Gyenge játék és sima vereség

A 26. fordulóban a Kaposvár együttesét fogadtuk. Nikola Lazic hosszú idő után tért vissza korábbi sikereinek helyszínére.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 69-103 (18-31, 20-25, 11-18, 20-29)

Zalakerámia ZTE KK: Duren 5/3, Donaldson 24/18, Wiggs 8/6, Völgyi 2, Vuko 4, csere: Bonifert 2, Glenn 12, Szabó 4, Simon 3/3, Polster 5/3, edző: Luca Bechi

Kaposvári KK: Curry 13/9, Krnjajski 5, Rivers 18/6, Révész 17, Allen 21, csere: Milisavjevic 13/9, Hendlein 14, Plézer 2, Puska, Bogdán. edző: Nikola Lazic

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, a vendégek gyors játékának nem találtuk az ellenszerét és sorra kaptuk a közeli kosarakat. Duren és Donaldson távoli dobásaival tartottuk a lépést (9-8). A Kaposvár jól használta a magas embereit a gyűrű alatt és a negyed felénél hétpontos előnyt szereztek (11-18). Szellősen védekeztünk, Curry hármasával pedig tíz pont fölé kúszott a különbség (13-24). Luca Bechi időt kért, de nem sikerült ritmust váltanunk, sőt Rivers távolijával tovább nőtt a hátrányunk. A 9. percben Simon Kristóf utolsó másodperces triplájával mozdultunk el a holtpontról (16-27). A negyed végén Curry duplájával tartotta kétszámjegyű előnyét a somogyi alakulat (18-31).

A második negyed elején is kevés hibával és pontosabban játszott a Kaposvár és tovább nőtt az előnyük (22-39). A játékrész feléhez közeledve Polster szerzett tiszta helyzetből egy távolit, Lazic mester pedig azonnal időt kért. A rövid taktikai szünetről visszatéve Allen szerzett faulttal együtt kosarat, majd Curry egy újabb vendég triplát (27-45). A palánk alatt továbbra is megoldhatatlan gondot okozott a magas emberek semlegesítése. Lassan és körülményesen játszottunk, míg a vendégek gyorsan és eredményesen. A félidőben magabiztosan vezetett a Kaposvár, szinte minden mutatóban felülmúlva csapatunkat (38-56).

A nagyszünet után reménykedtünk, hogy változik a játék képe, de nem így lett. A Kaposvár irányítója Curry remekül hozta helyzetbe társait és a pontszerzésből is kivette a részét. A 24. percben már 23 ponttal járt előrébb a vendégcsapat (40-63). Nem igazán járt a labda a támadásainknál, főleg egyéni megmozdulásokból szereztünk pontokat. Az utolsó percben Milisavljevic távolijára Donaldson egy közelivel válaszolt, de így is tetemesnek volt mondható a somogyiak előnye (49-74).

A 31. percben Szabó büntetőivel léptük át az ötven pontot (51-74). Elmondható volt, hogy minden hazai kosárra kettő vendég találat érkezett. A negyed feléhez közeledve egyre nyomasztóbb volt a játékbeli különbség a csapatok között. Arról ne is beszéljünk, hogy 37! ponttal vezettek a vendégek (55-92). Az utolsó percekben a nagy előny tudatában visszavett lendületéből a Kaposvár és egy keveset faragni tudtunk a hátrányunkból. Összességében végig vezetve, igazi csapatjátékot bemutatva, megérdemelten nyert a Kaposvár, a rettentően gyenge napot kifogó együttesünk ellen (69-103).

Fotó: Seres Péter