Grúzia ellen javított az U18-as korosztályos válogatott

A Portugáliában zajló fiú U18-as B divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott, Szalay Domonkossal a soraiban, szombaton délután legyőzte Grúziát.

A Szarvas Gábor irányította korosztályos válogatottunk pénteken kezdte meg szereplését a kontinenstornán Montenegró ellen. Az első félidőben a mieink nem igazán találták a montenegrói támadások ellenszerét és nyolc pontos hátrányt szedtek össze a nagyszünetig (34-42). A harmadik negyedben már a harcosabb arcát mutatta válogatottunk és a záró játékrész elején sikerült fordítaniuk a fiúknak (55-54). A mérkőzés hajrája, jó triplázásuknak köszönhetően a montenegróiaké volt és végül megnyerték az összecsapást.
Szalay Domonkos 14 percet játszott és 2 pontot és 1 lepattanót szerzett.

Magyarország - Montenegró 57-71 (17-23, 17-19, 15-11, 8-18)
U18-as B divíziós fiú Európa-bajnokság,
Portugália, Csoportkör, B csoport, 1. forduló

Magyarország: Maly 9, Szita 2, Major 7/3, Radó 2, Flasár 12. Csere: Angyal 2, Szalay 2, Antalics 3, Bor 5, Karda 7/3, Kégel 6/3, Laczházi -. edző: Szarvas Gábor

Szombaton a második csoportkörben, a szlovákoktól vereséget szenvedő Grúzia volt a mieink ellenfele.  A találkozó első félidejében a magyarok irányítottak és 41-37-re vezettek. A nagyszünet után kiegyenlítődött a játék és a harmadik negyed hajrájában 55-55-nél kiegyenlítettek a grúzok. A záró negyedben mindent beleadtak a fiúk és végül nagy küzdelemben megszerezték első győzelmüket az EB-n.

Szalay Domonkos 16 percet töltött a parketten, ami alatt 9 ponttal és 5 lepattanóval járult hozzá a válogatott sikeréhez.

Georgia - Magyarország 80-91 (18-24, 19-17, 20-19, 23-31)
U18-as B divíziós fiú Európa-bajnokság, Portugália,
Csoportkör, B csoport, 2. forduló

Magyarország: Karda 14/6, Szita 3/3, Major 2, Radó 5, Antalics 9. Csere: Maly 13, Angyal 2, Bor 10, Laczházi 6, Flasár 4, Kégel 14/9, Szalay 9. edző: Szarvas Gábor

Válogatottunk ma este 19 órától Szlovákia fiataljaival mérkőznek a harmadik csoportkörben.

Fotó: Fiba.com