jevtovicsot és szerzett egy közelit (85-90). Jó védekezés és egy Thompson kosár. Egy gyors vendég dupla, majd Agafonov pontos büntetői (89-92). A 37. percben Kovács és Jevtovic is betalált, majd Ware hármasával zárkóztunk (92-96). Picivel több, mint egy perc volt hátra, amikor Agafonov faulttal együtt bedobta és a bónusz büntetőjével egy pontra zárkóztunk (95-96). Rossz védekezés után Trajkovski ziccerezett, majd Agafonov volt újra eredményes. Jó védekezés és 1.2másodperccel a vége előtt Gliebov duplájával átvettük a vezetést. A végén még egy dobásra volt ideje a vendégeknek, de ez már nem sikerült és így nagycsatában sikerült nyernünk!

A találkozót követő sajtótájékoztatón Sekulovic mester felajánlotta a lemondását.

Fotók: Bálizs Zsuzsa